Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dragon Age - pomalé intro a pak nic  (Přečteno 3649 krát)

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« kdy: 22 Ledna 2011, 20:11:45 »
Ahojte,

mám NTB Asus G73JH. Rozhodl jsem se přejít natrvalo na Ubuntu - do teď jsem používal multiboot a převážně fungoval ve Windows 7.
Zatím jsem si poradil se vším - ono moc toho nebylo a na ostatní stačil google :)

Teď ale řeším problém. Moc hry nehraji a nekupuji, ale mám již nějaký čas zakoupený Dragon Age + Datadisk (tehdy 250,- za hru a 250,- za datadisk - jen tak mimochodem :D).
Hru jsem nainstaloval přes PlayOnLinux a první problém byl s tím, že po spuštění nedetekoval originální DVD v mechanice. Tak jsem stáhnul crack (co už no) a jede to. Jenže teď mám další problém.
Když hru pustím, obraz zmenší rozlišení a sputí se intro - při intru je ale aplikace jen maximalizovaná a vidím horní i spodní panel Ubuntu. Aplikace se nespustí jako samostatný proces přes celou obrazovku (neví jestli jsem to popsal správně). No a intro se hrozně seká, což je počítám tím, že vidím ty dva panely. Zkusil jsem počkat, jestli po skončení intra neuvidím normální menu, kde by to snad už běželo plynule, ale nic se nezobrazí.

Máte někdo nějakou radu?
Jen pro informaci, jsem prakticky nováček co se týká linuxu :)

Děkuji

Rover623

Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2011, 20:20:56 »
Můžeš zkusit pohrát si s nastavením Wine,dát třeba zvuk na emulaci a změnit parametry pro zobrazení DX.Jinak tady je k tomu něco http://www.winehq.org/pipermail/wine-users/2010-October/079527.html páše se tam něco o instalaci Mono 2 a Winetricks (musíš si přidat repozitář Wine)

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2011, 20:36:48 »
Díky.

Mono 2 nainstaloval už PlayOnLinux a Winetricks jsem doinstaloval ručně.
Teď jsem však zmatený. Ve wime když dám záložku zvuk, vypíše, že nebylo v registrech nalezeno žádné zvukové zařízení, budu muset zagooglit.

Tak i v konfigurátoru hry nevidím žádný zvukový hw, ani u obrazu, čím to? :(

přikládám screeny.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 22 Ledna 2011, 23:10:28 od a.l.f »

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2011, 17:07:23 »
Tak změna. Nainstaloval jsem vše podle tohodle postupu http://zapakitul.wordpress.com/2010/09/10/getting-dragon-age-origins-v-1-04-to-work-on-ubuntu-10-04-and-wine/

Hru zkouším spouštět přes bash viz screen a vyskočí na mě chyba, že ne byla nalezena karta.
Bohužel moje angličtina není dobrá a tak nevím, jestli jsem někde něco nevynechal/nepřehlédl.

Nějaká rada ?

[attachment deleted by admin]

Kedrigern

Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2011, 17:17:47 »
Nenašel grafickou kartu, která by měla 3d akceleraci.

Máš tam: ATI Mobility Radeon HD 5870 1GB GDDR5 graphics card?

Možná bude stačit nainstalovat nesvobodné ovladače ATI (Catalyst). Pokud už je máš, tak tomu nejspíš nebude pomoci. ATI dlouhodobě Linux sabotuje...

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2011, 17:21:43 »
Ano, tuhle grafickou kartu mám.
Když dám na panelu systém>Předvolby> tak tam mám "ATI Catalyst Control Center".

Přece musí být cesta :( nechci to vzdát a vracet se k W7.

Jinak stejná chyba se ukáže i pokud zkouším stejný příkaz pod rootem i pod userem - jestli to nějak pomůže.

edit: ještě pro jistotu sem hodím xorg.conf  http://pastebin.com/MSuz765Y
« Poslední změna: 23 Ledna 2011, 17:26:43 od a.l.f »

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2011, 22:38:46 »
Nevzdal jsem to a povedlo se! :)

Vygooglil jsem, že stačí upravit soubor user.reg (~/.wine/user.reg), a vytvořit řádek (nebo doplnit) [Software\\Wine\\Direct3D] a pod něj další řádky, tak aby to ve výsledku vypadalo takto: [Software\\Wine\\Direct3D] "OffscreenRenderingMode"="backbuffer" "PixelShaderMode"="enabled" "UseGLSL"="enabled" "VertexShaderMode"="hardware" "VideoMemorySize"="256"

Tady jsem to našel http://pigs.simelon.net/view.php?cisloclanku=2007030002

Takže hru už spustím, ale nejde zvuk a chybí textury :(

EDIT: Zvuk už běží, ale ty textury mi kurňa chybí
« Poslední změna: 23 Ledna 2011, 23:40:44 od a.l.f »

a.l.f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2011, 20:38:56 »
Jelikož se mi to nepodařilo rozběhat a zjistil jsem problém s přístupem do Citrixu je to průšvih. Čekal jsem trochu odezvu tady na foru, ale nic. Děkuji alespoň těm co mi sem napsali.

Viva la Windows 7 ;)

Kedrigern

Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2011, 23:15:19 »
Bude to pro tebe jednoduší.

Nicméně kdyby ses ptal na program pro Linux, tak by se rada našla. Nicméně Wine je opravdu bez záruky a rozhodně to není plnohodnotná náhrada.

Rover623

Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2011, 07:06:42 »
Tu hru bohužel nemám a když nemůžu prakticky zkoušet,tak se blbě radí.Ještě by jsi mohl zkusit Wine vnutit rozhraní DX,ale to potom dělalo problémy u některých jiných věcí

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Dragon Age - pomalé intro a pak nic
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2011, 23:29:49 »
Ono je dobré dívat se na správné stránky - http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=10457. A pátrat spíš tam.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.