Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: eee velikost oken  (Přečteno 2211 krát)

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
eee velikost oken
« kdy: 13 Února 2011, 16:10:41 »
ahoj, mam asus eee 4g, mam eee-ubuntu s unity ale velikost nekterych oken je vetsi nez display zvladne, jedna se mihlavne o velikost okna u sitovky, nemuzu normalne nastavit ip, masku, branu, lze nejak upravit velikost okna?
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

Brbla80

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: eee velikost oken
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2011, 18:35:10 »
Mám Asus EEE 901 - tedy 1024x600. Gnome, Ubuntu 10.10.

Pokud mám okno větší než rozlišení na výšku, najedu myší nad okno, u kterého nevidím spodní část. Stisku klávesu Alt a levé tlačítko myši, obojí držím stisknuté a okno si posunu tak, abych mohl pracovat s dosud neviditelnou částí.

Funguje to i v Unity? Neupravím si tak velikost okna, ale dostanu se tam, kam bych normálně neviděl.
Jak se správně ptát | Návody - rozcestník
HIStory: Dos » Windows 3.11 » Win95 » Win98 » WinXP&Ubuntu (JehoVista nee ;) )
Motto: Máte štěstí, že jdu zrovna kolem...

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: eee velikost oken
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2011, 21:00:39 »
jj diky uz to jde:)
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

gikto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: eee velikost oken
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2011, 12:12:59 »
Mám Asus EEE 901 - tedy 1024x600. Gnome, Ubuntu 10.10.

Pokud mám okno větší než rozlišení na výšku, najedu myší nad okno, u kterého nevidím spodní část. Stisku klávesu Alt a levé tlačítko myši, obojí držím stisknuté a okno si posunu tak, abych mohl pracovat s dosud neviditelnou částí.

Funguje to i v Unity? Neupravím si tak velikost okna, ale dostanu se tam, kam bych normálně neviděl.

nech robim co robim cez touchpad to stale neviem nastavit stale sa mi nezobrazi spodna cast mam ubuntu 10.10 gnome a 10´´ monitor ktory alt to treba stlacit? skusal som obidva a nic...
xubuntu 14.04

Brbla80

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: eee velikost oken
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2011, 01:50:02 »
nech robim co robim cez touchpad to stale neviem nastavit stale sa mi nezobrazi spodna cast mam ubuntu 10.10 gnome a 10´´ monitor ktory alt to treba stlacit? skusal som obidva a nic...

U mne levý Alt a levé tlačítko myši. U touchpadu to funguje také  - ať už se stisknutým levým tlačítkem, nebo dvojitým poklepáním na ploše touchpadu. Nestačí na okno se stisklým Altem kliknout, musíte okno se stisknutým Altem "chytnout" (objeví se mi kurzor změněny na ruku "zatnutou v pěst") a pohybem myši/touchpadu (tlačítka stále stisknutá) vytáhnout okno k hornímu okraji obrazovky. Tím se na obrazovce objeví ona ukrytá spodní část okna. Funguje?
Jak se správně ptát | Návody - rozcestník
HIStory: Dos » Windows 3.11 » Win95 » Win98 » WinXP&Ubuntu (JehoVista nee ;) )
Motto: Máte štěstí, že jdu zrovna kolem...

gikto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: eee velikost oken
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2011, 09:36:41 »
nech robim co robim cez touchpad to stale neviem nastavit stale sa mi nezobrazi spodna cast mam ubuntu 10.10 gnome a 10´´ monitor ktory alt to treba stlacit? skusal som obidva a nic...

U mne levý Alt a levé tlačítko myši. U touchpadu to funguje také  - ať už se stisknutým levým tlačítkem, nebo dvojitým poklepáním na ploše touchpadu. Nestačí na okno se stisklým Altem kliknout, musíte okno se stisknutým Altem "chytnout" (objeví se mi kurzor změněny na ruku "zatnutou v pěst") a pohybem myši/touchpadu (tlačítka stále stisknutá) vytáhnout okno k hornímu okraji obrazovky. Tím se na obrazovce objeví ona ukrytá spodní část okna. Funguje?

ano funguje diky moc ja som musel vtedy iny alt tlacit asi lebo vtedy mi to neslo ...
a navyse kurzor som mal na vrchnej liste okna a vtedy to nejde.
aspon mne nie..
« Poslední změna: 25 Února 2011, 09:39:32 od gikto »
xubuntu 14.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.