Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vlastní SMTP  (Přečteno 4756 krát)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Vlastní SMTP
« kdy: 08 Prosince 2010, 16:47:14 »
Zdrravím,
mám notebook a střídám asi 4 sítě, v každé síti poskytovatel blokuje port 25 a vyžaduje použití jeho smtp serveru. Což mě trochu trápí, napíšu email a když ho chci odeslat tak si musím v Thunderbirdu změnit nejdřív smtp a až pak odeslat.
Uvažuji o tom že bych si vytvořil vlastní virtuální SMTP v notebooku. Je to vůbec možné, když poskytovatel blokuje port 25 ? Odeslal bych vůbec nějaký email. Moc do toho, po pravdě nevidím

děkuji za reakce  8)

Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2010, 16:50:16 »
Proboha, co to máš za poskytovatele?
Nestačila by například autentizace? Já mám SMTP účet u Active24 a ten JEDEN používám pro odesílání ze všech deseti schránek (u různých služeb), ať jsem připojen kamkoli (ADSL, doma v kanclu, mobil, freewifi, letiště)...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2010, 17:07:40 »
No jsou to 4 poskytovatelé a každý z nich má svůj vlastní smtp server. Takže pořád musím měnit nastavení smtp v Thunderbirdu. Email mám u seznamu. Seznam svůj smtp server má ale nepřipojím se, nedoešlu nic musím používat smtpéčka těch poskytovatelů
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

jmp

  • Host
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2010, 17:18:03 »
v tom pripade si nepomuzete ani s vlastnim smtp serverem

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2010, 17:24:04 »
Hmmm, tak to je opravdu k *****
Díky moc :'(
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2010, 17:29:35 »
VPN do nějakého uzlu se smtp serverem.
jabber:  Armus69@jabber.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2010, 17:37:30 »
No jsou to 4 poskytovatelé a každý z nich má svůj vlastní smtp server.

A proč odesíláš pokaždé z jiného SMTP? Vyber si jeden a vše posílej přes jeden.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Půlpán

Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2010, 17:48:30 »
No popravdě řečeno, někteří poskytovatelé, především menší bezdrátovky své SMTP pro odchozí směr vyžadují... a to je potom vždy začarovaný kruh.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2010, 17:54:51 »
No popravdě řečeno, někteří poskytovatelé, především menší bezdrátovky své SMTP pro odchozí směr vyžadují...

Zatím jsem se nesetkal: wifi u mě na chalupě, na cizí chalupě, na horách, na letištích, v hotelu, ADSL, wifi ve firmách, kavárny, t-mobile, vodafone... vše OK.
Napište konkrétně, kde to nejde? Nejde tam použít ani IMAP?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Půlpán

Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2010, 18:01:13 »
Tak to máš docela kliku... ve východních Čechách jsem se setkal asi ve třech případech, ale nechtěl po mě abych jmenoval. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2010, 18:11:20 »
Tak to máš docela kliku... ve východních Čechách jsem se setkal asi ve třech případech, ale nechtěl po mě abych jmenoval. ;)

A pop a imap tam šel? Jen tak pro sichr.
« Poslední změna: 08 Prosince 2010, 18:18:39 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #11 kdy: 08 Prosince 2010, 18:12:27 »
IMAP a POP3 stahujou jen ty emaily to nemá s odesíláním nic společného
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #12 kdy: 08 Prosince 2010, 18:37:15 »
no, teoreticky by slo odesilat s jinou ("from")adresou z gmailu - http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=22370 (gmail smtp je na portu 465-ten pravdepodobne blokovany nebude), ale uznavam , ze je to jako dbat se levou nohou za pravym uchem

dalsi moznost by byla dynamicky menit /etc/hosts nejakym skirptem, tak, aby smtp.seznam.cz ukazovalo pokazde na adresu smtp servru toho isp kde jsi...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

jmp

  • Host
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2010, 18:41:25 »
to je asi zbytecne, kdyz prave thunderbird umi definovat vice smtp serveru a lze to prehazovat...

