Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

je upřednostňován

Gympl
2 (8.3%)
Průmka
10 (41.7%)
Bez rozdílu
12 (50%)

Celkem hlasů: 24

Autor Téma: Pracovní příležitosti a prestiž IT vysokoškoláků s gymplem nebo průmkou ?  (Přečteno 5518 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Dobrý den pánové a dámy,

narazil jsem během hádky s mojí milou na otázku zda je nějaký rozdíl mezi lidma s vysokoškolským IT vzděláním ( to berme jako neměné, tedy není rozdíl mezi školama ), kteří absolvovali nějakou průmyslovku či jinou střední IT zaměření a lidma, kteří mají za sebou gympl. Jak jsem již řekl, nebudeme dělat v této otázce rozdíl mezi gymnázii či jednotlivými průmkami. Berme na stejné úrovni Letenskou pláň i můj bruntálský státní.

Chci vědět, jestli se prostě někdo setkal, třeba při získávání práce, že on (gympl + "IT vysoka" ) onu práci nedostal kvuli cloveku, ktery ma IT prumku a "vysokou". Jestli se na to nejak bere ohled.

je mi jasne, ze zalezi na kazdem zvlast, praxe, spousta jinych vlivu i ono misto kam se clovek hlasi.
nechci se dale nikoho prosim dotknout, je to jen hypoteticka uvaha.

edit : rad bych i nějaký obsáhlejší názor než jen anketu... díky

pokud to neni srozumitelne, doplnim. ale snad to je dobre vysvetleni meho dilematu

dekuiji
« Poslední změna: 01 Února 2011, 22:31:19 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
kdyz ma clovek vysokou tak nikoho nezajima, co delal predtim... (p.s.: ptal se ten nekdo pri prijmackach na gympl, v jake jsi byl materske skolce?  ;D )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
MacHala : já vím, ta hloubková znalost tam je stejná, jde spíše o praxi ( u prumky ) a o obecne znalosti u gymplu. jde mi hlavne o osobni postrehy ze zivota... btw : vsechno co v zivote potrebuji me naucili v materske skolce, takze dulezita informace do CV to urcite je :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
MacHala : já vím, ta hloubková znalost tam je stejná, jde spíše o praxi ( u prumky ) a o obecne znalosti u gymplu. jde mi hlavne o osobni postrehy ze zivota... btw : vsechno co v zivote potrebuji me naucili v materske skolce, takze dulezita informace do CV to urcite je :D

Jediné čo človek potrebuje, chce a cíti potrebu je rozmnožiť sa. To ťa nenaučia v žiadnej škole a už vôbec nie v materskej. Ale tiež to asi nepatrí do CV  ::). A čo sa týka praxe...to je skôr o húževnatosti a testosterone ako o tom, že som chodil na strednú odbornú. Keď si chcem dačo dokázať nepotrebujem na to mať školu. Najdôležitejšie je samovzdelávanie! http://www.youtube.com/watch?v=ry0uZ_5jp3c&feature=related
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
MacHala : já vím, ta hloubková znalost tam je stejná, jde spíše o praxi ( u prumky ) a o obecne znalosti u gymplu. jde mi hlavne o osobni postrehy ze zivota... btw : vsechno co v zivote potrebuji me naucili v materske skolce, takze dulezita informace do CV to urcite je :D


Kdo chce, sežene si (aspon přes léto, nebo víkendy) praxi u jakýkoliv střední školy, takže je jedno jakou štřední si před VŠ dělal.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Saiph

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Ked sa 1 rok bude o to zaujimat moj 10 rocny syn tak sa nauci viac ako nejaky 15 rocny lajdak( ktoreho to nebavi ) za 5 rokov :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Ked sa 1 rok bude o to zaujimat moj 10 rocny syn tak sa nauci viac ako nejaky 15 rocny lajdak( ktoreho to nebavi ) za 5 rokov :)

jasně, o tom žádná. ale pokud se o to začne zajímat a škola mu nedělá problém ( zvládne obojí ), má plány na vysokou a je mu to jedno, kam ho dáš, na gympl nebo na průmku ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Dal bych na gympl - pro praktický život imho lepší, ale jako zaměstnance bych spíše vzal raději průmyslováka u kterého předpokládám hlubší znalosti příbuzných oborů (elektronika, konstrukce obvodů, elektrotechnika, vzduchotechnika).
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Znalosti v oboru bude mít možná o něco málo širší, ale co věci jako kontakt se zákazníkem, jazykové ( čeština ) schopnosti, ekonomické povědomí... Nesetkal se někdo někdy s tímto postojem ?

