Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Speciální číslo - Perfektní server  (Přečteno 5858 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Speciální číslo - Perfektní server
« kdy: 27 Ledna 2011, 07:50:31 »
Včera vyšlo "speciální číslo" FCM -- jedná se o sérii článků "Perfektní server" z čísel 31 až 34 -- myslím, že by bylo pěkné to přeložit, je to je dvanáct stran a se spoustou obrázků a ukázek 'kódu' takže textu moc není a myslím, že by to mohlo být pro spoustu lidí užitečné.

http://fullcirclemagazine.org/special-edition-1-the-perfect-server/

Co se sazby týče, tak vzhledem k malému počtu stran bych mohl zkusit zase jednou zabojovat v OOo (samořejmě pokud se najde někdo, kdo by to vysázel ve Scribusu, bylo by to lepší).


----

Překlad "pravidelných" čísel FCM tady asi nikdy pořádně nerozjedeme, ale tenhle speciál (a případně pokud jich bude víc) by zvládnout dal, nemyslíte?
« Poslední změna: 27 Ledna 2011, 19:10:12 od Vojtěch Trefný »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2011, 17:52:05 »
Rád bych přeložil, ale šrotim teď SCIO :(
Zkusim to hodit na facebook? Twitter? Obecná diskuze?
Myslim, že se lidi zbytečně bojí, že se bude očekávat profesionální práce, proto nechce nikdo překládat.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2011, 18:07:44 »
Hodil jsem to na ML překladu FCM, ale zatím se nikdo neozval...

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2011, 18:58:15 »
Zkusil bych něco přeložit (Možná bych si troufl i na všechno, nevypadá to na rozsáhlý text, ale na to bych potřeboval trochu víc času.). Ale jak zmínil Tomáš, bojím se o kvalitu překladu  ;D Takže pokud by někdo udělal finální korekci, bylo by to fajn.

EDIT:
Tak jsem to sehnal, vypadá to, že bych to mohl zvládnout sám. Jen potřebuji poradit, jaký program použít na editaci. LibreOffice mi to sice otevře, ale není to ono...
« Poslední změna: 27 Ledna 2011, 19:07:30 od Kamil Hanus »
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2011, 19:09:13 »
Nejlépe to jako plaintext nahraj na Google Docs a zpřístupni všem, kdo se chtějí do překladu zapojit.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2011, 19:22:43 »
Tak se mi už podařilo narazit na první problém  :) gDocs mají limit 2MB/pdf při jeho konverzi, takže jsem zkusil soubor rozdělit, ale nevypadá to dobře https://docs.google.com/document/d/1iSng9CCR9FYeSbBSUVmrRHSLaUcYVhlIz1HeU7QTmfI/edit?hl=en&authkey=CNHploMC. No, pokud by se to někomu podařilo lépe, dejte vědět, o půl devátý bych se snad měl vrátit a šel bych překládat.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2011, 19:27:52 »
Hm, ten import je dost děs...

Škoda, že k tomu speciálu neuveřejnili scibusí zdrojáky -- stáhnul jsem si teda aspoň zdrojáky k k těm jednotlivým číslům a vytáhnul z toho text těch čtyř článků (je v příloze). Kromě toho úvodníku by tam ale mělo být vše.

(Rád vidím, jak pěkně se to rozjelo.)

PS: Až se vrhneš na překlad, tak zbytečně nepřekládej ten boxík s licencí -- ten je pořád stejný a někde už jeho překlad máme z dřívějších pokusů o překlad FCM.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 27 Ledna 2011, 19:29:45 od Vojtěch Trefný »

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2011, 21:21:13 »
Tak na překladu již pracuji. Jak jsem psal na facebooku, vypadá to, že by se zapojili i ostatní, proto zatím překládám po 180. řádek.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2011, 21:55:12 »
Vojto, mohl by ses podívat, jestli to takhle stačí?
https://docs.google.com/document/d/1vsznypInEp65FHAk-UntgKblXsQgHD4XqGl8rRJutZM/edit?hl=en&authkey=CJOFltkL
U některých výrazů si nejsem jistý, zda jsem je přeložil správně. Pokud mě nikdo nepředběhne, zítra dodělám zbytek.
Dík
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #9 kdy: 27 Ledna 2011, 22:11:51 »
Já myslím, že je to moc dobrý. Až to budu "sázet" tak to určitě budu ještě procházet, takže bude i nějaká ta "korektura" (ale jestli se na to podívá i někdo jiný, tak to bude lepší).

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #10 kdy: 27 Ledna 2011, 22:15:43 »
Nějaký ty stylistický chyby opravím až při finální kontrole, zrovna jsem si všiml, že mám třeba v jedné větě dvakrát "ale". :) Sice to jsou jen drobnosti, ale hezký to není
« Poslední změna: 28 Ledna 2011, 14:27:24 od Kamil Hanus »
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #11 kdy: 27 Ledna 2011, 22:24:49 »
Klidně mi to potom pošlete na me@tomasbrincil.cz Nejsem expert, ale víc očí víc ví...

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2011, 23:17:52 »
Trochu jsem to prosvihl a ted uz zbyva jen par radku tak to necham na kamilovi a abych jen nemluvil a taky trochu prilozil ruku tak to zitra projedu a pripadne udelam nejakou korekci kdyby bylo potreba.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #13 kdy: 28 Ledna 2011, 15:40:24 »
Můžete se dát do korekce chyb, překlad jsem nyní dokončil:
https://docs.google.com/document/d/1AP8NOjIAlSf8ciINRcTFcohf_AHTNewnQRVllo_tdBU/edit?hl=en&authkey=CKGvneYG
Tučně zvýrazněná slova znamenají, že jsem nevěděl jak danou frázi přeložit, nebo zda jsem ji přeložil správně.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2011, 15:41:24 »
Ten dokument mi nejde editovat, je chyba u mě? (S Google Docs si nijak extra netykám.)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2011, 15:51:01 »
Ten dokument mi nejde editovat, je chyba u mě? (S Google Docs si nijak extra netykám.)
Je to myslim jen pro čtení.

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2011, 17:26:47 »
Omlouvám se, už jsem to opravil a měli byste moct editovat...
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #17 kdy: 01 Února 2011, 11:56:04 »
Tak jsem to prošel a už jsem se vrhnul na sazbu. Fakt chuťovka... NENÁVIDÍM SCRIBUS!
« Poslední změna: 01 Února 2011, 11:57:48 od Vojtěch Trefný »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Speciální číslo - Perfektní server
« Odpověď #18 kdy: 01 Února 2011, 19:00:10 »
Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením...

...ale fakt to za to nestálo, já tak moc NENÁVIDÍM SCRIBUS!!!

http://disk.jabbim.cz/vojtech.trefny@jabber.cz/fcm-special-1.pdf

Ještě můžete hlásit chyby a já to opravím -- teď už mám to nejhorší za sebou a nějaké drobnější opravy v textu ještě zvládnu. (Opravy v sazbě už nejspíš řešit nebudu, ale jestli se najde nějaký scribusák, který bude chtít případné chyby v sazbě opravit, klidně poskytnu i zdrojáky.)
« Poslední změna: 01 Února 2011, 19:01:46 od Vojtěch Trefný »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.