Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nedokončená instalace  (Přečteno 1444 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Nedokončená instalace
« kdy: 15 Prosince 2010, 16:30:18 »
Dobrý den, mám takový problém.
Instaloval jsem ubuntu 10.10 z CD. Začal jsem instalací ve windows ta proběhla v pořádku, potom jsem musel restartovat PC a instalace pokračovala......Tady ale nastal ten problém, seděl jsem u instalace, byla asi ze 3/4 dokončená a najednou sevypnul prosud....instalace se teda nedokončila. Systém se sice rozjel a jakš takž to jede, ale jsou tam nějaké chyby.....Nejdou instalovat nové balíky...... Zkusil jsem příkaz sudo apt-get update, načež se mi vypsalo něco jako:

Kód: [Vybrat]
Chyba....blabla...
Vložte disk pojmenovaný "Ubuntu 10.10 _Marverick Meer....."

Nevíte co s tím? Chtěl jsem vypálit disk s tímto jménem, ale nešlo mi to pojmenovat, zřejmě kvůli tomu že jsem vypaloval iso soubor. Za každou radu budu rád :)
Linux je cesta do budoucnosti

jmp

  • Host
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2010, 16:35:47 »
mam za to, ze pozaduje presne ten disk, ze ktereho uz probihala ta instalace, ale asi by bylo lepsi to nainstalovat znovu a kompletne...

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2010, 14:06:01 »
Ano, toto je na opětovnou instalaci.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2010, 20:38:05 »
Znovu jsem tedy nainstaloval a jede jak má :). Vše v naprostém pořádk uaž na jednu maličkost. Na počítač chodí taky jiní lidé než já a jak byste mohli čekat, jsou zvyklí na wokna a v ubuntu jsou absolutně leví. Zhruba jsem teda vysvětlil co a jak, ale je tu jeden problém. Chtěl jsem je seznámit s instalací v ubuntu. Synaptic jsem raději neukazoval natož příkazovou řádku. Chtěl je to teda naučit jednoduše v "Centrum softwaru pro Ubuntu". A tady to je, když chci nainstalovat například jednoduchou hru Super Tux, objeví se okno pro zadání hesla, zadám heslo a........ Konec, dál se nic neděje, kromě toho že formulář pro zadání hesla zmizí jinak samotné okno v čem byl formulář zůstane a nic se neděje.....když asi po 5 minutách "ničeho" okno vyruším, v okně "Centrum softwaru pro Ubuntu" začne instalace Super Tux a vše se nainstaluje jak má. není jen ojedinělá záležitost, instaloval jsem asi 10 balíků a pořád mám ten samý problém.
Nevíte někdo co s tím?  :o. na jiném PC sem tento problém v životě neviděl, takže si opravdu nevím rady.
Linux je cesta do budoucnosti

zeminem

Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2010, 21:06:56 »
S Centrem SW jsem měl taky problém.. vypadal dost podobně jako máš ty, ale mě to po zadání hesla chtělo instalovat, ale nic to nedělalo a pod programem, který jsem chtěl bylo napsáno: "Wait for apt-get.." a nic.. Naštěstí jsem tedy plánoval reinstall tak jsem to udělal dřív, ale zajímalo by mě, jestli e s tím někdo setkal a ví, co je příčinou.. Jestli je to to samé jako u ERICA99
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2010, 18:21:30 »
Když zkusíš instalaci pomocí apt-get nebo synapticu, tak to  chodí dobře?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2010, 11:42:51 »
Když zkusíš instalaci pomocí apt-get nebo synapticu, tak to  chodí dobře?
Jojo vše v pořádku.
Linux je cesta do budoucnosti

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nedokončená instalace
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2010, 20:02:09 »
A když spustíš sw center z terminálu a to následně zatuhne, co to vypíše do toho terminálu? Zkopíruj prosím sem.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.