btw : doufám, že jsem někoho teď neurazil, protože to bych nechtěl.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Vždyť říkám - věci pro praktický život - na to je lepší gympl. Pokud budu shánět produkťáka nebo ředitele tak asi lépe s gymplem, pokud technickou profesi tak raději průmyslováka.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Stiwy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
  • Človek má byť dnes múdrejší ako včera.
Suhlasim s Martinom Kiklhornom:
gymnazium - riaditel, produkty, manazer
priemyslovka - technicka profesia...

Ja osobne som skoncil elektrotechnicku priemyslovku na ktorej som si spravil dost dolezite certifikacie (CISCO a podobne...) Ktore mi pomohli do mesiaca po maturite zohnat flek v nadnarodnej IT spolocnosti, kde teraz robim UNIX/Solaris Administratora.
Ale myslim si, ze na skole nezalezi, kolega z timu skoncil nejaky odbor geografie, alebo nieco take a teraz robi admina a je sakra dobry.
Aj ked je pravda, ze mna ako absolventa priemyslovky zobrali priamo do produkcie, zatial co jeho prijali najprv na aktivne pol rocne skolenie.
V kazdom pripade teraz uz na vysokej skole az tak nezalezi ako kedysi, zalezi natom co clovek vie, zazil som absolventa vysokej skoly,  zameranej na informatiku, ktory sa uchadzal o miesto v nasej firme a typek nevedel odpovedat co je to bridge ci co sa nachadza v /etc/passwd a co /etc/shadow
« Poslední změna: 06 Května 2011, 15:53:02 od Stiwy »
Ubuntu Linux 11.04 64bit / Debian Squeeze 64bit / ARCH Linux 64bit / win 7 64b
Acer Aspire 6935G - 944G32BN
Intel Core 2 Duo T9400 (2.53 GHz, 6 MB L2) 4096 DDR3-1066 (2x 2048) 320 (WD Scorpio Blue WD3200BEVT, SATA 150, 5400 rpm, 8 MB cache) 16" TFT, FullHD (1920 x 1080), nVIDIA GeForce 9600M GT 3x audio IN/OUT, SD/MMC/MS/xD, 1x USB/e-SATA, 3x USB, 1x D-Sub, 1x HDMI, 1x Express Card/54 Blu-ray

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Teď možná bude novelizovaný zákon, který moc věcí změní.

Návrh je jasný. Po úspěšném absolvování dvou let VŠ dostaneš Bc, potom sbohem VŠ a po šesti letech praxe můžeš mít rovnou doktorát.
A na VŠ bude možné studovat i bez maturity.

Slovensko to ale asi má jinak.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Teď možná bude novelizovaný zákon, který moc věcí změní.

Návrh je jasný. Po úspěšném absolvování dvou let VŠ dostaneš Bc, potom sbohem VŠ a po šesti letech praxe můžeš mít rovnou doktorát.
A na VŠ bude možné studovat i bez maturity.

Slovensko to ale asi má jinak.

Taková novela má smysl po válce, když nikdo neměl možnost pořádně studovat, ale má praxi v oboru. V dnešní době je to pouze legalizace Plzně >:(
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ing. Roubátko

  • Host
Taková novela má smysl po válce, když nikdo neměl možnost pořádně studovat, ale má praxi v oboru. V dnešní době je to pouze legalizace Plzně >:(
docela mě *censored* jak se mi lidi obouvaj do Plzně když očividně ví kulový houno. těm, co se ztratila diplomka a index a absolvovali během pár měsíců, by přece ta novela nepomohla. tak kuš.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
jenda93: tak v tom pripade nase VS skolstvi pujde do kytek. je to kravina . ale po dnesni skusenosti. potkal jsem slecnu, ktera se umela sotva predstavit, mluvila jak indian a mylset to umelo jen v rovine "matko dej mi prachy na ciga" a nakonec z toho vypadlo ze studuje ekonomku na masarne, byl jsem v soku.

