Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace ubuntu 10.04 - nezobrazeni grubu  (Přečteno 682 krát)

charlie87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
instalace ubuntu 10.04 - nezobrazeni grubu
« kdy: 28 Ledna 2011, 13:03:24 »
Zdravim,

v ubuntu jsem spise zacatecnik, takze omluvte chybne terminy a pod.

mel jsem starsi desktop s XP a rozhodl jsem se na nej nainstalovat Ubuntu. PC bylo bez mechaniky,takze jsem to delal pres USB stick. To se mi po velkych problemech podarilo, kdy jsem musel pri instalaci nastavit nomodeset. Po instalaci sem se dostal do grubu, kde jsem dal volbu do Ubuntu, jenze monitor presel do stavu stand by (blank screen) a do ubuntu jsem se nedostal. Vygooglil jsem, ze musim neco editovat v grubu (neco umazat , neco pripsat (nomodeset ?) uz nevim presne) a vse ok. Casem jsem se rozhodl smaznout widle uplne a preinstalovat ubuntu. Znovu z flashky. Instalace probehne ok, ale pri spusteni se do zadneho grubu nedostanu a pc prejde opet do stavu stand by a jsem v....

Zkousel jsem googlit, a ze se ma obnovit grub resp. grub2. Snazil jsem se o to, ale stale se mi zadny grub pri startu nezobrazuje, a ja tak nemuzu v nem nic zmenit, a tak se dostanu do stavu blank screen .............

prosim o radu.

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: instalace ubuntu 10.04 - nezobrazeni grubu
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2011, 15:31:45 »
A zkoušel jsi při tom bootu přidržet klávesu Shift, aby se ti zobrazilo grub menu, kde už můžeš jednorázově měnit bootovací parametry (přes klávesu "e")?
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.