Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu bez swapu  (Přečteno 2637 krát)

pilec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ubuntu bez swapu
« kdy: 22 Května 2010, 05:08:31 »
Zdravím, rozhodl jsem se podívat co je v luzích a hájićh ubuntu nového, tak jsem si ho dneska nainstaloval. Jenze ouha, moje tabulka MBR podporuje jenom 4 partitions na jednom HDD a ted uz tam mam Win, data a zasmoleny 100MB win loader (cert mi ho byl dluzen) takze kdyz tedka vytvorim novy oddil pro ubuntu nemuzu uz vytvorit swap. Sice pravda, mam ramky 2GB coz by na provoz melo bohate vystacit, ale clovek nikdy nevi. Jak tam swap dostat, potazmo co se stane, kdyz zaplnim ramku? jsem prilisny srab abych to zkousel :-D. Dekuju.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2010, 09:30:53 »
nebo nemusis mit swap na samostatnem oddilu, ale ve swap file (viz. napr http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/RHL-8.0-Manual/custom-guide/s1-swap-adding.html )

ale jak psal Vojta, rozsireny oddil bude asi lepsi moznost, protoze tak budes moct pouzit i /home na samostatnem oddilu
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

ondrejandrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2010, 11:53:46 »

Trochu to ešte načnem. Mám na PC 3 GB RAM pamäte. Ak platí, že swap je rozšírenie pamäte, tak by nemalo vadiť, keď ho nebudem používať, nie? Ja som ešte nikdy na linuxe nevyužíval ani len 2 GB, nie ešte 3 GB. Môžem spustiť programov, koľko chcem, ale Monitor systému ukazuje najviac 1,7 GB využitej pamäte.

To znamená, že keby som pri inštalácii vyčlenil swap oddiel, len by som si zbytočne zmenšil priestor na dáta.
Kubuntu 18.04 na Thinkpadu T490

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #4 kdy: 07 Prosince 2010, 13:00:10 »
Ano, nemusíte používat /swap, pokud máte dostatek RAM. Zapomeňte ale na hibernaci.
Já mám  /swap při 4GB RAM stále prázdnou.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #5 kdy: 07 Prosince 2010, 13:04:22 »
alebo sa zbav toho 100MB oddielu pre windows! ja som ho zväčšil a použil ako swap pre ubuntu. a sedmičke vôbec nechýba!

Rover623

Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2010, 13:11:06 »
Bez swapu nebude hibernace,jinak nic,pokud paměť dojde,tak systém prostě něco zabije.Na 512Mb RAM to docela štvalo pokud mi systém něco zabil jen aby uvolnil paměť pro aktuální operaci (když nebyl swap),ale myslím,že při 2Gb paměti by to nemělo vadit,jen asi nepouštět několik náročných operací naráz.Já mám 6Gb paměti a jakmile spustím dekódování HD videa a to několik filmů najednou,třeba 4 naráz,tak už systém swap bere,málo,ale bere.Z toho si dovolím tupě usuzovat,že kdyby swap nebyl,asi by tu paměť musel někde sebrat,ale při normálním provozu,kromě hibernace nebude potřeba

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2010, 14:06:26 »
alebo sa zbav toho 100MB oddielu pre windows! ja som ho zväčšil a použil ako swap pre ubuntu. a sedmičke vôbec nechýba!

Nesmi se toho zbavit! U sedmicek se tento oddil pouziva na ukladani systemovych souboru a registru, takze kdyby smazal ten oddil, tak uz rovnou muze smazat cely oddil s Win 7 ...

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2010, 20:19:16 »
ale vážne? si predstav že ten hlúpy a zatracovaný  windows7 si dokáže odkladať svoje súbory aj inde než na ten mŕtvy stomegový oddiel! jediný jeho účel je pri inštalácii, kde si odkladá knižnice pred zavedením! NIČ INÉ! po inštalácii si totiž veškeré údaje o svojom fungovaní odkladá do zložky winsxs

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2010, 07:29:48 »

Trochu to ešte načnem. Mám na PC 3 GB RAM pamäte. Ak platí, že swap je rozšírenie pamäte, tak by nemalo vadiť, keď ho nebudem používať, nie? Ja som ešte nikdy na linuxe nevyužíval ani len 2 GB, nie ešte 3 GB. Môžem spustiť programov, koľko chcem, ale Monitor systému ukazuje najviac 1,7 GB využitej pamäte.

To znamená, že keby som pri inštalácii vyčlenil swap oddiel, len by som si zbytočne zmenšil priestor na dáta.

Tak já teda zaplnil už i 4GB RAMku. Stačí si spustit apt-build např. Chromia a budeš se divit jak se ti začne svižně zaplňovat.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu bez swapu
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2010, 07:51:25 »
Jasně, zaplnit se dá i podstatně víc. Ale to si člověk musí uvědomit, co na tom bude dělat. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.