Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Snížení teploty notebooku hp 6735s  (Přečteno 4472 krát)

folgenumer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Snížení teploty notebooku hp 6735s
« kdy: 27 Prosince 2010, 17:21:20 »
Možná se to bude někomu hodit,dlouho jsem procházel zdejší forum a hledal jak snížit teplotu notebooku HP 6735s s Ubuntu 10.10.Před  těmito úpravami se mi pohybovali teploty mezi 55 až 80 stupni Celsia.
V první řadě jsem instaloval Ubuntu 64 bit místo 32 bit,už tady jsem si všiml snížení teploty i když nebylo nijak závratné poté jsem si zakoupil stlačený vzduch a důkladně jsem vyfoukal všechny větrací otvory notebooku.
Teploty spadly zhruba o deset stupňů,což byl docela dobrý výsledek, ale jelikož používám tento notebook na prohlížení internetu vadilo mi že  při zobrazení flashovaného obsahu na webových stránkách stoupalo zatížení procesoru  a tím i teplota což jsem vyřešil dodatečným rozšířením flash block pro Google chrome, který používám jako primární prohlížeč,rozšíření je k dispozici i pro Firefox.
Toto rozšíření blokuje flash reklamu na webu a když si ji chci zobrazit tak se v pravém horním rohu reklamy zobrazuje ikonka na kterou se klikne a reklama se ukáže.Tím jsem se dostal na teploty od 39 do 56 stupňů Celsia což už je únosné a hlavně notebook je po celou dobu kdy ho používám
příjemně tichý.
Konfigurace  mého notebooku je procesor AMD Turion 2.0Ghz
                                                      RAM                          2.0Gbit.
                                                      Grafika      Ati radou hd 3200                   
Tento postup není z mé hlavy,ale jsou to rady,které psali uživatelé v různých vláknech tohoto fóra mně pomohli tak snad se budou hodit i vám.

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: Snížení teploty notebooku hp 6735s
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2010, 18:00:27 »
Taktiež je celkom užitočné si nastaviť škálovanie procesoru cez CPU frequency scaling monitor (malá utilitka, ktorá sa pridá na hlavný panel) - pri nastavení na mód Ondemand ide procesor len na toľko %, koľko práve potrebuje. Je tu možnosť si nastaviť pri viacjadrových procesoroch škálovanie pre všetky jadrá osobitne.
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

folgenumer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Snížení teploty notebooku hp 6735s
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2010, 18:34:39 »
jj to jsem zapomnel udat vetsinou opravdu jedu na ondemand jen na baterii na powersave .

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Snížení teploty notebooku hp 6735s
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2010, 18:58:12 »
je lepsi prehravat flash pres grafickou kartu, nebude to pak hrat procak (zas to ale bude hrat kartu) a system pojede rychlejc. napriklad prohlizenim youtube se videa ukladaji standardne do /tmp, odtud to muzes otevrit treba pomoci vlc.

Jestli jde donutit firefox aby nepoustel flash pres procak nevim, to jsem zatim nezkoumal
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Snížení teploty notebooku hp 6735s
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2010, 20:43:52 »
Možná se to bude někomu hodit,dlouho jsem procházel zdejší forum a hledal jak snížit teplotu notebooku HP 6735s s Ubuntu 10.10.Před  těmito úpravami se mi pohybovali teploty mezi 55 až 80 stupni Celsia.
V první řadě jsem instaloval Ubuntu 64 bit místo 32 bit,už tady jsem si všiml snížení teploty i když nebylo nijak závratné poté jsem si zakoupil stlačený vzduch a důkladně jsem vyfoukal všechny větrací otvory notebooku.
Teploty spadly zhruba o deset stupňů,což byl docela dobrý výsledek, ale jelikož používám tento notebook na prohlížení internetu vadilo mi že  při zobrazení flashovaného obsahu na webových stránkách stoupalo zatížení procesoru  a tím i teplota což jsem vyřešil dodatečným rozšířením flash block pro Google chrome, který používám jako primární prohlížeč,rozšíření je k dispozici i pro Firefox.
Toto rozšíření blokuje flash reklamu na webu a když si ji chci zobrazit tak se v pravém horním rohu reklamy zobrazuje ikonka na kterou se klikne a reklama se ukáže.Tím jsem se dostal na teploty od 39 do 56 stupňů Celsia což už je únosné a hlavně notebook je po celou dobu kdy ho používám
příjemně tichý.
Konfigurace  mého notebooku je procesor AMD Turion 2.0Ghz
                                                      RAM                          2.0Gbit.
                                                      Grafika      Ati radou hd 3200                   
Tento postup není z mé hlavy,ale jsou to rady,které psali uživatelé v různých vláknech tohoto fóra mně pomohli tak snad se budou hodit i vám.

Si dobry, vazne gratulujem. Bo tie HPeky su vazne najhorsie riesene laptopy ake som kedy videl, neviem ci to navrhuju narocky aby sa prehrievali alebo su vazne taky natvrdly. Porovnani s Lenovo alebo Dell tak HP je vazne truba na pecenie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.