Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Open Office Calc - nefuknční CTRL+SHIFT+ENTER  (Přečteno 1070 krát)

Skywalker1_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Open Office Calc - nefuknční CTRL+SHIFT+ENTER
« kdy: 25 Prosince 2010, 22:28:20 »
Zdravím všechny příznivce tuxe,
obracím se tímto na vás s prosbou o pomoc v následujícím problému:

Při zpracování dokumentu v calcu potřebuji využít maticového počtu, konkrétně funkcí MINVERSE a MMULT.
S těmito funkcemi problém není, ovšem když potřebuji využít klávesové zkratky CTRL+SHIFT+ENTER, spolu s klávesou F2 pro hromadný výpočet v matici nic se nestane (ani žádná chyba v buňce, absolutně nic). Pro upřesnění klávesa F2 zobrazí správně vzorec buňky ale CTRL+SHIFT+ENTER nevyplní ostatní buňky...

Stejný problém jsem zkoušel řešit v MC Excel a zde to šlo jako po másle.

Snažil jsem se zagooglit, ale našel jsem pouze 2 příspěvky v různých diskuzích a žádný z nich nebyl vyřešen.

Vlezl jsem tedy do menu Nástroje / Přizpůsobit / Klávesnice, kde jsem se snažil vyhledat výše zmíněnou klávesovou zkratku, zjistil jsem, že není nikterak využita a zde jsem se zarazil... nemám vůbec tušení jak se přesně jmenuje daná klauzule pro tuto zkratku.
Vyzkoušel jsem stejným způsobem nalézt tuto zkratku v OO, které mám ve Winech, ale zarazil jsem se ve stejné situaci.

V jiném fóru jsem také nalezl jistou informaci o bugu v OO, kde byla defaultně odškrtnuta položka Nástroje / Obsah buňky / Automatický výpočet.
Ani v tomto nebyl zakopán pes.


Neřešil náhodou někdo z vás tento, či podobný problém?

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.