Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Slogany a hesla na plakát  (Přečteno 26529 krát)

jmp

  • Host
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #50 kdy: 29 Března 2011, 07:23:15 »
poukazovat na cizi produkt je v reklame minimalne proti etice a u nas je to mozna dokonce i zakazane, takze hesla typu vymante se z podruci microsoftu bych do toho urcite nezahrnoval (navic v tomto podani je to reklama i pro ne - to asi take nebude zamysleny efekt...)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #51 kdy: 29 Března 2011, 08:09:22 »
poukazovat na cizi produkt je v reklame minimalne proti etice a u nas je to mozna dokonce i zakazane, takze hesla typu vymante se z podruci microsoftu bych do toho urcite nezahrnoval (navic v tomto podani je to reklama i pro ne - to asi take nebude zamysleny efekt...)

Přesně tohle jsem chtěl napsat. Když vidím, jak někdo v reklamě haní konkurenci, říkám si, že to je jen podpásovka a ty nemám rád.

Spíš je třeba si říct, jak moc textu tam chcete mít. Slogan je jedna věc a popis věc další. Takže jak jsem navrhoval "Pracujte a bavte se s Ubuntu", pod to udělat popis by bylo dle mě lepší.

O grafickém zpracování nepolemizuju, na to tu jsou lepší. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #52 kdy: 29 Března 2011, 08:28:58 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #53 kdy: 29 Března 2011, 12:44:09 »
Tak jsem si zase dovolil jak jsem slíbil další už sedmý návrh a nenechal jsem se odradit. Ponechal jsem myšlenku a začal od znova s trochu čistší/jednoduší grafikou.

Akce reakce
Citace
Myslím, že programové vybavení je věc grafičky, důležitý je výsledek.
Tomáš Břinčil → Na jednu stranu tě chápu ale neděláte reklamu na jogurt ale na operační systém a bylo by dost nevhodné k tak zásadní věci použít konkurenční operační systém proto že Ubuntu to asi nezvládne nebo je k práci nevhodný. To už rovnou můžete začít používat Windows server namísto Ubuntu. Je to citová záležitost a opravdovému fandovy Ubuntu by asi vadilo že k propagaci byl použit třeba Windows.

Citace
RRadkův nápad se mi líbí, ale toho textu je myslím na plakát moc.
Pan Filuta → Je to Plakát ne Bilboard  ;D

Obecně tady souhlasím z většinou že hanit konkrétně konkurenční operační systém je neetické a zbabělé ( i když já tak trochu to dělám také)  :) :D ;D
Ještě mě napadlo na konec Plakátu drobným písmem dopsat " Při tvorbě toto reklamy byly použity výhradně svobodný software a nebyl při něm zabit ani nijak ublíženo žádnému Viru nebo jinému počítačovému Červu  ;D" Ale to už by bylo asi moc...

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #54 kdy: 29 Března 2011, 13:20:18 »
Download Debian

@RRadek: ten MacBook je tam proc?
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #55 kdy: 29 Března 2011, 13:29:23 »
Download Debian

@RRadek: ten MacBook je tam proc?
To je vektorový obrázek a nikde na něm není napsáno Apple nebo logo jablíčka. Jen my tam seděl barevně. Ale mohu ho vyměnit pokud se nezdá.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Kedrigern

Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #56 kdy: 29 Března 2011, 14:46:27 »
Hele to pole s kruhem Ubuntu bych použil. To opravdu zaujme a lidem začne hlavou vrtat ten symbol.

Krom toho to chce samozřejmě i jiný plakát, ale jako jeden bych zvolil tento. Ideálně je párovat.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #57 kdy: 29 Března 2011, 14:50:13 »
Hele to pole s kruhem Ubuntu bych použil. To opravdu zaujme a lidem začne hlavou vrtat ten symbol.

Krom toho to chce samozřejmě i jiný plakát, ale jako jeden bych zvolil tento. Ideálně je párovat.
Aby to nevypadalo jak reklama na zemědělství  ;D a navíc hnědá už z Ubuntu nedávno dočista zmizela.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #58 kdy: 29 Března 2011, 16:31:23 »
navíc hnědá už z Ubuntu nedávno dočista zmizela.
paleta barev je široká - http://www.google.cz/images?q=crop+circle
Dostal jsi mě... Vzdávám se  ;D
Musím ale vzít v potaz příspěvek od Sachy který zněl...
 
