Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyřešeno: Jak zamknout klávesnici?  (Přečteno 16770 krát)

vasicekabc

Vyřešeno: Jak zamknout klávesnici?
« kdy: 23 Prosince 2010, 22:21:43 »
Lze nějak jednoduše, třeba klávesovou zkratkou zamknout klávesnici notebooku?
(zamknutí monitoru je nevyhovující, jedná se mi o to, aby když něco na monitoru čtu, mohla mi dcerka hopsat po klávesnici dle libosti, jak má v oblibě :))
« Poslední změna: 25 Prosince 2010, 21:43:14 od vasicekabc »

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2010, 23:10:57 »
Lze a řeším to taky kvůli synkovi.

Stáhni si tento perlovský skript (http://linux.softpedia.com/progDownload/Lock-keyboard-for-Baby-Download-23745.html a poté ho z terminálu spusť - musíš samozřejmě být v tom adresáři, kam jsi ho stáhl (a můžeš si ho i přejmenovat, páč to takhle po stažení má zbytečně dlouhý název):
Kód: [Vybrat]
perl lock-keyboard-for-baby-20080706.pl
No a po spuštění se objeví v levém horním rohu malé okýnko, kde je napsáno 'Type QuitNow to quit'. Když se stlačí klávesa, tak se tam v tom okýnku napíše, co bylo stlačeno. Odemknout pak jde klávesnici tak, že dám enter, abych měl to pole čisté bez jiných písmen a napíšu QuitNow. Myš samozřejmě funguje bez omezení (a její tlačítka taky).
Mně to funguje bezvadně :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

vasicekabc

Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2010, 00:42:41 »
Docela dobré, udělal jsem si na to spouštěč do panelu, takže v pohodě, díky moc.

Nechám téma ještě otevřené, kdyby se přece jen našlo něco na klávesovou zkratku :)

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2010, 22:00:11 »
Není zač. Já to mám na ploše, ale samozřejmě něco na klávesovou zkratku by bylo rychlejší a asi i pohodlnější. Uvidíme, jestli sem něco přibude...
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #4 kdy: 24 Prosince 2010, 22:05:14 »
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

vasicekabc

Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2010, 10:13:48 »
Jo, to mě napadlo, jenže výše uvedený skript klávesovou zkratkou sice spustím, ale neukončím. A napsat si jiný skript nezvládnu. Třeba někde nějaký takový již existuje.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2010, 18:57:04 »
A potřebuješ nějakou speciální klávesovou zkratku? Zmiňovanému skriptu lze při spuštění definovat sekvenci, která ho ukončí, např.:

Kód: [Vybrat]
perl lock-keyboard-for-baby-20080706.pl -p q
pro ukončení stiskem q+Enter.

Pokud chceš aktivaci a deaktivaci jedním klikátkem, můžeš si dát do spouštěče třeba tohle:

Citace
bash -c "if ! kill `ps ax|grep "perl.*lock.*baby"|grep -v grep|awk '{print $1}'`; then perl /cesta/k/lock-keyboard-for-baby-20080706.pl;  fi"

cestu si doplníš.

vasicekabc

Re: Jak zamknout klávesnici?
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2010, 21:33:09 »
Tak teď je to naprosto vyčerpávající, děkuji moc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.