Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???  (Přečteno 8883 krát)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2010, 08:28:11 »
jAster_BA: "Nie je to zamaskovaný Hulán?" -- Ne, Hulán měl prostě jiný styl.

Dr. Fuss: Zkoušel jsem s ním pracovat, ale pak se na mne navalilo množství práce z trochu jiného oboru. Přišel mi neučesaný, ale snad funkční. Ano, mám plány takové, že Kicad pravděpodobně budu dost využívat.

idkfa:
Kód: [Vybrat]
apt-get install kicad ti nešlo?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #26 kdy: 09 Prosince 2010, 09:37:30 »
Máte - li Ubuntu najsnažší cesta je Aplikace -  Centrum software pro ubuntu. Jinak po zadání do Google kicad se další zdroje objeví.
Jak jsem psal, Kicad existuje i pro platformu Windows a možná i pro další. A na to že je free je super.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #27 kdy: 09 Prosince 2010, 10:23:09 »
Ano, první dojem je rozpačitý, ale když se s ním sžijete poznáte že vůbec není špatný. Naopak.
Prozkoumal jsem ho vcelku dost a pokud má někdo nějaké dotazy, budu - li vědět odpovím.

Bubuss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #28 kdy: 12 Prosince 2010, 01:53:25 »
ja kicad pouzivam uz asi 4 roky a musim rict ze za tu dobu se z nej stal skutecne pouzitelnej CAD na navrh tistaku.
Od ty doby sem se na Eagle ani nepodival.
Kicad je neco mezi eaglem a orcadem a z obojiho si vzal trochu a to prevazne tech dobrych veci :)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #29 kdy: 18 Prosince 2010, 12:46:31 »
Jak asi dlouho Kicad existuje. Ví to někdo? Já si myslím že to jsou asi právě ty 4 roky. Dříve jsem o něm nikde neslýchal. Nechápu proč při návrhu schematických značek nebo modulů není k dispozici odměřování, když při kreslení DPS je k dispozici. Dá se to obejít sice jinak ale je to neohrabané a skutečně to nechápu.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #30 kdy: 18 Prosince 2010, 12:59:53 »
Tak jim napiš, já občas spamuju chudáky vývojáře svými dotazy a přáními. Kupodivu občas i odpovídají.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Používá ze zde přítomných někdo Kicad ???
« Odpověď #31 kdy: 18 Prosince 2010, 17:02:50 »
No nechtěl jsem zacházet moc daleko. Už takhle tu mají někteří lidé pocit že ledasco moc kritizuju. Ale dotaz bych vznést mohl. Pravda.

Ve správci aktualizací jsou pořád mračna aktualizovaného SW, ale marně čekám kdy bude také něco pro Kicad. Je tam ještě pár věcí které by chtěly "dotáhnout".
To odměřování je jednou z nich. Také to neumí rotovat blok při kreslení schematu zapojení a i ještě i další díry by se našly.... Ale jinak Kicad je na dobré úrovni.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.