Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spustenie Counter Strike 1.6  (Přečteno 22077 krát)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« kdy: 10 Prosince 2006, 18:03:52 »
Mam counter strike 1.6 non steam. Ale ked si to sputim tak setko ide ako ma ... ale ked dam na half life change game nezobrazuje texty... a ani v nastaveniach jednoducho v ziadnom okne nezobrazi text a neviem ako ta to... to iste aj ked som si instaloval steam nezobrazilo texty nevie niekto pomoct? mam Kubuntu 6.10
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2006, 18:13:46 »
Dotaz byl přesunut do "Centrála pro hraní", protože tam svým obsahem patří. Děkuji za pochopení.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2006, 18:15:05 »
Máte v pořádku 3D akceleraci? To samé mi dělal Day of Defeat (jedna z her na jádře Half Life), když mi špatně běžela.

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2006, 18:25:36 »
mno ta by mala byt dobra ... mno ale len hadam lebo ked pustim hru tak neseka (ak myslite to) ... lebo ja som pod linuxom zatial amater...
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2006, 18:29:15 »
Napište do konsole
Kód: [Vybrat]
glxinfohledejte řádek
Kód: [Vybrat]
direct rendering: Yes (No)a jistě jste již pochopil, že podle yes/no poznáte jestli akcelerace funguje.

egro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
    • http://egro.ic.cz
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2006, 21:30:39 »
Potrebujes windowsacke fonty...
niekde sa to uz riesilo skus hladat...

EDIT: presnejsie tu: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=2780

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2006, 23:38:06 »
BTW uz se to tu 10x resilo

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2006, 18:27:54 »
Ahoj. Mam problem s instalaci Steamu. Mam ubuntu 6.06 LTS , Wine 0.9.9 a pri instalaci mi to u 26% a nic se nedeje. Nekde jsem nasel ze mam zmenit adresar, ale ani to moc nepomaha. Nakonec to tedan nejak zvladam a steam updatuju. Dalsi problem je kdyz uz updatovany steam chci spustit. Napise mit to tuhle hlasku : Steam- Fatal Error: Could not load module '/bin/vgui2.dll '.  a nic se nestane. Zkousel jsem knohovnu najit a stahnout. Nahral jsem ji do adresare na teto hlasce, ale stejne to nepomohlo. Nevite nekdo co s tim?
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2006, 15:53:22 »
este sa chcem spytat ako rozbehat to CS... lebo ked spustim  tak Iba HL mi ide a dam change game a tam nic nenajde .. (a instaloval som ho z CS non steam install ) fakt neviem ako to spustit a ked sa sanzim aspon HL zahrat po nete tak mi nenajde ziaden server na nete :_(  pls pomoc
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2006, 15:57:38 »
tak mno ide mi to ... pustil som to cez
Kód: [Vybrat]
wine /media/windows/Valve/hl.exe --hl.exe -game cstrikenedal by sa neako spravit aby sa to pustalo z icony?... ak hej tak ako? pls aj navod ...
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosince 2006, 17:29:35 »
Kup si steam.
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #11 kdy: 21 Prosince 2006, 17:31:29 »
daki za radu fakt mi pomohla ;)
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Krocan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #12 kdy: 20 Ledna 2007, 18:01:19 »
mám ten stejný problém se sekáním na 26%!!! je to prdelní a našel sem na to návod na:
http://www.linux-gamers.net/modules/wiwimod/index.php?page=HOWTO+Steam&back=HOWTO+INDEX+Wine+Games
Je to tam někde dole.... jesli se vám to podaří napište!!!Ten příkaz mi nejde a už se o tom zminuju jinde.... za pokus to ale stojí, situacde třeba není stejná jak u mě...
Předem děkuji
"Óda na malou hrudku zeleného hnusu"
Ó frytná chrochtobuznosti ! Tvé mikturace jsou mi, co do zprudlé žvastopunkceři naplzlé včely. Já zapřísahám tě svými frůnícími tvrdlovrzy a krákorně zapracuji svými cvrknuvšími patlocaráty. Nebo tě roztrhám na fidloprcičky svým frkodrťákem.