Citace
Ber v potaz možnosti tiskárny, aby nevylezl ditheringovaný humus.
s čím naprosto souhlasím.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #59 kdy: 29 Března 2011, 18:27:59 »
Citace
Myslím, že programové vybavení je věc grafičky, důležitý je výsledek.
Tomáš Břinčil → Na jednu stranu tě chápu ale neděláte reklamu na jogurt ale na operační systém a bylo by dost nevhodné k tak zásadní věci použít konkurenční operační systém proto že Ubuntu to asi nezvládne nebo je k práci nevhodný. To už rovnou můžete začít používat Windows server namísto Ubuntu. Je to citová záležitost a opravdovému fandovy Ubuntu by asi vadilo že k propagaci byl použit třeba Windows.
V tom s tebou naprosto souhlasím. Nikde jsem nenapsal co používá ;)

A to, co jsem původně psal, tě rozhodně nemělo odradit. Je vidět od prvního příspěvku zlepšení. Třeba nakonec ani grafičku potřebovat nebudeme a bude to čistě komunitní věc ;D

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #60 kdy: 29 Března 2011, 19:04:42 »
Citace
A to, co jsem původně psal, tě rozhodně nemělo odradit. Je vidět od prvního příspěvku zlepšení. Třeba nakonec ani grafičku potřebovat nebudeme a bude to čistě komunitní věc

Tentokrát mě tvá odpověď potěšila a snad i motivovala  :D
Možná bych ještě zapracoval na červeném textu myslícího človíčka. Něco ve stejném smyslu ale méně odborně aby to pochopil i nepočítačový člověk nebo moje máma  ;D. To je cíl který bych rád docílil. Pak je tu problém že se plánuje umístění plakátů do škol ale dětem je v podstatě jedno kolik rodiče utratí za servis, to ocení až Dospělí jedinci tak by to chtělo variantu která zaujme vyloženě je. Univerzálního asi nic nedokážu vymyslet. Klidně bych začal dělat dvě varianty jednu pro dospělé což je tahle a jednu pro puberťáky. PROSÍM DALŠÍ NÁPADY. POMOZTE.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #61 kdy: 29 Března 2011, 20:08:49 »
Ved je to univerzalny.Vsetky dovody okrem penaznych sa tykaju aj mladych.Nikoho predsa nebavi cele hodiny odvirovavat pocitac a dost casto ho aj preinstalovavat.Inac asi najviac sa mi paci obrazok cislo 4 a potom 7.ned zajtra ich vytlacim a dam u nas na nastenku v skole jeden a v dedine jeden.Akrat este pre dedinu upravim tak ze malym pismom napisem ze ak by niekto nieco potreboval ze ma prist za mnou ze poradim.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #62 kdy: 29 Března 2011, 21:27:28 »
Ved je to univerzalny.Vsetky dovody okrem penaznych sa tykaju aj mladych.Nikoho predsa nebavi cele hodiny odvirovavat pocitac a dost casto ho aj preinstalovavat.Inac asi najviac sa mi paci obrazok cislo 4 a potom 7.ned zajtra ich vytlacim a dam u nas na nastenku v skole jeden a v dedine jeden.Akrat este pre dedinu upravim tak ze malym pismom napisem ze ak by niekto nieco potreboval ze ma prist za mnou ze poradim.
Děkuji za podporu ale i já sám ještě nejsem spokojen tak určitě až zítra vstanu tak zamakám na nějakých upravách. Budeš tisknout asi na klasické tiskárně ne? Zítra to upravím na A4 tudíž použitelné i na A3.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #63 kdy: 29 Března 2011, 21:42:57 »
Tiež sa mi to zdá byť ako nedovarok. Ale zlepšuješ sa. Len tak ďalej a bude tu dobrý plagát. Možno sa mi zdá byť trošku preplácaný.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #64 kdy: 29 Března 2011, 22:28:46 »
Hej budem to tlacit na normalnej tlaciarni.Ale az poobede takze keby prides s niecym novym rad dam aj to alebo popripade len to.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #65 kdy: 29 Března 2011, 22:50:39 »
Hej budem to tlacit na normalnej tlaciarni.Ale az poobede takze keby prides s niecym novym rad dam aj to alebo popripade len to.
Vážím si tvého zájmu ale rád bych tě zastavil! Zaprvé když se podíváš pozorně tak celé to připravuji pro připravované Ubuntu 11.04 a za druhé není zrovna vhodné aby si nový uživatelé instalovaly klasické ubuntu s Gnome a za měsíc sotva co si zvyknou tak příjde Unity. Počkej prosím ještě měsic.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #66 kdy: 29 Března 2011, 23:15:41 »
Hej budem to tlacit na normalnej tlaciarni.Ale az poobede takze keby prides s niecym novym rad dam aj to alebo popripade len to.
Vážím si tvého zájmu ale rád bych tě zastavil! Zaprvé když se podíváš pozorně tak celé to připravuji pro připravované Ubuntu 11.04 a za druhé není zrovna vhodné aby si nový uživatelé instalovaly klasické ubuntu s Gnome a za měsíc sotva co si zvyknou tak příjde Unity. Počkej prosím ještě měsic.  ;)
Aj ten plagát bude o niečom inom ;).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #67 kdy: 30 Března 2011, 06:38:14 »
Vidis a toto ma nenapadlo.Sorry.Tak pockam este do 25 aprila to uz bude RC verzia potom to uz vytlacim.Aj tak si myslim ze sa u nas na to nikto nehcytne vsetci maju wokna a su s nima spokojeni.AKo niektory aj povedali ze by aj sli na Ubuntu ale ze je tam malo hier tak ze preto nejdu.Inac si pochvaluju ze nepotrebuju antivirak a celkovo sa im zda ubuntu jednoduchsie.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #68 kdy: 30 Března 2011, 08:11:01 »
Je pravda že na hry je lákat nemůžeme. Podle mě cílová skupina je pro 25 a výš. Ale já něco spáchám i pro mladší.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

