Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.  (Přečteno 2507 krát)

BSG - Sharon

  • Host
netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« kdy: 15 Září 2011, 16:23:42 »
Pěkný den. Ráda bych si přečetla Vaše názory.  S různými netbooky mám dobré zkušenosti Ubuntu šlape dobře. Ale nesmí se aktulizace.  Jak mile to provedu tak se vše spomalí . Ať se jedná o jakékoliv vydání Ubuntu. Je potřeba něco nastavit v instalaci,dělám něco špatně? Samozřejmě je to pořád bezpečnější i bez aktulizací chodit například do banky než přes Win :D  Děkuji za Vaše názory a postřehy.

ps: Admini ať případně změní předmět. Netuším jak to krátce Česky zformulovat .
« Poslední změna: 15 Září 2011, 16:26:54 od BSG - Sharon Valerii »

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #1 kdy: 15 Září 2011, 21:33:06 »
Pěkný den. Ráda bych si přečetla Vaše názory.  S různými netbooky mám dobré zkušenosti Ubuntu šlape dobře. Ale nesmí se aktulizace.  Jak mile to provedu tak se vše spomalí . Ať se jedná o jakékoliv vydání Ubuntu. Je potřeba něco nastavit v instalaci,dělám něco špatně? Samozřejmě je to pořád bezpečnější i bez aktulizací chodit například do banky než přes Win :D  Děkuji za Vaše názory a postřehy.

ps: Admini ať případně změní předmět. Netuším jak to krátce Česky zformulovat .

1. Chodit na e-banking přes browser v linuxu nemusí být nutně bezpečnější.
2. Aktualizace sama o sobě nezpomalí počítač. Jenže stává se, že aktualizovaný balík požaduje další nové balíky, které mohou určitým způsobem os zpomalit, nebo je v těchto balících taková výkonnostní chyba, která os zpomalí.

závěr: Neaktualizujte. Aktualizace vám nic valného nepřinesou a pokud vše funguje, tak není důvod přece aktualizovat.

NEBO

Přejděte na jinou distribuci POTAŽMO ZMĚŇTE GRAFICKÉ PROSTŘEDÍ například na XFCE nebo LXDE.
ArchLinux (KDE)
Můj web

BSG - Sharon

  • Host
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2011, 21:54:57 »
Díky za Váši odpověď ,přecházet na jinou distribuci nechci. Jen sem toto s aktulizacemi na netbocich postřehla,takto to dopadlo.   ;D

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2011, 22:33:19 »
aktualizovat je dulezite, obzvlaste bezpecnostni zaplaty
opravuji se tim chyby, ktere po zverejneni muze potencionalne zneuzit mnohem vice lidi

pro konzervativce bych spis doporucoval snizit aktualizace na mimimum, tzn. aplikovat jen bezpecnostni opravy (natty-security), zbytek zrusit   

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2011, 23:00:02 »
Já to tedy nijak neměřil, ale nikdy jsem neměl za těch pět let pocit, že by mi systém po aktualizaci zpomaloval, a to ani na netbooku. Mou domácí instalaci jsem od 4/2007 do 10/2010 aktualizoval kdykoliv se aktualizace objevily, včetně přechodů na nové verze (do 9.04). Snad jen v poslední době mám pocit, že se Ubuntu více zadýchává, když ho dlouho nevypínám (U10.10). Tím dlouho myslím týdny.
« Poslední změna: 16 Září 2011, 09:26:31 od GdH »

aloisam

  • Host
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2011, 01:23:12 »
taky nepozoruju, že by se mi zpomaloval systém po aktualizacích. Jedině bych řekl, že gnome vždycky nějaký čas po čisté instalaci, startuje o pár sekund pomaleji. Ale nemyslím, že by to souviselo zrovna s aktualizacemi..

BSG - Sharon

  • Host
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2011, 07:54:33 »
Pěkné ráno.  Co Linuxák to jiný názor či zkušenost . Zpomalení se projevovalo většinou na tomto netbooku s Lubuntu 10.10,Ubuntu 10.10 Gnome  Acer Aspire One
Typ procesoru: Intel Atom
Frekvence procesoru [MHz]: 1500
Předinstalovaný OS:
Předinstalovaný OS: Linux Linpus MeGoo
Displej/Grafika:
matné LCD
Typ displeje: WSVGA
Rozlišení displeje: 1024 x 600
Grafická karta: Intel GMA 3150
Úhlopříčka displeje ["]: 10,1
Optická mechanika/Pevný disk:
Optická mechanika: bez mechaniky
Velikosti úložného prostoru HDD (součet) [GB]: 320
Počet pevných disků: 1
Operační paměť: Operační paměť: DDR3
Velikost operační paměti [MB]: 2048
Frekvence paměti [MHz]: 1066
Připojení k síti:
Wireless LAN (WiFi)
Bluetooth
Typ síťové karty: 10/100/1000
Rozhraní:
VGA port
Webkamera
Sytém - ovládací centrum - aplikace spouštěné při přihlášení . Některé sem vypnula a netbook se zrychlil. Podobné problémy když jsem zase aplikace  spustila objevilo se zpomalení,načítání stránek,flešky,mobilu atd.  Myš se sotva hýbala. Několikrát sem přeinstalovávala. Neudělala sem aktulizace a rovnou instalovala potřebné programy vše jde jak má. Tedy raději udělat "kompromis" - důležité bezpečnostní aktulizace ? Nebo raději nepokoušet štěstí když vše jde jak má být .....? iso zkontrolované i vypálené cd .


