Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?  (Přečteno 26068 krát)

TMazauka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #150 kdy: 27 Listopadu 2010, 13:00:56 »
Přiznám se, že Ubutu 10.10  mam nainstalované doslova pár dní a příjemně překvapilo. Nejprve jsem se připravil na pravděpodobné problémy s mobilním připojením a USB TV-Tunerem, ale... Nevím jestli jsem měl více štěstí, nežli rozumu?! Bez problémů.
S Linuxem jsem se setkal už začátkem devadesátých let... vlastně bych měl být přesný... Nainstaloval jsem a zase se vrátil k Win... Později jsem zkusil několik LiveCD, ale... Zkoušel pár dnů... týdnů, ale nezůstal. Už delší dobu "sleduji" Ubutu. Dlouho jsem váhal, než jsem se rozhodl pro duál. Uvidím co a jak dál bude. Win mám legální a občas potřebuji k práci, ale... Je otázkou času kdy půjde pryč a zůstane Ubutu.
Jistě si říkáte, že to je hloupé sem psát po pár dnech, ale prostě jsem příjemně překvapen jak daleko se linuxové aplikace dostaly.
Pokud sem nahlídnou nováčci, doporučuji: Ničeho se neobávat!
Díky

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #151 kdy: 28 Listopadu 2010, 22:42:58 »
Přiznám se, že Ubutu 10.10  mam nainstalované doslova pár dní a příjemně překvapilo. Nejprve jsem se připravil na pravděpodobné problémy s mobilním připojením a USB TV-Tunerem, ale... Nevím jestli jsem měl více štěstí, nežli rozumu?! Bez problémů.
S Linuxem jsem se setkal už začátkem devadesátých let... vlastně bych měl být přesný... Nainstaloval jsem a zase se vrátil k Win... Později jsem zkusil několik LiveCD, ale... Zkoušel pár dnů... týdnů, ale nezůstal. Už delší dobu "sleduji" Ubutu. Dlouho jsem váhal, než jsem se rozhodl pro duál. Uvidím co a jak dál bude. Win mám legální a občas potřebuji k práci, ale... Je otázkou času kdy půjde pryč a zůstane Ubutu.
Jistě si říkáte, že to je hloupé sem psát po pár dnech, ale prostě jsem příjemně překvapen jak daleko se linuxové aplikace dostaly.
Pokud sem nahlídnou nováčci, doporučuji: Ničeho se neobávat!
Díky

Docela rozumím tvojí euforii, jjá ji taky měl a vydržela:D S tím hardwarem jsi měl fakt štěstí, že všechno funguje tzv. "like a charm":).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Standa99

  • Host
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #152 kdy: 29 Listopadu 2010, 09:43:09 »
Mě překvapuje alokace paměti. Mám router v provozu (asi měsíc viz. podpis) a prvně jsem měl 2GB RAM. Pozoroval jsem, že mi volná paměť klesala i na 30MB a po nějakém čase se vyhoupla na 1,5GB. Takovou část paměti pro sebe žádný program nealokoval, takže asi nejspíš systém. Dokonce se mi stávalo, že mi proFTPd několikrát skončil v offline režimu (pomohl restart). Po zvětšení na 4GB mi už proFTPd tohle nedělá, ale ta alokace paměti je stále taková divná (viz. graf). Nemám swap, kvůli SSD.


« Poslední změna: 23 Srpna 2011, 20:39:54 od Standa99 »

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #153 kdy: 14 Dubna 2011, 15:45:48 »
Na konci roku 2005 som si kúpil satelitný prijímač Dreambox. Až keď som sa po čase zaregistroval na cssf.cz (sat forum), zistil som, že je to linuxový prijímač a začal som na nete hľadať, čo to vlastne znamená. Chcel som pochopiť a naučiť sa scripty, ktoré skonfortňujú možnosti linux sat prijímača. Z rôznych distr. som si najprv vybral "sparťanskú" slackware a skúsil som ho sprevádzkovať. Bolo to utrpenie (slack z CD išiel na prvú šupu) ale nakoniec, po dlhom čase a veľkom úsilí som ho rozchodil. Prívetivosť tohto OS však bola ďaleko od toho, čo som od linuxu (ako bývalý windowsák) očakával.
V googli som našiel "linux pro lidi" a tým som sa dostal k ubuntu. Oproti slackware to bol OS tak príjemný, že som pri ňom ostal, aj keď som otestoval rôzne distr.
Bola to pre mňa výhra, pretože podpora ubuntu (forum, wiki ....) je v našich jazykoch najlepšia zo všetkých distr..
Musím sa priznať, že ubuntu používam hlavne ako bežný užívateľ, teda žiadne špecialitky až na to, že som spravil pár scpiptíkov pre dreambox, ale v tom mi pomohlo veľmi aj forum abclinuxu.
Na linuxe sa mi páčia jeho možnosti a hlavne, že si ho môžem prispôsobiť svojim požiadavkám. Základy, ktoré som sa v ňom naučil mi pomáhajú aj v práci s telefónom iPhone, kde je tiež terminál a príkazy sú väčšinou identickíé s linuxom, veď je tam unix.
V poslednom období ma zaujalo programovanie v jazyku C a python. Myslím, že ubuntu a súčasná komunita mi tu môže pomôcť. Takže sa začínam učiť aj keď mám 52 rokov.  ;)
Ďakujem za toto forum.  :)
Ubuntu 10.04