_Děda_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #69 kdy: 30 Března 2011, 08:51:38 »
Citace
Je pravda že na hry je lákat nemůžeme. Podle mě cílová skupina je pro 25 a výš. Ale já něco spáchám i pro mladší. ;)

Vím, nejsem úplně normální :D ale já s Linuxem začal jako uživatel někdy na začátku druhého stupně základní školy... Jako administrátor se neopovažuji říci kdy a jestli jsem vůbec začal :D
Ale podstatný je můj názor: většina lidí se s Linuxem a to jakoukoliv distribucí seznámí na konci střední a začátku vysoké školy a tam si myslím že by měla být reklama aby si vybrali Ubuntu ;-) páč je jednoduší napůl rozhodnutého uživatele opustit Microsoft přivést na Ubuntu než začínat od nuly a vysvětlovat že existuje i něco jiného než Windows ...

Takže Ubuntu od cca 18 let, né že by nebyl Linux pro mladistvé :)

jinak mě toho moc nenapadá - snad jen a to asi brzo zedituji deletem :D :
Civíte do wokna když váš počítač pracuje?!
Nečekejte a nainstalujte si ubuntu!


Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #70 kdy: 30 Března 2011, 15:53:19 »
RRadek (další rejp):

...pročistit registry, abych nemusel...
(2. bublina)
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #71 kdy: 30 Března 2011, 20:50:06 »
Tak vzhledem k tomu že jsem měl dnes moc práce a už od včera se mi zrodila nová myšlenka tak jsem jí musel zrealizovat  :D
Rozdělil jsem nově reklamu rovnou na tři druhy plakátu přičemž je myšleno používat všechny najednou třeba na každou nástěnku jeden. Přeci velké firmy nemají jen jeden druh bilboardu ale snaží se na každém zaujmout jinou cílovou skupinu. Dle mého názoru více účelových plakátů je lepší než jeden přeplácaný, a není to plakát na koncert!
U všech cílových skupin vycházím z dlouholeté praxe v servisu kde převážně instaluji počítače na přání zákazníků všech věkových skupin.

Doposud tvořený plakát pracovně budu nazývat Dospělý a je určen na cílovou skupinu 20plus a považuji ho za takovou Alfu2 ve verzi 8 ;D

Dále označenou pracovním názvem Kluci je určena školou povinným a technicky zaměřeným a zvídavým lidem "ps: mohou to být i dívky  ;)" a tato verze je naprosto vývojová ještě před alfou  :)

A nakonec jsem připravil verzi pod pracovním názvem Holky která je také určena mladým lidem kteří chtějí jen chatovat a koukat na web a něco si občas vytvořit v nějakém editoru ale jinak počítačům příliš nerozumí. " zase mohou to být i kluci" Také je to Pre Alfa  :)

Jsem rád za každý rejp i když se mi třeba nelíbí ale jak je vidno tak se snažím poslouchat  ;)
Prosím uvědomte si že vzhledem k tomu že je to plakát a né bilboard kolem kterého letíte na dálnici tak se lidé mohou zastavit a během pár vteřin přečíst.
Dále musím ZDURAZNIT že z češtiny jsem nikdy neměl lepší známku než 4 ale zase Matika a Fizika za 1 a jen občas za 2  :) Pokud někdo navrhnete lepší formulování tak velice rád to opravím " asi jich bude hodně najednou tak prosím o jasné zvýrazňování co mám kde opravit viz příspěvek Petr R. nademnou"

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #72 kdy: 30 Března 2011, 22:17:09 »
Pri čítaní príspevku som mal pocit, že ide nové distro :D.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #73 kdy: 30 Března 2011, 23:07:22 »
Jen taková estetická. Zkus změnit tu sytě fialovou na něco kolem #5b2944. Zdá se mi, že to lépe sjednotí plakát. Jinak bych tu křivku u nápisu Ubuntu binárními čísly nebo srdíčky nevyplňoval, máš to hezčí bez toho ;)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #74 kdy: 30 Března 2011, 23:24:04 »
Nové distro bude až za měsíc  ;D
Na tu barvu jsem už koukal a zítra to zkusím. Nemáš tušení jestli ta barva je stejná jako je v ubuntu při startu systému? http://www.color-hex.com/color/5b2944
Těma lištama u nápisu Ubuntu jsem chtěl zaujmout konkrétní skupinu lidí i když to může vypadat trochu blbě ale chtělo by to názor ke každému tématu od konkrétní věkové skupiny. Čím je člověk starší tak to vnímá jinak.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.