Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu One, přehrávač Rhythmbox...  (Přečteno 2191 krát)

Jirka RCK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Ubuntu One, přehrávač Rhythmbox...
« kdy: 01 Dubna 2011, 01:13:33 »
Zdravím,
tyto dvě věci spolu přímo nesouvisí, chtěl bych o tom diskutovat z trošku jiné stránky... Ubuntu a linux celkově jsem vždycky pokládal za spíše nekomerční řešení, které je jednoduché, dělá přesně to, co chcete (a je pro toho, kdo ví, co chce...). :) Ubuntu jsem nějakou dobu nepoužíval a vůbec nesledoval. Nedávno jsem si stáhl a nainstaloval verzi 10.04 a oproti těm starým na které jsem byl zvyklý jsem nevěřil svým očím.  ???  Nevzhledný hudební přehrávač vtíravě odkazuje na hudební obchody a internetová rádia, se systémem je provázaná podivná funkce online úschovny, pro kterou bych si měl založit online účet... Docela mi to smrdí takovým tím appláckým stylem (itunes a podobně). Jaký na to máte názor? Je například to ubuntu one k něčemu užitečné, nebo jsem ho zavrhl právem? Co hudební přehrávač? Já osobně jsem ho po prvním spuštění s nadávkami smazal a používám linuxácký remake Winampu Audacious...teď mi ale vrtají hlavou screenshoty bety 11.04, podle kterých má být Rhythmbox nově zakomponovaný do oznamovací oblasti...tato kompatibilita se asi od jiných playerů očekávat nedá... :-[

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu One, přehrávač Rhythmbox...
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2011, 19:07:14 »
V 11.04 bude namísto Rhytmboxu Banshee, ale vypadá to podobně a v oznamovací oblasti to bude taky.
Nikdo Vás naštěstí výchozí aplikce nenutí používat. Já na ubuntone aktivně nakupuji a líbí se mi možnost synchronizace mezi počítačem, notebookem a mobilem.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Ubuntu One, přehrávač Rhythmbox...
« Odpověď #2 kdy: 10 Dubna 2011, 19:24:29 »
Přesně,nikdo,nikoho do ničeho nenutí.Já osobně používám jako přehrávač hudby Rhythmbox a jsem spokojený.Tamto neřeším,myslím účty a nakupování hudby.

Kedrigern

Re: Ubuntu One, přehrávač Rhythmbox...
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2011, 20:14:20 »
Jirka: Ubuntu jde směrem atraktivnosti pro uživatele. Proto jim ulehčuje jejich nejčastější činnosti (multimedia, sdílení, nakupování). Krásné na tom je, že třeba já, který tyto věci nesnáším mohu mít systém pouze se základní funkcionalitou (Firefox+terminal) a má přítelkyně může mít nazdobený stejný systém. Díky množství alternativ v blízké době ani nejdivočejší přestavby toto nezmění.

KDE si také vše dělá "po svém" (jinak než GTK), ale nevadí to ničemu. Stejně tak se s Ubuntu může vyvinout nějaký hybrid, ale důležité je, že zde stále jisté neměnné koncepty.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.