Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?  (Přečteno 5019 krát)

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?
« kdy: 18 Dubna 2011, 15:19:29 »
Omlouvám se za téma které není vůbec o Linuxu, ale předpokládám, že někdo tady by to mohl vědět.
Mám HDD/DVD rekordér značky LG Model RH277H. Celkem brzo odešel laser v mechanice a tak to používám jen k nahrávání na HDD a přehrávání. HDD se mi už nebezpečně zaplnil a já nevím jak ty filmy uchovat jelikož vypálit to nejde (nefuguje ta mechanika). Dají se nějak dostat data z toho HDD? Třeba tak že ho vyndám a připojím k PC? Nebo dal by se tam dát jiný HDD? Rozumělo by si to s tím?
Model RH277H
Případně díky
Ubuntu 17.04.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2011, 15:58:40 »
Jestli už je rekordér po záruce (jinak do servisu), tak vem šroubovák a přepoj HDD do počítače...když bude mít nestandartní konektor, zkus vygooglit jestli existuje redukce třeba na IDE nebo USB.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2011, 20:05:47 »
Jestli už je rekordér po záruce (jinak do servisu), tak vem šroubovák a přepoj HDD do počítače...když bude mít nestandartní konektor, zkus vygooglit jestli existuje redukce třeba na IDE nebo USB.
Nebývá tam většinou nic exotickýho a připojit k PC s nějakou linuxovou distribucí to jde.
Měl jsem strach o filesystem, ale pamatuju si, že to problém nebyl - nevzpomenu si přesně co to bylo.

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2011, 14:39:06 »
Tak jsem konečně sehnal něco čím bych ten HDD připojil k NTB. Zkoušel jsem to v Kubuntu 10.10, Ubuntu 10.04 a 8.10 a ve Windows XP - víc systémů doma nemám :-) a pořád to samé. Na ten HDD se nemůžu dostat i když systém něco vidí. Tady je obrázek: http://dl.dropbox.com/u/110526/LGHDD.png
Tušíte někdo kde je chyba? Pomohlo by připojit to k PC jako druhý disk?
Díky
Ubuntu 17.04.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Jak dostat data z DVD HDD rekordéru?
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2011, 17:02:56 »
Ty rekordéry obecně používají nějaký vlastní systém souborů. Potřebuješ nějaký soft, který obsah uvidí a pomůže stáhnout. Zkus se podívat sem. Konkrétně sekce "program" a "From_hdd_lg_to_pc v1.12"
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.