Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Když se notebook odpojí od napájecího kabelu Ubuntu se sekne  (Přečteno 1484 krát)

Lukáš Vlček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • iZone
Zdravím,
Mám tu jednu nepříjemnou věc :-(
Když je notebook připojen k napájení tak vše funguje jak má pokud ho ale odpojím tak se sekne a zbejvá jen reset....
To stejné pokud notebook spustím jen na baterku... Boot proběhne v pořádku až do chvíle kdy se přihlásím k účtu a načítá se plocha tak mě to dokolečka přehrává ten startovací zvuk (bubny :D)

Prosím vás nevíte co s tím ??? Mam Asus K50ID
Za každou odpověď budu vděčný
Děkuji.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Když se notebook odpojí od napájecího kabelu Ubuntu se sekne
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2011, 21:29:04 »
Zkus pro zkoušku, nouzově:

vypnutí ACPI podle http://ubuntu-utah.ubuntuforums.org/showthread.php?t=57019:

Citace
At the grub menu selection screen, highlight the kernel command line and press "e" to edit that line. Add acpi=off to the end of the line, press enter then b to boot your computer.

The change you have just made is for this session only. To make it permanent (if it solves your issue), edit /boot/grub/menu.lst to include this option.

Kdyby byl problém, ptej se. HTH.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

morganzd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Když se notebook odpojí od napájecího kabelu Ubuntu se sekne
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2011, 21:14:44 »
Mam stejny problem.
Ubuntu mam instalovano par dni, takze teprv zacinam. ACPI se mi jaxi nedari vypnout, pac soubor /boot/grub/menu.lst nemam. Teda aspon myslim... Na disku ho nevidim a pokud dam sudo gedit... tak je prazdny (pocitam tedy prave vyvoreny).
Nejaka rada?  ???

edit: dogooglil jsem se toho, ze zakazat ACPI musim v /etc/default/grub ale nicemu to nepomohlo. Jak si muzu overit ze je ACPI skutecne vypnute?
edit: vypnul jsem acpi pri bootovani a ubuntu se jiz pri odpojeni napajeni nezasekne. Nicmene indikace stavu baterek by se hodila :(
« Poslední změna: 27 Ledna 2011, 20:32:01 od morganzd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.