Pavel Půlpán

Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #14 kdy: 08 Prosince 2010, 18:57:31 »
no, teoreticky by slo odesilat s jinou ("from")adresou z gmailu - http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=22370 (gmail smtp je na portu 465-ten pravdepodobne blokovany nebude), ale uznavam , ze je to jako dbat se levou nohou za pravym uchem
Tuším, že Google vyžaduje své domény nebo domény pracující pod Google Apps. Jinak bude v hlavičkách jako odesílatel mailovka, kterou se ověřuje SMTP server.

to je asi zbytecne, kdyz prave thunderbird umi definovat vice smtp serveru a lze to prehazovat...
To je největší nedostatek, který mě vdy odradí od Evolutionu... a taky nemožnost smazat s koše vybranou položku.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2010, 19:12:13 »
...
Tuším, že Google vyžaduje své domény nebo domény pracující pod Google Apps. Jinak bude v hlavičkách jako odesílatel mailovka, kterou se ověřuje SMTP server.
no, sam jsem to nezkousel ale predpokladam, ze by tam bylo from:urceny@mail, sender:tvuj@gmail , coz by imho nicemu nemelo vadit...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Pavel Půlpán

Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosince 2010, 19:16:56 »
Já jsem tuším tak rok zpátky zkoušel a přepisovalo mi to v hlavičkách víc věcí, ale kecal bych, jak to je teď...

Dragonn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #17 kdy: 09 Prosince 2010, 12:33:32 »
A co takhle sehnat někde nějaký server pro vytvoření tunelu? Návážeš spojení spojení skrz tunel se serverem a odešleš mail skrz internet na libovolný smtp server. Trošku výhodou ti může bejt to, že tunel může bejt šifrovanej (je větší pravděpodobnost odposlechu dat v koncové síti, než v páteřní lince). Trošku oříškem možná bude kde sehnat takovej tunel... moc se ve free službách nevyznam, ale s vlastním železem by se to nějak vymyslet určitě dalo, ne?
Pokud něco alespoň trochu funguje, je lepší se v tom nešťourat.
Ntb: MSI EX300X, Core 2 duo 2GHz, 4GB RAM, ATI HD3450 256MB, Ubuntu 9.10

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #18 kdy: 09 Prosince 2010, 14:10:44 »
Ale jo je spousta free VPN. Omezený třeba na 500mb/měsíčně. To by mohlo fungovat
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Dragonn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #19 kdy: 09 Prosince 2010, 21:24:17 »
Ale jo je spousta free VPN. Omezený třeba na 500mb/měsíčně. To by mohlo fungovat
No, to sice jo, ale v tom případě bys stejně potřeboval nějakej pc online, nebo možná aspoň router, kterej ti ošetří druhej konec VPN. Ale myslim, že jenom router nebude stačit, protože u všech poskytovatelů předpokládam, že budeš cca ve stejnym subnetu a to by mohlo dělat problém ...
Jinak takovej podle mě dostatečnej server pro takovýhle hraní by pro tebe mohl bejt na www.virtualmaster.cz, nejlevnější (64Mb, 2GB, agregace CPU) za 42kč/měsíc by na tohle určitě vystačil a ještě bys měl stroj s veřejnou ip "na hraní". Ale na druhou stranu něco takového obnáší spoustu času a zájmu ohledně konfigurace a zabezpečení proti zneužití toho stroje a smtp serveru
Pokud něco alespoň trochu funguje, je lepší se v tom nešťourat.
Ntb: MSI EX300X, Core 2 duo 2GHz, 4GB RAM, ATI HD3450 256MB, Ubuntu 9.10

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #20 kdy: 17 Prosince 2010, 20:36:14 »
Mám jiný nápad, mohl bych použít mobilní připojení od O2. Jak je to tam s smtp, pustí ven ten od seznamu? Zkoušel někdo?
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Vlastní SMTP
« Odpověď #21 kdy: 17 Prosince 2010, 23:38:01 »
Než se snažit vyřešit tohle,tak není jednodušší použít webové rozhraní seznamu? Kopii odesílané zprávy si můžeš poslat sám sobě a v thunderbirdu si to nasortuješ filtrama.
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.