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2007, 17:46:32 »
Citace: Krocan
mám ten stejný problém se sekáním na 26%!!! je to prdelní a našel sem na to návod na:
http://www.linux-gamers.net/modules/wiwimod/index.php?page=HOWTO+Steam&back=HOWTO+INDEX+Wine+Games
Je to tam někde dole.... jesli se vám to podaří napište!!!Ten příkaz mi nejde a už se o tom zminuju jinde.... za pokus to ale stojí, situacde třeba není stejná jak u mě...
Předem děkuji
ja jsem to proste zkousel tak dlouho, az se to proste pres 26% presunulo....hru spustim v klidu,ale hratelnost - pro me,jakozto progamera v cs je miziva (mnohem mene fps, zhruba 1-2s opozdeny zvuk a cele se to chova divne)...skoda
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Radek Štýbnar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • http://www.stargate-sg1.ic.cz
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #14 kdy: 23 Února 2007, 15:53:45 »
Citace: vojtech.t
Napište do konsole
Kód: [Vybrat]
glxinfohledejte řádek
Kód: [Vybrat]
direct rendering: Yes (No)a jistě jste již pochopil, že podle yes/no poznáte jestli akcelerace funguje.
jak mam povolit ten Direct Rendering na YES ?
Realita..hmm...pěkný místo,ale žít bych tady nechtěl!

PetrikCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #15 kdy: 20 Března 2007, 08:35:54 »
CSko rozběhat jde, ale jak tu někteří (podle mého názoru) víkendoví hráči tvrdí, že "v pohodě" nebo že "bez problémů", tak asi jsou buď velcí štastlivci, nebo nevědí o čem mluví. Mě CSko pod Wine jede, ale jen na 60 fps což JE málo. Kdo tvrdí že ne, a nějaké žvásty, že lidskému oku stačí jen 25 fps a podobné nesmysly, tak nikdy nehrál CSko na úrovni. Já hraju s kámošema 3tí ligu CSka na UG a tak doufám uznáte , že vás netahám za nohu. Engine té hry je postavený tak, že v první řadě nesmí FPS kolísat (což se pod Wine bohužel děje), druhý předpoklad je mít FPS u horní hranice engine (což je 100 FPS), protože teprve tehdy máte šanci trefovat nepřítele přes celou mapu, když jsou z něj vidět za nějakou překážkou jen 3 pixely. Takovou přesnost mít s 60 FPS prostě nebudete. Samozřejmě dá se zvyknout i na těch 60FPS (střílíte mírně s předstihem), ale nesmí to kolísat a to bych se už opakoval. Stručně řečeno, běží-li někomu Steamové CS 1.6 pod Wine na 100FPS, ať sem napíše návod, jak toho docílit. Upozorňuju, že snižováním bitové hloubky, nebo nějakým příkazem na poškození hry to nejde, protože to je mimo pravidla(CS by pak bylo nepoužitelné přes Steam...bany a podobně). Je dost škoda, že Valve podporuje Linuxový server na CS, ale Linuxového CS klienta už ne :( . Závěrem bych rád poslal do háje radiče, co doporučují opustit CSko a přejít na nativní Liniux games...pánové, chápu , že pro Vás je linux pracovní prostředí, ale nešťourejte prosím do něčeho, co nemůžete pochopit. To je jako byste Sumacherovi vnucovali, že Tráboš je taky dobrá formule... děkuji za pochopení.

