Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?  (Přečteno 16102 krát)

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #75 kdy: 23 Dubna 2012, 20:05:55 »
Já nemohu říct,že linux miluju,protože ho teprve poznávám,ale zatím k mé plné spokojenosti.Co od systému čekám jde celkem bez obtíží udělat a pokud se nějáký problém přeci jenom objeví,tak je tu spousta ochotných lidí co pomohou.Po připojení jakéhokoliv zařízení přes usb jsem většinou mohl toto zařízení ihned používat.To většinou je u Windows až po instalaci příslušných ovladačů a některé se docela špatně hledali,pokud nebylo instalační cd.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #76 kdy: 23 Dubna 2012, 22:01:58 »
Sice se to pro mě moc nehodí psát pod tento nadpis diskuze, ale napíši sem. Můj postoj vůči systémům bude smířlivější, i když říkám se mi v jistém ohledu více líbí ty systémy Unixové než ty od MS. A poznal jsem všechny systémy velké trojky.
Windows jsou, co jsou, nejsou perfektní, snadno se dají sestřelit virem, ale přesto jsou u mě nutností. Lidé v mém okolí se těžko budou něco nového učit, ale i já mám důvody, proč je mít. U mě jde o několik Windows only programů a hry. Víme všichni dobře, že Wine stále není perfektní.
Co se týče Mac OS X, opravdu pěkně vymyšlen pro ty, kteří se nepotřebují v nastavení dloubat a chtějí hned stroj používat. Samozřejmě vím, je to speciálně upravené BSD. Akorát zaostává u her, takže na Macu mám v dualbootu Windows jako herní konzoli.
Co se do Linuxu, tam jsem zakotvil u distribuce Debian Testing. Slouží mi povětšinou dobře. Poslouží tam, kde má. Navíc překvapivě mi v tom funguje perfektně TV karta, která na Windows funguje s obtížemi nebo vůbec.
S tými vyjadreniami o BSD by som bol opatrnejší...a čo sa týka použitelnosti Mac OS X, tak v čom je to lepšie "prednastavené" ako Ubuntu?
Mám stroj s Mac OS X, opravdu, musel jsem nastavovat jen pár drobností.
No tak zrovna pri Mac OS X je s tým jazykom problém.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #77 kdy: 24 Dubna 2012, 08:09:30 »
...a pokud se nějáký problém přeci jenom objeví,tak je tu spousta ochotných lidí co pomohou.

Spousta ochotných lidí, kteří pomohou, by měla být i pro MS produkty. Vždyť si tu podporu uživatelé Windows zaplatili. Ale protože nefunguje, obrací se stále s pomocí na kamarády, sousedy a příbuzné. S koncem této "kutilské kamarádské" podpory přijde (zaplaťbůh) i konec Windows. Proto doporučuji: potlačte pokušení ukázat, že to či ono umíte a už konečně nedělejte zadarmo Billovi Gatesovi tým údržbářů! Windows kamarádům ani sousedům neopravujte a odkažte je na oficiální helpline. Já to tak dělám.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jmp

  • Host
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #78 kdy: 24 Dubna 2012, 09:01:27 »
...a pokud se nějáký problém přeci jenom objeví,tak je tu spousta ochotných lidí co pomohou.

Spousta ochotných lidí, kteří pomohou, by měla být i pro MS produkty. Vždyť si tu podporu uživatelé Windows zaplatili. Ale protože nefunguje, obrací se stále s pomocí na kamarády, sousedy a příbuzné. S koncem této "kutilské kamarádské" podpory přijde (zaplaťbůh) i konec Windows. Proto doporučuji: potlačte pokušení ukázat, že to či ono umíte a už konečně nedělejte zadarmo Billovi Gatesovi tým údržbářů! Windows kamarádům ani sousedům neopravujte a odkažte je na oficiální helpline. Já to tak dělám.
OT:
>>>
nemáte pravdu - většina lidí má OEM verzi windows a tam má podporu zajišťovat prodejce počítače a nikoliv M$ (to je příčína té "kutilské kamarádské" podpory...)
všichni tito lidé _nemají_ zaplacenou podporu od M$ => nemáte je odkazovat na M$, ale na prodejce počítače
<<<

Rover623

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #79 kdy: 24 Dubna 2012, 09:16:13 »
Já to dělám jinak, protože většina lidí přijde až v době, kdy je lidově řečeno "oheň na střeše". Takže systém buď vůbec nenaběhne, naběhne, ale je extrémně pomalý. Nejde s ním nic dělat, různé chybové hlášky apod. Zrovna nedávno jsem tu měl notebook s W7, který po startu na majitele vysypal asi 10 oken s nějakou chybou, jenže po odmačkání těch 10 chyb se dalo normálně pracovat, takže tomu ten člověk nevěnoval pozornost. Přišel až v momentě kdy se systém dostával do stavu kdy se s ním dalo něco dělat téměř 15 minut (počítáno od naběhnutí Windows).

