Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Úprava efektů  (Přečteno 1115 krát)

Orkenzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Úprava efektů
« kdy: 07 Ledna 2011, 19:06:46 »
Dobrý den...zkoušel jsem hledat alternativu k Adobe After Effect a co jsem našel tak hodně staré příspěvky o programu Jashaka. Problém je, že jejich web už neexistuje a mám docela problém najít nějakou starší verzi kompatibilní s linuxem...Našel by se tady nějaká hodná duše, která by mi s tímhle programem pomohla? Popř. je nějaký nový (lepší :D)program na úpravu effektů? Děkuji..

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Úprava efektů
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2011, 19:28:59 »
Dobrý den...zkoušel jsem hledat alternativu k Adobe After Effect a co jsem našel tak hodně staré příspěvky o programu Jashaka. Problém je, že jejich web už neexistuje a mám docela problém najít nějakou starší verzi kompatibilní s linuxem...Našel by se tady nějaká hodná duše, která by mi s tímhle programem pomohla? Popř. je nějaký nový (lepší :D)program na úpravu effektů? Děkuji..

Já bohužel nejsem žádnej videoman, ale co třeba takhle?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Úprava efektů
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2011, 19:42:00 »
Tenhle program vypadá dost zajímavě
http://www.lightworksbeta.com/
myslím si, že tvým požadavkům by snad vyhovoval. Jen je škoda, že se zatím nachází v beta verzi a finální vyjde nejspíše ke konci roku.

//EDIT
Jak koukám, odkaz na stažení linuxové beta verze tam není.
« Poslední změna: 07 Ledna 2011, 19:43:33 od Kamil Hanus »
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Orkenzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Úprava efektů
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2011, 19:45:02 »
Dobrý den...zkoušel jsem hledat alternativu k Adobe After Effect a co jsem našel tak hodně staré příspěvky o programu Jashaka. Problém je, že jejich web už neexistuje a mám docela problém najít nějakou starší verzi kompatibilní s linuxem...Našel by se tady nějaká hodná duše, která by mi s tímhle programem pomohla? Popř. je nějaký nový (lepší :D)program na úpravu effektů? Děkuji..

Já bohužel nejsem žádnej videoman, ale co třeba takhle?
Pravda...chyba je na mojí straně...přes wine by to určitě šlo, ale spíš jsem hledal alternativu AAE free,,,chtěl jsem zjistit zda je něco na úrovni s licencí open source...každopádně děkuji za reakci  :)
Takže otázka stále trvá  ;)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Úprava efektů
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2011, 19:50:03 »
Já vím, že hledáte něco přímo v OS, ale tohle bylo první co mě napadlo. Nakonec můžete zkusit zkompilovat tu Jashaku, ale je otázka nakolik by to bylo funkční.

Edi: Zde uvádí jako alternativu ještě Fusion a Shake...
« Poslední změna: 07 Ledna 2011, 19:52:35 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Orkenzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Úprava efektů
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2011, 20:25:30 »
Musím vám moc poděkovat...nestíhám koukat na to co tu píšete  ;D
ad lightworks: Ten program vypadá moc zajímavě...nevím, jak je na tom s možností tvorby effektů, ale každopádně ho vyzkouším a popřípadě vyměním za cinelerru..
ad Jashaka: Na nových stránkách výrobce je napsaná poslední novinka před rokem a to, že Jashaku oživili v cinexf...problém však je, když se ho pokusím stáhnout je tam napsaná poslední verze 2008, ale když dám download tak jsou tam pouze verze ze začátku 2007 :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.