Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem [UZAVŘENO]  (Přečteno 4543 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Potřeboval bych sestříhat a vypálit pár pořadů nahraných z DVB T s funkcí pvr. Ukládám to do mpg, při běžným přehrávání je to v pořádku, ale po otevření v Avidemux je zvuk o kousek posunutý. Podle info v Avdmx je to třeba 40 - 300 ms. Nechápu, jak to že při přehrávání třeba v xine, vlc to běží  normálně. Tak jsem se poohlížel po nějakém editoru, který by mi umožnil nějak hnout jen s tou zvukovou stopou, našel jsem Cinelerru.

Zkoušel jsem stříhat podle tohoto návodu..
« Poslední změna: 15 Února 2011, 22:46:40 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2011, 20:19:59 »
Tak jsem zkusil Cinelerru a dělá to taky.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2011, 21:07:44 »
Teď mě napadlo, jestli nemusím mít real time jádro na tohle, jako v ubuntu studio.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2011, 21:32:18 »
Rt jádro nahozeno, beze změny.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2011, 22:00:11 »
Jo, to mi delal avidemux taky. Dokonce i tak, ze zacatek filmu byl synchronni a postupne se zvuk zacal predbihat. Tak jsem zkusil openshot a pohoda.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2011, 22:44:53 »
Tak jsem vystříhal reklamy zvuk nezvuk, hlavně jsem si dával bacha na ty klíčový snímky, uložil, pak to znovu otevřel a posunul zvuk o necelých 300 ms a dá se na to dívat  ;D. Možná vyřešeno.

Na Openshot se podívám..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2011, 22:46:55 »
Jo, to mi delal avidemux taky. Dokonce i tak, ze zacatek filmu byl synchronni a postupne se zvuk zacal predbihat. Tak jsem zkusil openshot a pohoda.
Jenže u mě je asynchronní hned po načtení, u tebe pokud jsi graboval přes tv kartu to bude možná trochu jinak.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2011, 23:12:50 »
Co nastavit v Avidemuxu posun audia o čas který to ukazuje a samozřejmě si nezapomenout přehodit zobrazovaný soubor na výstup,implicitně Avidemux ukazuje vstupní soubor

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #8 kdy: 30 Ledna 2011, 22:33:29 »
Jistě, tak nějak jsem to provedl. Ale s tím zvukem se to nedá vypočítat, sice ukazuje odlišný čas videa a audia, ale zpožedění je vyšší. Jednomu filmu jsem musel nastavit přes 700 ms, u jinýho necelých 300 a rozdíl podle vlastností nedělá třeba ani 100 ms. Možná to souvisí s tím, že Avidemux na začátku sloučí řekněme tři .mpg, každý po cca 1024 MB. Ale myslím že jsem zkoušel otevřít jen jeden soubor a taky to bylo posunutý..Tak nevím, možná je to bug.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

RiP

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
    • Richard Pastrňák
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2011, 13:19:02 »
Při nahrávání z DVB-T se mohou vyskytnout chyby. Zatímco VLC a další přehrávače si s tím poradí, tak Avidemux ne a vede to k tomu posunutí zvuku oproti obrazu. Proto je potřeba nejdříve na nahrávku z DVB-T použít program ProjectX (Ubuntu ho má přímo v repozitářích). Popsáno je to zde: http://avidemux.org/admWiki/doku.php?id=tutorial:editing_mpeg_capture.

ProjectX umožňuje i hrubé stříhání, takže pokud není požadována přesnost na snímky a nevadí, že se v místě stříhání obraz trochu cukne, tak s ním jdou také vystříhat reklamy a podobné rušící vlivy.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2011, 19:30:32 »
Tak díky, vyzkouším to. Na té stránce se zmiňují o MythTV, takže sw recordeing. Já nahrávám přes STB, pravděpodobně nejspíš teda pár snímků zahodí vlivem přájmu a vzorky zvuku se tolik neznehodnocují, takže proto ten posun..Ale ještě mě napadá, že nahrávám na flashku a STB občas zahlásí nízkou rychlost zařízení. Bohužel to teď nemám s čím porovnat.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #11 kdy: 13 Února 2011, 23:40:31 »
No tak nevím. Projectx mi .mpg sice demultiplexuje, ale výsledný .mp2 soubor má 7,4 kB - měl by mít něco přes 50 MB.