Obvykle od takového člověka zjistím na co ten počítač vlastně používá (odpovědi jsou obvykle pořád víceméně stejné) a pak mu nabídnu instalaci bezúdržbového OS. Vyzkouším CD s Ubuntu, od doby co je na světě Unity s GNOME 3 se to většině běžných uživatelů zamlouvá až podezřele hodně a provedu instalaci.

Běžného uživatele nezajímá, že má jakýsi štítek na skříni s licencí. V momentě kdy nastane problém a vy mu nabídnete řešení v podobě Linuxu s tím, že na to nebude muset po celou dobu životnosti toho počítače sáhnout, tak už je většinou pouze zajímá jak to tam co nejrychleji dostat.

Většina lidí slyší hlavně na tohle:
Defragmentace=zapomeňte, není potřeba
Scandisk=systém ho dělá sám
Antivir=momentálně není způsob jak ten systém nabourat

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #80 kdy: 24 Dubna 2012, 09:34:21 »
Vyjímečně souhlasím s compaqem, taky jsem ve stavu že "bud tam bude linux, nebo si najdi nekoho jineho, nebo jsi fakt pekna slecna:D"
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Rover623

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #81 kdy: 24 Dubna 2012, 09:59:25 »
Tak já opravy rozhašených Windows také nedělám (je to ztráta času), buď Linux nebo obnova z nultého oddílu, což samozřejmě totálně zlikviduje předchozí instalaci Windows a nacpe tam ten systém tak jak to dodal výrobce. V případě Windows ať si to majitel po obnově dál dodělá sám.

Brát ale 100,- CZK za to, že při startu zmáčknu příslušnou klávesu pro spuštění recovery, zase není tak špatné. Za minutu práce jsou to slušné peníze, kdejaký servis PC si za stejnou věc řekne 300,- a někdy i víc.

A ještě maličkost, instalace Linuxu dělám zdarma, včetně rozchození všeho HW (pokud je to možné) a poinstalačních úprav na přání majitele, včetně instalace dodatečného SW a zprovoznění podporovaných programů ve Wine.

Prostě systém jasných benefitů, buď Linux na přání nebo obnova Windows do továrního nastavení a dál si s tím dělej co chceš

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #82 kdy: 24 Dubna 2012, 10:13:33 »

OT:
>>>
nemáte pravdu - většina lidí má OEM verzi windows a tam má podporu zajišťovat prodejce počítače a nikoliv M$ (to je příčína té "kutilské kamarádské" podpory...)
všichni tito lidé _nemají_ zaplacenou podporu od M$ => nemáte je odkazovat na M$, ale na prodejce počítače
<<<

Zjednodušil jsem to do jen sem příspěvku. Odkazuji je i na prodejce. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #83 kdy: 24 Dubna 2012, 10:16:11 »
Většina lidí slyší hlavně na tohle:
Defragmentace=zapomeňte, není potřeba
Scandisk=systém ho dělá sám
Antivir=momentálně není způsob jak ten systém nabourat

Podle mé zkušenosti většina lidí neví co je defrag ani scandisk. Znají slovo antivir maximálně ze zpráv. U počítače rozlišují NABĚHNE/NENABĚHNE.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #84 kdy: 25 Dubna 2012, 19:22:45 »
Tak já opravy rozhašených Windows také nedělám (je to ztráta času), buď Linux nebo obnova z nultého oddílu, což samozřejmě totálně zlikviduje předchozí instalaci Windows a nacpe tam ten systém tak jak to dodal výrobce. V případě Windows ať si to majitel po obnově dál dodělá sám.

Brát ale 100,- CZK za to, že při startu zmáčknu příslušnou klávesu pro spuštění recovery, zase není tak špatné. Za minutu práce jsou to slušné peníze, kdejaký servis PC si za stejnou věc řekne 300,- a někdy i víc.

