Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ve virtualboxu nedekuje kartu nvidia GeForce 8200 [vyřešeno]  (Přečteno 3611 krát)

Skalimil Vuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zdravím,
když instaluju Ubuntu 10 pod VirtualBoxem, nerozpozná správně grafickou kartu.

lspci
VGA compatible controller: InnoTek Systemberatung GmbH VirtualBox Graphics Adapter


Když nabootuji z DVD přímo z počítače (ne ve VirtualBoxu) - nastaví se správně grafika Nvidia Geforce 8200.
lspci
VGA compatible controller: nVidia corparation geForce 8220 rev a2



V tom grafickém udělátku, které se česky jmenuje Dodatečné ovladače je Nvidia Geforce jen když spustím ubuntu z přímo na PC.
Ve virtualboxu tam ovladače geforce není a to ani poté, když nainstaluji balíčky nvidia - ty samé, které si Ubuntu nainstalovalo samo při spuštění přímo na PC.

Jak přinutit Ubuntu ve Virtualboxu aby použil správné ovladače? Není to problém samotného VirtualBoxu? (napadá mne zkusit nainstalovat windows a podívat se jaký oni našli ovladač)

Zkusil jsem nějaké úpravy přímo v xorg.conf, ale to nezabírá.

díky za pomoc
« Poslední změna: 27 Března 2011, 11:01:56 od Vojtěch Trefný »

jmp

  • Host
Re: Ve virtualboxu nedekuje kartu nvidia GeForce 8200
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2011, 09:28:47 »
to je v poradku
Kód: [Vybrat]
             description: VGA compatible controller
             product: VirtualBox Graphics Adapter
             vendor: InnoTek Systemberatung GmbH
ke zprovozneni je vhodne nainstalovat vboxadititions
neni od veci precist si manual...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ve virtualboxu nedekuje kartu nvidia GeForce 8200
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2011, 10:02:31 »
VirtulBox neumí přistupovat ke grafické kartě přímo. Pouze využívá hostitelský systém a hostovi grafickou kartu pouze emuluje (stejně jako síťovku, disk...).

Jak už psal jmp, pro lepší výkon gr. karty (a třeba i větší rozlišení a další "fičury"), jsou potřebné přídavky hosta -- http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox#P.2BAVkA7Q-davky_pro_hosta

Skalimil Vuk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Ve virtualboxu nedekuje kartu nvidia GeForce 8200
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2011, 10:37:34 »
vboxadditions mám

Zdá se že to opravdu v pořádku, Ubuntu ve Virtualboxu používá jiný ovladač, než přímo ten od nVidia, ale už to nevadí.

Důvod proč to řeším je ten, že jsem nemohl nastavit správné rozlišení monitoru.

Bez vboxadditions jen 800x600
s vboxadditions sice 1024x768

ale já mám LCD 1680x1050

V nastavení monitoru to nastavit nešlo, přímá konfigurace vbox.conf také nezabrala. Ale při přepnutí do režuimu celé obrazovky a zpět si to náhle správnou velikost monitoru našlo. A to naprosto ideální, tak aby to zabralo přesně velikost okna. Inu magie :-)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ve virtualboxu nedekuje kartu nvidia GeForce 8200
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2011, 11:01:46 »
Zdá se že to opravdu v pořádku, Ubuntu ve Virtualboxu používá jiný ovladač, než přímo ten od nVidia, ale už to nevadí.

Dobře, že je to v pořádku, ale jen pro ujasnění do budoucna: Ubuntu (ve VB) nemůže používat ovladač od nvidie, protože pro něj (Ubuntu ve VB) žádná gr. karta nvidia neexistuje - ve VB je jen nějaká virtuální grafická karta (innotek něco graphics adapter) a tu to virtualizované Ubuntu používá a taky pro ni používá nějaký patřičný ovladač.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.