Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotazy a připomínky ke knize Ubuntu 10.10 CZ  (Přečteno 9398 krát)

ObscurusIgnotus

  • Host
Re: Dotazy a připomínky ke knize Ubuntu 10.10 CZ
« Odpověď #25 kdy: 07 Dubna 2011, 20:11:58 »
Veľmi pekná a zaujímavá kniha, a aj Ubuntu je teda zaujímavá vec.  ;D

Pár vecí ale v knihe chýba...

Napríklad ja som už môj HDD rozdelený na 2 časti mal. Win Xp a Win 7, a chcel som si nainštalovať Ubuntu. Tak si vravím, Win 7 používam primárne, tak Win XP zmažem, a nahodím si na druhý oddiel Ubuntu. Lenže kniha práve takúto situáciu neopisuje, a teda ani ma nemohla varovať pred určitým problémom.

Ja som nainštaloval Ubuntu namiesto Win XP, inštalácia skončila úspešne, reštart PC, a naskočil rovno Ubuntu, a kam sa stratil Win 7 ?

Pátral som, a napokon som to vyriešil. Nevyznám sa do toho moc, možno že napíšem hlúposti, opravte ma ak sa mýlim.

Ale predpokladám že som si zmazal s Win XP aj MBR. Samozrejme sa som si s tým už nejak poradil, a pridal som si MBR k Win 7. A až následne ďalšou inštaláciou Ubuntu to Ubuntu aj zbadal.  ;D A už chápal že mám aj Win 7.  ;D

No vidím že som to napísal riadne komplikovane, snáď to aj pochopíte.  ;D


Taktiež mi v knihe chýba konfigurácia TV Time a zvuku. Keďže ja fičím stále na analogovej TV, tak nemám inú možnosť. áno viem, našiel som riešenie na ubuntu wiki, a zvuk si spúšťam stále príkazom v termináli, ale to naozaj nieje riešenie aj na normálne ovládanie hlasitosti?

Čo sa týka nastavenia zvuku, tiež by som bral väčší popis, ja napríklad mám rád ked 5.1 repro si nastavím na zadné reproduktory vyššiu hlasitosť a na predné nižšiu, aby som ten zvuk v miestnosti akosi vyrovnal. Len v Ubuntu sa stretávam s tým že zvuk je nenormálne skreslený, troška pohnem posúvačom, sa to znormalizuje, náhodou opäť pohnem, tak mám zvuk zase skreslený. Tak som si to všetko dal na 100% nemám iný možnosť.

Tiež mi v knihe chýba viac o problematike s flash playerom, čo sa týka streamu na nete, youtube fičí, ale napríklad archív TV Markíza je nepozerateľný. A človek vôbec nevie čo s tým. obraz seká, trhá.


Nastaviť Ubuntu je teda fakt zdlhavá vec, snáď ho už konečne vyladím.  ;D


EDIT:

Ešte som si všimol v knihe tému o Skype a zelenom obraze, a príkazy skype1 a skype2, a že je to specialita českého DVD... To je síce pekné, ale čo ostatný užívatelia? V knihe v iných častiach bol napísaný návod aj pre tých s DVD aj pre tých bez DVD, čo je myslím si fér. A možno by nebolo zlé napísať nejaký návod ako to nastaviť, prípadne návod aj v angličtine, aby to rozbehali aj iný užívatelia. Tolko môj skromný názor.  ;D
« Poslední změna: 09 Dubna 2011, 19:02:11 od ObscurusIgnotus »

bibri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
    • Bibri.net
Re: Dotazy a připomínky ke knize Ubuntu 10.10 CZ
« Odpověď #26 kdy: 29 Dubna 2011, 11:41:43 »
No většina těch věcí je vázaná na nějaký konkrétní problém, takže pokud se s ní autoři nepotkají, tak v knize být nemůže:

 * více windows, protože to nikdo z nás nepoužívá :),
 * TV time, protože televizi máme digitální,
 * zkreslení zvuku, asi to dělá ovladač (možná zvukovka?),
 * sekáná Markíza, protože na tu nekoukáme (mají to podělané - logicky, když to jinde funguje, tak je třeba prudit Markízu).

V případě podobných specifických problémů bude uživatel bohužel vždy odkázán na fórum.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.