Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VDR + XBMC  (Přečteno 1665 krát)

Roura

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
VDR + XBMC
« kdy: 22 Prosince 2010, 22:46:43 »
Nazdaj
Nenajde se tu někde nejlépe jihočech, jenž by se chtěl podělit se zkušenostmi na téma XBMC + VDR ( yaVDR ). Jde mi konkrétně o instalaci na 10.04 z repozitářů yaVDR, VDR, XBMC. tak aby zůstal zachován "klasický" chod počítadla samo s trvalým VDR backendem a jen se spouštěl XBMC jako frontend. jde mi v podstatě o zprovoznění multimediálního centra založeného na XBMC. Jsem lama :-(

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: VDR + XBMC
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2010, 17:58:36 »
Jihočech nie som, ale tiež to tak používam a robil som to teraz nedávno tak si to ešte pamätám. Čo konkrétne potrebuješ?
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: VDR + XBMC
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2010, 08:41:54 »
Takže, preskočím info o tvojej DVB karte, to doplň či ti ju ubuntu našlo alebo nie.

Po pridaní yaVDR repozitárov pre VDR a XBMC-PVR (pozor to PVR je podstatné), si nainštaluješ vdr, vdr-streamdev-server (alebo vdr-vnsi, vyskúšaj si čo ti pôjde lepšie, na nete chvália vnsi, mne lepšie funguje streamdev) a xbmc. Naskenuješ kanály.


V xbmc si nastavíš v System - Setting? - PVR a podľa toho či si dal streamdev alebo vnsi si ho povolíš a v System - TV si povolíš TV. Potom sa tí zobrazí v hlavnom menu XBMC položka LiveTV.

Pokiaľ máš kartu a chceš pozerať platené kanály je to trochu zložitejšie, lebo k tomu treba SC plugin ale vďaka repozitárom yaVDR to ide rýchlo.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.