« Poslední změna: 16 Září 2011, 07:58:02 od BSG - Sharon Valerii »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #7 kdy: 16 Září 2011, 08:38:28 »
Já to tedy nijak neměřil, ale nikdy jsem neměl za těch pět let pocit, že by mi systém po aktualizaci zpomaloval, a to ani na netbooku. Mou domácí instalaci jsem od 4/2007 do 10/2010 aktualizoval kdykoliv se aktualizace objevily, včetně přechodů na nové verze (do 9.04). Snad jen v poslední době mám pocit, že se Ubuntu více zadýchává, když ho dlouho nevypínám (U10.10).
Já taky ne, jen kdyby mi šlo taky gnome ale to je zbožné přání. Já ubuntu 11.10 teď ani nepouštím, maximálně abych se ujistil, že zase nejde gnome.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #8 kdy: 16 Září 2011, 10:10:24 »
Pri spomaleni po aktualizacii by som vyskusal nabootovat do starsieho jadra ci to nebude lepsie.
Najvacsie spomalenie som v poslednej dobe zaznamenal pri aktualizacii na posledny flash player. Ale aj to pri hrani hier cize pri vacsim zatazeni.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

BSG - Sharon

  • Host
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #9 kdy: 16 Září 2011, 10:13:25 »
Pri spomaleni po aktualizacii by som vyskusal nabootovat do starsieho jadra ci to nebude lepsie.
Najvacsie spomalenie som v poslednej dobe zaznamenal pri aktualizacii na posledny flash player. Ale aj to pri hrani hier cize pri vacsim zatazeni.

Tibore tím myslíte nepoužívat flash 10 ?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #10 kdy: 16 Září 2011, 11:58:25 »
Nemyslim nepouzivat. Novy flash ma ine vyhody oproti predchadzajucej verzii kvoli ktorym sa oplati ho nasadit. Ovsem netbooky byvaju tak slabe ze by sa dalo uvazovat o starsej verzii. To si uz ale musi rozhodnut kazdy sam ci radsej ozelie co rychlost alebo bezpecnost.
Tiez ma napadlo ze to moze byt pomalsie len na mojom HW.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

BSG - Sharon

  • Host
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #11 kdy: 16 Září 2011, 12:16:50 »
Děkuji za odpověď.  Stáhla sem Ubuntu 10.04 . Nemám žádné aktulizace,všechny služby sou aktivní,Gnome jde "zatím" dobře. .  Mám rozdělený disk 10.10 - 10.04 . Smažu 10.10 i bez aktulizaci se to občas vleče. Jak píšete může to být slabšími netbooky . Ale u mně je to zpravidla mezi židlí a klávesnicí :D .
« Poslední změna: 16 Září 2011, 12:23:50 od BSG - Sharon Valerii »

dRaczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #12 kdy: 16 Září 2011, 15:06:07 »
...Velikost operační paměti [MB]: 2048...
...Myš se sotva hýbala...
Mám na netbooku polovinu paměti a toto se mi ještě nestalo. Používám na něm Ubuntu 11.04 jak s Unity, tak bez něj a všechny aktualizace. Oproti stolnímu počítači je znát trošku zpomalení. K nepatrnému zrychlení dojde pokud při přihlašování použiji Ubuntu Classic (No effects).
Ntb Sony vgn-fz21z Acer aspire 5536 - Xubuntu 14.04 (64 bit).
Linux používám od 1. dubna 2011.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #13 kdy: 16 Září 2011, 16:54:30 »
Je to divné. Například ARCH Linux mám s prostředím XFCE a se všemi aktualizacemi + důležité balíky jako flash atp. Odzkoušen na nějakém staříčkém intelu (něco na 1GHz) a s 512MB naprosto svižní, boot do 25 vteřin, funkční atp. Tohle tedy bude nějaká nefunkční kombinace hw+sw, kterou prostě ten se nepřechroustá.
ArchLinux (KDE)
Můj web

Slunečnice77

  • Host
Re:netbooky - Ubuntu - žádné aktulizace.
« Odpověď #14 kdy: 27 Října 2011, 21:02:15 »
Pěkný večer,tak mě to nedalo,provedla sem aktulizace 10.04 . Vše jde jak má jen zase  FB jde strašně pomalu na Mozille ,tedy jde pomalu na všech prohlížečích ,musím projít forum jestli tu není řešení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.