Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: flash disk-neaktualizuje se udaj o volnem miste  (Přečteno 809 krát)

Hypnos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
flash disk-neaktualizuje se udaj o volnem miste
« kdy: 05 Prosince 2010, 13:40:13 »
Ahoj mam problem. Flash disk, fat32, pokud dam smazat polozku pres delete, polozka se smaze, ale udaj o volnem miste zustane stejny. Pokud polozku smazu pres Shift delete, je vse v poradk. Pripada me ze se pouze presune nekam do kose, proto se udaj neopravi. Zkousel jsem i pres prave tl. mysi- Vysunout- zepta se, zda chci vysypat kos-dam ano, a udaj je v poradku. Co ale kdyz zapomenu? Jak mohu kos dodatecne vysypat? Poradite prosim co mam delat? Jak to upravit aby se udaj o volnem miste opraval jiz pri obycejnem mazani?


Diky.
« Poslední změna: 05 Prosince 2010, 13:42:44 od Hypnos »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: flash disk-neaktualizuje se udaj o volnem miste
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2010, 15:22:10 »
Ked das otvorit kluc tak si daj zobrazit skryte subory mal by si tam mat kos(.Trash). Inak pri odpajani by sa to tusim malo pytat ci chces vysypat kos. Pripadne by sa mal vysypat ked vysypes systemovy kos, samozrejme ked je kluc pripojeny.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Hypnos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
Re: flash disk-neaktualizuje se udaj o volnem miste
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2010, 15:34:24 »
trash jsem smazal, ale udaj se neopravil. Formatovat nemuzu (nechci).

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: flash disk-neaktualizuje se udaj o volnem miste
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2010, 16:18:22 »
Ako si ho zmazal? Presunutim do kosa? Ja mazem pomocou praveho tlacidla a odstranit(nie presunut do kosa). Zapina sa to v nautilus(okno zo subormi)-upravit-predvolby-spravanie-kos-oznacit "ponukat prikaz odstranit, ktory nepouziva kos".
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.