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #154 kdy: 14 Dubna 2011, 20:41:46 »
Rád zkouším nové věci a Ubuntu je pro mě zcela perfektní.Jak ohledně pomoci na Wiki a zdejším fóru,tak svým vzhledem a ovládáním.

Freshlemon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #155 kdy: 20 Dubna 2011, 13:15:09 »
K Ubuntu jsem se dostal díky značně pozitivní recenzi (kupodivu) na Technetu, takže jsem hned nainstaloval 9.10 Karmic Koala.
Nejvíc mě překvapilo, jak svižně ubuntu frčí hned po spuštění (v oknech jsem byl zvyklý pár minutek čekat, než se všechno načte) a pak také to, že jsem byl schopný pracovat takřka se všemi typy souborů aniž bych musel trávit věčnost doinstalováváním potřebného softwaru.

Dál se mi moc líbilo přepínání ploch, dva panely a potom mě na nějakou dobu naprosto očaroval Compiz :)
Pak je tu taková blbost, kterou ale miluju pořád stejně - to, že Ubuntu stačí pár sekund na vypnutí... U win jsem musel čekat nějakou tu půlminutu až minutu, než jsem mohl laptop hodit do batohu (nemluvě o situaci, kdy se při vypínání instalují aktualizace, to je snad ta nejdebilnější věc na oknech).

Celkově ale můžu říct, že Ubuntu mě okouzlilo hlavně tím, že bylo (a je) úplně jiné než windows...
Jinak s linuxem jsem se poprvé setkal v naší maloměstské dvd půjčovně, kde měli dva počítače na vyhledávání v kagalogu a surfování na netu. Měli tam tehdy tuším kubuntu, teď už jsou bohužel krachlí :)
Znalosti ⇛ Linux: Nováček ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 12.04 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Pentium Dual T3400 2.16GHz │ RAM 2048 MiB │ LENOVO 42335TG - LENOVO KIWDX Grafické karty: nVidia G98 [GeForce 9300M GS] [10DE:6E9] Sítě: Wireless: Intel PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection [8086:4237], Ethernet: Broadcom NetLi

Hilda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
  • Nekrič hop, kým ti nepreskočí...
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #156 kdy: 20 Dubna 2011, 13:49:16 »
Asi pred 6 rokmi k nám mama priniesla Ubuntu (nepamätám si ktoré) naťahovala iso do počítača v robote celú noc, a prvé čo som sa jej spýtala bolo, prečo nestiahla slovenskú verziu  :D :D
Nikdy sa neodhodlala ho nainštalovať, spustila iba live CD
Až minulý rok som si doniesla Lucid Lynx a teraz máme Ubuntu po celom dome  :)
Ako výtvarníkovi sa mi zo všetkého najviac rátali tie ďalekosiahle možnosti zmeny vzhľadu (a zároveň som tým vydesila rodičov, keďže si mysleli, že také chaotické to bude aj u nich)

Najviac sa mi páči to, že nech sa stane čokoľvek, vždy sa to dá s trochou snahy a s pomocou tohoto fóra vyriešiť..
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitejšího.
Existuje jiná teorie která tvrdí, že už se stalo.
Douglas Adams

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nováčci, v čem vás překvapilo Ubuntu (Linux)?
« Odpověď #157 kdy: 22 Dubna 2011, 11:12:17 »
Mě spíž vždy a znovu překvapí jiný OS (Mac OS X, MS zásadně nepoužívám), že se nám snaží namluvit, že služby jako

vzdálená plocha
sdílení přes internet
kopírování a ripování DVD
ukládání dat na net a zálohování na net
hledání obalů a duplikátů k MP3
pokročilejší kontroly a oprava disku, pártyšnservisy
HW senzory a různé monitory a varovátka
atd.

jsou placené.
Prostě vždy stáhnu nějakej pidiprográmek na Maca, kterej dělá celkem prd a zjistím, že je to Demo, nebo Trial a že mám někam poslat prachy.
Na to už si asi nezvyknu. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.