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #16 kdy: 20 Března 2007, 13:16:28 »
Vsetko je ok len toľká samochvála nemusí byt. Pokiaľ chces hrať cs na cw tak ho hraj na systeme na ktorý je postavený lebo iba tam pôjde ako ma
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #17 kdy: 20 Března 2007, 15:21:41 »
Presne to jsem tu uz psal. Hraju Clan Base v lize ESL. Kvuli podelanymu CSku musim mit Windows.
P.S. FPS taky okolo 60ti plus to nekdy spadlo az na 20.
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

PetrikCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2007, 09:21:28 »
To Engi: to sem nepsal kvuli samochvále - jen mě už dožraly ty řeči "rádobyodborníků", kteří ten problém splachují větami typu  "60FPS ti stačí", nebo "najdi si obdobnou linux hru". Counter-strike má obrovskou komunitu(základnu hráčů), kde si můžu zahrát mix, nebo Clanwar prakticky kdy se mi zlíbí, protože je spousta Ventrilo a IRC kanálů, kde stovky klanů čeká na výzvu, nebo na kvalitní mix. Narážím tím na to, že tohle je hraní na úrovni sportu. Pokud budu chtít blbnout na deathmatch based hrách, tak samozřejmě nepotřebuju CSko a uznávám, že by se našla fůra linuxových her. Tak to ale není. Proto budu považovat konverzi CSka na Linux za uzavřenou až v okamžiku, kdy na něm pojede PLNOHODNOTNĚ ! Pevně doufám, že se toho jednou dočkám :)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #19 kdy: 29 Března 2007, 11:44:50 »
Mám dotak ne přímo ohledně tohodle tématu.Nainstaloval jsem si CS1.6 a přez wine běží líp než jsme čekal,to jo,ale po vypnutí hry mě rozhodí rozlišení a dokonce i panely :-/ A to i když mám rozlišení hry stejný jako plochy (takle jsem řešil problémy s rozlišením dotěď) .Neví někdo jak tomu zabránit?
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #20 kdy: 03 Dubna 2007, 18:01:20 »
Takže já to vezmu postupně:
1. Problém se zvukem většinou působí ALSA výstup...přepněte na OSS...
2. Problém s FPS moc řešitelný není... Záleží na podpoře grafiky a hlavně - Víc než 71 FPS se z CS pod Wine vytáhnout NEDÁ... Neptejte se mě proč,protože to nevím,ale je to prostě tak...
3. Pokud jde o rozlišení,tak se při odchodu z fullscreenu nastaví nejvyšší možné rozlišení,které je napsané v xorg.conf... Takže jediné (mně známé) řešení je smazat vyšší rozlišení v xorg.conf
update ->
4. Další problémy se zvukem působí kaffeine..... "sudo killall kaffeine artsd" by to mělo vyřešit
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Dave92

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #21 kdy: 15 Dubna 2007, 01:22:08 »
Nainstaloval jsem CS 1.6 nonsteam a pokud hru spustim, neobjevi se mi menu. Do slozky .wine/drive_c/windows/fonts jsem nejprve hodil tahoma.ttf a potom dokonce vsechny fonty z XPcek, ale je to porad stejne.. Nevite nekdo co s tim??
Dik za radu

Dave92

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #22 kdy: 15 Dubna 2007, 14:13:16 »
Problem vyresen, nainstaloval jsem starsi wine (0.9.33).. Vse je v poho, zvuk i obraz a FPS dokonce stabilne 99 :cool:

Honza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #23 kdy: 15 Dubna 2007, 15:17:59 »
Citace: Dave92
Problem vyresen, nainstaloval jsem starsi wine (0.9.33).. Vse je v poho, zvuk i obraz a FPS dokonce stabilne 99 :cool:
djSmaky tvrdí, že se da vytahnout maximalne 71FPS, jak to s tim tedy opravdu je?
Ubuntu 6.06 - Ati Radeon 9250 128MB - [Gnome]

Dave92

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Spustenie Counter Strike 1.6
« Odpověď #24 kdy: 15 Dubna 2007, 15:31:15 »
To opravdu nevim, ale mel jsem zapnuty net_graph a ukazoval mi 99.. nic jsem ale pred tim nenastavoval, jen jsem tam hodil muj starej config..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.