A ještě maličkost, instalace Linuxu dělám zdarma, včetně rozchození všeho HW (pokud je to možné) a poinstalačních úprav na přání majitele, včetně instalace dodatečného SW a zprovoznění podporovaných programů ve Wine.

Prostě systém jasných benefitů, buď Linux na přání nebo obnova Windows do továrního nastavení a dál si s tím dělej co chceš
Pri výbehu ku klientovi je to aj 50€  ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #85 kdy: 25 Dubna 2012, 19:47:25 »
Jistě, protože při výjezdu ke klientovi domů si většina servisů účtuje nějako standardní taxu za cestu (obvykle podle vzdálenosti), která zahrnuje jak poplatek za PHM, tak čas strávený na cestě a pak se k tomu připočítá doba strávená u klienta. Nakonec se to může docela prodražit, přitom by to většina lidí zvládla sama, proces obnovy z nultého oddílu mají všichni výrobci plně automatizovaný, stačí to jen spustit, zbytek to udělá samo.

Linux ovšem pro většinu lidí které jsem takhle migroval znamená hlavně systém který neotravuje, nepokouší se blbě "chytračit" a prostě dělá co se mu řekne. Většina lidí co Linux zkusila, volá při nákupu nového počítače s dotazem jestli tam Ubuntu půjde nainstalovat. Znám dokonce člověka který když ten systém viděl u dcery, prodal notebook od Sony za 40 tisíc kam Linux nešel nainstalovat a koupil si jiný

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #86 kdy: 26 Dubna 2012, 22:41:55 »
A ještě maličkost, instalace Linuxu dělám zdarma, včetně rozchození všeho HW (pokud je to možné) a poinstalačních úprav na přání majitele, včetně instalace dodatečného SW a zprovoznění podporovaných programů ve Wine.

Prostě systém jasných benefitů, buď Linux na přání nebo obnova Windows do továrního nastavení a dál si s tím dělej co chceš

Moje osobní zkušenost je, že nemá smysl dělat věci zdarma. Mnohem lepší je to dělat docela levně a hodně poctivě. Jednak si toho lidi víc váží a jednak člověk nebude úplně škodný na tom, kdyby se mu začly zakázky hromadit.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Ravise

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #87 kdy: 29 Dubna 2012, 12:21:26 »
Já se s Linuxem seznámil v podobě distra PartedMagic, to když mi otec dělil disk s WXP. Výsledkem jeho "práce" s 80 GB diskem byl totiž sda3 o velikosti 27 MB, který jsme pomocí jeho "nástroje" nedokázali zrušit. Chvilka s Googlem mi hodila právě PM, kde jsem udělal to co otec ne, pěkně přehledně a s minimem námahy.

Pak jsem XP používal asi rok (věnoval jsem jim více péče než mému křečkovi), než veškerá obrana počítače začala způsobovat swapování (čímž byl systém prakticky nepoužitelný). Po jednom úspěchu s Linuxem byl čas na další pokus. Prošel jsem si sérii článků na LinuxExpressu (něco na téma jak začít s Linuxem) a výsledkem bylo Ubuntu (tehdy s KDE, ještě jsem měl windowsácké návyky). Na svém stroji jsem měl jediný problém, nešel zvuk. Otce chvilku předtím seřvali na nějakém fóru za duplicitní téma a tak jsem tohle fórum procházel zleva doprava a hledal. A našel. Poté už byly jen chvíle, kdy otci na PC něco nefungovalo jak mělo a já se jen vesele smál.

Linux za mě totiž udělá většinu "špinavé práce": aktualizace, kontroly disku, omezil jsem spotřebu RAM za antivirus, antispyware, antimalware... Sice jsem potom musel skousnout četná nehezká slova (asi úplně všecha), učitel IKT se na mě kouká zkrz prsty, když se snažím o Linuxu zmínit...Nejvíc se mi na Linuxové filosofii líbí, že všechny části systému jsou nahraditelné (příklad: nelíbí se ti Unity? Hoď si tam Gnome, KDE, Xfce, Fluxbox,...)

K začátku tematu: Linux není lepší nebo horší. Je jiný

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re:Proč právě milujete linux a nesnášíte ostatní systémy ?
« Odpověď #88 kdy: 01 Května 2012, 23:17:19 »
Pěkně napsané :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.