Někde v diskuzích jsem narazil na program Dvbcut, který tu asynchronizaci prý také odstraňuje. Nevím teda jaký je postup, když kýžený .mpg "prožene dvbcutem", já jsem to udělal asi špatně, když výsledek má délku videa 40 min. a audia třeba 12 min.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

beer

  • Host
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #12 kdy: 15 Února 2011, 02:46:37 »
Co nastavit v Avidemuxu posun audia o čas který to ukazuje a samozřejmě si nezapomenout přehodit zobrazovaný soubor na výstup,implicitně Avidemux ukazuje vstupní soubor

JJ, avidemux je perfektní na to, když se potřebuje posunout zvuk. Jak prodávají ty levná dvd na stáncích, tak manželka koupila Apokalypsu.
Bohužel Apokalypsa má už z výroby docela výrazně posunutý zvuk, nezávisle na přehrávači, vůbec se na to nedalo koukat. Odfláknutá práce a podvod na lidi, kteří si to dvd koupili, zvuk byl posunut o několik minut.
Spasil mne právě Avidemux.
Je ale pravda, že hledání optimálního času pro posun bylo na x hodin práce, tak jen jestli to Sabrag trošku neodfláknul :-).
Sabragu, slučováním nebo rozpojováním souborů to podle mého není. Jestli máš soubory rozdělené po 1 GB, mohlo by to být tím, že používáš 32 bitový systém, nebo to můžeš mít nastaveno v nějakém nastavení. Většinou to bývá ale z důvodu kompatibility s 32 bitovými systémy, případně se souborovými systémy jak Fat, které neumí větší soubory (FAT32 - limit velikosti souboru je 4 GB, proto jsou soubory rozdělovány po 1 GB, a to i na platformě windows, například pagefile.sys s nastavenou pevnou velikostí na defragmentovaném disku 2 GB je vždy v 32 bitových windows xp rozdělen na minimálně 2 fragmenty, přesto že systém teoreticky by zvládl vtěsnat 4 GB do jednoho souboru a nemusel by tento soubor fragmentovat).

Avidemux na takový jednoduchý úkon jako posun zvuku úplně stačí, zkoušel jsem více věcí, výsledný výstup z avidemuxu je při správném nastavení bezproblémový.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2011, 22:44:09 »
Co nastavit v Avidemuxu posun audia o čas který to ukazuje a samozřejmě si nezapomenout přehodit zobrazovaný soubor na výstup,implicitně Avidemux ukazuje vstupní soubor

JJ, avidemux je perfektní na to, když se potřebuje posunout zvuk. Jak prodávají ty levná dvd na stáncích, tak manželka koupila Apokalypsu.
Bohužel Apokalypsa má už z výroby docela výrazně posunutý zvuk, nezávisle na přehrávači, vůbec se na to nedalo koukat. Odfláknutá práce a podvod na lidi, kteří si to dvd koupili, zvuk byl posunut o několik minut.
Spasil mne právě Avidemux.
Je ale pravda, že hledání optimálního času pro posun bylo na x hodin práce, tak jen jestli to Sabrag trošku neodfláknul :-).
Sabragu, slučováním nebo rozpojováním souborů to podle mého není. Jestli máš soubory rozdělené po 1 GB, mohlo by to být tím, že používáš 32 bitový systém, nebo to můžeš mít nastaveno v nějakém nastavení. Většinou to bývá ale z důvodu kompatibility s 32 bitovými systémy, případně se souborovými systémy jak Fat, které neumí větší soubory (FAT32 - limit velikosti souboru je 4 GB, proto jsou soubory rozdělovány po 1 GB, a to i na platformě windows, například pagefile.sys s nastavenou pevnou velikostí na defragmentovaném disku 2 GB je vždy v 32 bitových windows xp rozdělen na minimálně 2 fragmenty, přesto že systém teoreticky by zvládl vtěsnat 4 GB do jednoho souboru a nemusel by tento soubor fragmentovat).

Avidemux na takový jednoduchý úkon jako posun zvuku úplně stačí, zkoušel jsem více věcí, výsledný výstup z avidemuxu je při správném nastavení bezproblémový.

Avidemux, J. Meitnere, je perfektní v první řadě na stříhání bez nutnosti překódování výsledného videa, popřípadě změnu kontejneru.

Je ale pravda, že hledání optimálního času pro posun bylo na x hodin práce, tak jen jestli to Sabrag trošku neodfláknul :-).

Kdo je ten Sabrag nevím, ale podívat se do .idx souboru, který vytvoří Avidemux po načtení videa a tam si přečíst rozdíl, trvá pár vteřin.

Sabragu, slučováním nebo rozpojováním souborů to podle mého není...

No podle mého ano, je šumafuk jaký používám systém, protože nahrávky jsou pořizovány hw recordérem (tím pádem, ta hypotéza o rozdělování souborů po jednom GB je taky mylná, Jyrko :D), tak jak píšu v prvním příspěvku. Použití flešky s nízkou rychlostí čtení/zápisu tomu jenom přispívá.

Avidemux na takový jednoduchý úkon jako posun zvuku úplně stačí, zkoušel jsem více věcí, výsledný výstup z avidemuxu je při správném nastavení bezproblémový.

No, tak díky za doporučení, ale kvůli takovému jednoduchému úkonu, jako je posun zvuku, jsem to téma nezakládal ;). Přeji hodně nepromarněných hodin při hledání optimálního času ve Tvém oblíbeném programu, Meitnere. Jiří Meitnere... ;D

P.S.: DVD se snad dají reklamovat u výrobce...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Videa v Avidemux po načtení asynchornní se zvukem [UZAVŘENO]
« Odpověď #14 kdy: 15 Února 2011, 22:46:59 »
Zavřeno..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.