Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Docky - HTML Link [vyriesene]  (Přečteno 1257 krát)

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Docky - HTML Link [vyriesene]
« kdy: 31 Března 2011, 13:48:38 »
Je mozne z Docky spustat priamo HTML Link?

Priklad:
Mam napriklad otvorenu wikipediu v prehliadaci a pomocou drag and drop presuniem link priamo na plochu, cim mi tam vznikne odkaz. Tento odkaz mozem spustit z plochy a otvori sa mi wikipedia v internetovom prehliadaci. Ked vsak tento odkaz umiestnim do panelu Docky nejde mi odtial spustit. Je tam, ide mu zmenit obrazok, ale nejde z Docky spustit.

Vsimol som si ze v Docky je mozne pri tvorbe vlastneho spustaca nastait prikaz, ktory sa po kliknuti ikonku vykona. Mozno by to slo spravit takto, ale bohuzial ja neovladam Linuxove prikazy. Je mozne, ze sa daju spustit vylucne iba aplikacie z Docky a nieje mozne spustit takyto link?

Pouzivam Ubuntu 10.10 a Docky 2.1.1

Vopred dakujem za rady!
« Poslední změna: 01 Dubna 2011, 22:21:36 od ruso »

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Docky - HTML Link
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2011, 15:03:30 »
Ahoj, zkus vytvořit spouštěč s příkazem ve tvaru:
Kód: [Vybrat]
firefox "http://www.ubuntu.cz"

ruso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Docky - HTML Link
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2011, 22:10:46 »
Dakujem za radu, funguje to takto!

Aby som zbytocne nezakladal dalsiu temu, spytam sa este na jednu vec.

Kedze v repozitary sa nachadtza verzia Docky-2.0.7 a na webe je mozne stiahnut verziu 2.1.1, rozhodol som sa ju stiahnut a nainstalovat.
Stiahol som subor docky-2.1.1.tar.gz , instalacia (alebo kompilacia?) z tar.gz tu uz bola niekolko krat riesena aj som si presiel wiki a skusil som to nainstalovat. Po zadani prikazu ./configure mi vyhodilo stale ze je potreba doinstalovat nejake balicky, tie som stale podla mena doinstaloval cez spravcu balikov, avsak potom som narazil na problem a to balik gconf-2.0, ktory v spravcovi balikov nieje a nepodarilo sa mi ho najst ani na nete na stiahnutie vo formate deb, kedze ftp://ftp.gnome.org/pub/GNOME/sources/GConf/ tuna verzia 2.0 nieje. Neviem si s tym dalej poradit, kedze toto je asi moje prve kompilovanie a pouzivanie prikazoveho riadka, doteraz som vyuzival GUI a stale som v Linuxe a Ubntu lama...

EDIT:

Podarilo sa mi najst jednoduchy navod na instalaciu na wiki stranke Docky a problem som vyriesil, tu je navod ak by to niekto potreboval v buducnosti:

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:docky-core/ppa
  sudo apt-get update
  sudo apt-get install docky

Nainstalovalo mi to dokonca verziu 2.2.0
« Poslední změna: 01 Dubna 2011, 22:20:07 od ruso »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.