Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: samba + symlinky  (Přečteno 746 krát)

SIGSEGV

  • Host
samba + symlinky
« kdy: 04 Února 2011, 15:20:12 »
cau + pls help :D

dneska jsem potreboval pomoci samby propagovat fyzicke dvd .. nepodarilo se. zkousel jsem nasledujici:

$symlink -> /dev/sr0
mknod /mnt/data/vs2008sp1.iso b 11, 0 ## vytvori korekt /dev device == /dev/sr0 .. viz man mknod

^^ u symlinku, dev/sr0 i mnt/data/vs2008sp1.iso jsem rucne nastavil prava na pozadovaneho sambiho uzivatele a v sambe jsem otestoval ruzne dalsi veci vc.:

follow symlinks = yes ## (S)
wide links = yes ## (G)

^^ furt mi to po mount.cifs vracelo na klientovi permissions denied, device file si ssebou pretahlo minor|major number takze na klientovi to byla neexistujici device (nastesti)

samba se strasne zhorsila, je mi z ni zle .. pokud nekdo prijdete na to, jak donutit sambu aby nasledovala symlinky tak budu strasne vdescnej. ukazte mi prosim nekdo konfiguraci pri ktere samba bude nasledovat symlink coz znamena, ze u klienta po:

mount.cifs //$server/$share $mountpoint -o username=$user,uid=$local_uid,gid=$local_gid

ukaze `md5sum $mountpoint/$symlink` to same jako na serveru `md5sum $target_fajl`

zdravim, 11

PS. netreba nutne zkouset na device fajlu, staci jen nejakej symlink .. a dale doporucuju `cp /etc/samba/smb.conf{,.tmp}` a hrat si s tim smb.conf.tmp a sambu spoustet rucne pomoci:

smbd -D -s /etc/samba/smb.conf.tmp
« Poslední změna: 04 Února 2011, 15:31:55 od ImmerDerBest »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.