 Stiwy : zalezi jakou vyoskou chlapec mel, nemyslim si, ze absolovent nektere z skol - vut, cvut, masarna, upol, matfyz ( informacni fakulkty ), by to nesplodil.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
jenda93: tak v tom pripade nase VS skolstvi pujde do kytek. je to kravina . ale po dnesni skusenosti. potkal jsem slecnu, ktera se umela sotva predstavit, mluvila jak indian a mylset to umelo jen v rovine "matko dej mi prachy na ciga" a nakonec z toho vypadlo ze studuje ekonomku na masarne, byl jsem v soku.

 Stiwy : zalezi jakou vyoskou chlapec mel, nemyslim si, ze absolovent nektere z skol - vut, cvut, masarna, upol, matfyz ( informacni fakulkty ), by to nesplodil.
K+ za výraz  'mluvila jak indian'  :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Stiwy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
  • Človek má byť dnes múdrejší ako včera.
@stet: No bohuzial to bol absolvent Fakulty elektrotechniky a informatiky na technickej univerzite (TUKE), co je jedna z najtazsich a najprestiznejsich fakult zameranych na informatiku. Ale aspon bolo vidno, ze skolu spravil len a len pomocou tucnych obalok. So sad...

@jenda93: Stretol som vela ludi co teraz studuju na VS maju IQ tak hojdacieho konika, ale zato maju bohatych rodicov, ktory im to zaplatia.
Bez penazi by tazko preliezli strednou, nie to este vysokou.

a potom ma vie nastvat, ak som v zamestnani ja, clovek co skoncil "len" s maturitou a vedla sedi clovek s vysokoskolskym diplomom, vie o polovicu menej ako ja a pritom dostava o 30% vacsi plat len kvoli Ing. pred menom...
Titul nezarucuje ze predomnou stoji fakt clovek na urovni co sa tyka vedomosti.
« Poslední změna: 09 Května 2011, 11:29:44 od Stiwy »
Ubuntu Linux 11.04 64bit / Debian Squeeze 64bit / ARCH Linux 64bit / win 7 64b
Acer Aspire 6935G - 944G32BN
Intel Core 2 Duo T9400 (2.53 GHz, 6 MB L2) 4096 DDR3-1066 (2x 2048) 320 (WD Scorpio Blue WD3200BEVT, SATA 150, 5400 rpm, 8 MB cache) 16" TFT, FullHD (1920 x 1080), nVIDIA GeForce 9600M GT 3x audio IN/OUT, SD/MMC/MS/xD, 1x USB/e-SATA, 3x USB, 1x D-Sub, 1x HDMI, 1x Express Card/54 Blu-ray

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Asi tohle téma moc nechápu,ale podle mě co jsem v životě sám poznal,tak spíš rozhodovalo co člověk umí.Ta škola se řešila až potom většinou.Netvrdím,že tomu tak bylo pokaždé,ale ve spoustě případech ano.Já sám nemám ani maturitu a ani vysokou,ale už jsem pracoval i na fleku,kde podle tabulek měl být člověk s vysokou školou a nebyl. ;D Takže se nezlobte,ale tohle téma se mě zdá jaksi směšné.Člověk se prostě musí snažit a pak něčeho dosáhne.Samo rozhodně nic nepříjde.Nemám nic proti maturantům a vysokoškolákům. :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Ale zas to vzdelanie dá dačo do života. Rozhodne sa oplatí študovať a vzdelávať sa. O prípadoch otec mafián, deti doktoranti za dva roky tu nie je reč. Tam je to o niečom inom.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Ale zas to vzdelanie dá dačo do života. Rozhodne sa oplatí študovať a vzdelávať sa. O prípadoch otec mafián, deti doktoranti za dva roky tu nie je reč. Tam je to o niečom inom.
Však se učte,pokud můžete.Ale,zase na druhou stranu to moc nepřehánějte,protože taky znám spoustu lidi co mají tituly a pro běžný život jsou nepoužitelný a nedokážou si poradit v maličkostech.
« Poslední změna: 10 Května 2011, 06:32:37 od geblina »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.