Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s obnovením databáze balíčků  (Přečteno 776 krát)

Pierre_SP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Problém s obnovením databáze balíčků
« kdy: 02 Ledna 2011, 00:02:19 »
Zdravim

Prosim dnes som sa zbavil Windowsu a prestupil som na Xubuntu,nainstaloval som ho pomocou aleternative CD(pocas instalacie som nebol v sieti,pokracoval som s tym ze nastavim siet potom),akonahle naskocila plocha siel som do Applications potom System a klikol som na Pridat/Odstranit vyskocilo okno s moznostami Canel a Refresch,hladal som nejaky ten codec ale pri stahovani mi vyskoci okno ...Could not download all repository indexes.
The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct...a pod tym mi pise ze zlyhalo stiahnutie,prosim vas co mam robit,a este by som rad vedel heslo od root...dakujem popredu
« Poslední změna: 02 Ledna 2011, 22:49:10 od Filip Dominec »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problem
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2011, 00:10:46 »
Takže nič závažné sa nestalo  ;).Proste si nebol pripojený na net tak sa nič nestiahlo.A ešte k tomuto.Root účet Ubuntu nemá v základe povolený(kebyže skúšaš su tak 0 bodov).Chce to heslo od administrátora(môže byť aj viacej používatelov ale v základe je to prvý užívatel->čiže asi ty).Doporučujem si dačo prečítať z tunajšej wiki wiki.ubuntu.cz-je prehladne a pekne napísaná.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Pierre_SP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problem
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2011, 00:17:48 »
Nie takto,teraz som uz v sieti,ale ono to stale nejde pritom teraz som na internete...stale mi vyskakuje to okno

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Problem
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2011, 16:20:13 »
zkus v terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.