Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu  (Přečteno 15782 krát)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 08 Února 2011, 08:52:16 »
Citace
Je v repozitářích.

Omlouvám se, zrovna jsem psal z Fidorky a tam je v repozitářích. Předpokládal jsem, že v Ubuntu bude taky, jak vidno mylně.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 08 Února 2011, 13:55:13 »
Já fakt nevím jestli je Cinepaint dobrá volba. Je to x let mrtvej projekt (poslední verze je vydaná tuším v roce 2008). Předpokládám, že ti jde o jde o 16bitovou hloubku a to bych se asi vážně poohlížel jinde. Předpokládám, že zdrojem bude vždy RAW, tak proč jej nezpracovávat třeba v již zmíněném UFRawu nebo v RawTherapee (kterej bych asi volil já)?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 08 Února 2011, 14:29:51 »
Přečti si tenhle seriál na téma zpracování RAWu v Linuxu. Je tam i pět kapitol jak pracovat s RawTherapee.

A na panorama a HDR pak Hugin. Na Youtube jsou ukázky jak se s tím dělá

a.arnost

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 08 Února 2011, 16:58:45 »
Chtěl jsem trochu něco jiného než gimp,aby to umělo 16 bitovou hloubku,ale také aby to umělo CMYK.Kdysi jsem slyšel o Pixel32,ale tomu už asi také odzvonilo.Taky jsem trpělivě čekal skoro rok na gimp 2.8 co z toho vyleze(měl být koncem minulého roku),ale vývojáři odešli a nyní to spravují jen 2,takže to je asi hodně v nedohlednu.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Profesionálna úprava fotografií na ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 08 Února 2011, 18:18:45 »
GIMP ani ve verzi 2.8 nebude umět 16bit a CMYK. Mám nainstalovanou verzi 2.7 (což je betaverze 2.8 ) a nic takového tam není. Ve verzi 2.8 jde především o přepsání UI (možnost single window mode) plus tam je vylepšená práce s vrstvami, práce se štětcem a nějaké další transformační nástroje. Teprve verze GIMP 3 pojede komplet na GEGLu který umí vyšší bitovou hloubku. A verze 3 je skutečně zatím v nedohlednu.

Ještě k tomu CMYKu. Gimp s ním pracovat přímo neumí, ale přes plugin Separate+ můžeš do CMYKu separovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.