Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Server s grafickym rozhranim - stahovani  (Přečteno 1704 krát)

Chose

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
  • Never say never!
Server s grafickym rozhranim - stahovani
« kdy: 17 Prosince 2010, 09:54:25 »
Zdravim,
rozchodil jem si server, nicméně beží tam jen čistě konzole po ssh (openssh server). Server mimojiné využívám na stahování. Doposud jsem používál rtorrent a slimrat (konzolové programy). Rád bych ale použil občas něco co vyžaduje grafiku (jdownloader, firefox ...).

Jde se přihlásit na vzdálený stroj ssh -X usr@stroj, nicméně je to velmi polmalé. Prosím o nasměrování jak dosáhnout toho abych se na server mohl normálně zalogovat v grafice (nějaké minimalistické X prostředí?), na použití prohlížeč, stahování , torrenty , nechat běžet stahování a odhlásit se.


Dík za tipy rady zvlášť od těch kdo to už řešili.




Armus69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
    • http://www.netlancers.cz
Re: Server s grafickym rozhranim - stahovani
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2010, 10:49:47 »
pro rtorrent je webgui  http://code.google.com/p/rtgui/
jabber:  Armus69@jabber.cz

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Server s grafickym rozhranim - stahovani
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2010, 13:22:01 »
No já mám klasické Gnome, možná XFCE?
Ale většinou mi stačí webgui z transmission.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Server s grafickym rozhranim - stahovani
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2010, 13:58:11 »
pokud mas pomalou sit, mozna poslouzi volba -C, ktera zbusobi komprimaci prenasenych dat. ssh -CX user@stroj
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Radius

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
    • CZT
Re: Server s grafickym rozhranim - stahovani
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2010, 11:54:12 »
resil jsem stejny problem, nejdrive jsem pouzil LXDE rozhrani, jelikoz je nejrychlejsi a nejprivetivejsi (fluxbox je treba rychlejsi, ale strasne neprivetive)

Jenze doba jde dopredu a na 433MHz je kazdy graficky gui a nejaka vzdalena plocha (nxserver) desne pomala.

Vyresil jsem to jednodusse, koupil jsem si novej stroj, nechal si jen konzoli a mam vse pres webui. Pouzivam qbittorrent (drive jsem pouzival Deluge, ale ma strasnej problem s pingama, jakmile se zacne neco dit, pingy litaj jak o zavod a jelikoz s torrentama mam zkusenost, tak jsem vedel ze to neni normalni, nicmene webove rozhrani je jak desktopove, neni v nich rozdil a to me stvalo nejvic :()

jdownloader ma take webove rozhrani, ale neumi captcha a navic na ceske servery je mnohem lepsi freerapid downloader

Firefox? Pomaly moloch - sechyn prohlizece jsou pomaly, w3m jede jak fik z konzole a kdyz chci neoc sosnout, tak si bud hodim do konzole wget a link (nebo w3m a link), ci se k nemu pripadne pres w3m proklikam

a na spravu mam webmina, ssh a mc

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.