Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)  (Přečteno 5153 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #25 kdy: 26 Dubna 2011, 20:02:31 »
Hej AHCI. Je tolko skratiek az mi to hlava neberie. :)
Nasiel som toto ale je to dost stare a podla toho ani AHCI nezabera
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1421942
odporucaju doplnit pri bootovani parameter pci=nomsi.
Cize spusti livecd na drujej obrazovke podla tohto navodu
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD
stlac F6 a na koniec riadku zadaj pci=nomsi. V instalatore a aj v gparted by si mal disk vidiet a ubuntu by malo ist nainstalovat.
Je to popisane v prispevku 5.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #26 kdy: 26 Dubna 2011, 20:05:19 »
Kód: [Vybrat]
ubuntu@ubuntu:~$ sudo lshw -C disk
  *-cdrom                
       description: DVD-RAM writer
       product: DVDRAM GSA-H10N
       vendor: HL-DT-ST
       physical id: 0.0.0
       bus info: scsi@0:0.0.0
       logical name: /dev/cdrom
       logical name: /dev/cdrw
       logical name: /dev/dvd
       logical name: /dev/dvdrw
       logical name: /dev/scd0
       logical name: /dev/sr0
       logical name: /cdrom
       version: JL10
       capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
       configuration: ansiversion=5 mount.fstype=iso9660 mount.options=ro,noatime state=mounted status=ready
     *-medium
          physical id: 0
          logical name: /dev/cdrom
          logical name: /cdrom
          configuration: mount.fstype=iso9660 mount.options=ro,noatime state=mounted
ubuntu@ubuntu:~$ ^C
ubuntu@ubuntu:~$ sudo fdisk -l
ubuntu@ubuntu:~$ ^C
ubuntu@ubuntu:~$
Takže takhle. Vidí to jen ROMKU :/
Z druhé obrazovky jsem to zkoušel zkusim to ještě s tim příkazem. Lidi díky moc každej nápad=nová naděje :)
« Poslední změna: 26 Dubna 2011, 20:09:15 od Adik3714 »

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #27 kdy: 26 Dubna 2011, 20:06:35 »
Tak tak, nejaký parameter by tomu mal pomôcť.

Keby to bolo AHCI, tak ani nenabootuje.

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #28 kdy: 26 Dubna 2011, 20:29:55 »
Nevim jestli jsem to dělal správně. Druhá obrazovka -> F6 -> pci=msi -> z toho výpisu se ale nedostanu zpátky do té instalační obrazovky (jestli to teda vůbec jde) každoápádně sem v tom výpisu zahlédl něco ve smyslu added devices=0 což nevypadá moc sympaticky. Vážení pomalu mám chuť to vzdát a dát ač nerad přednost Billovi a jeho produktu :D. NE !

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #29 kdy: 26 Dubna 2011, 20:37:53 »
Skusal som to vo virtualboxe a po nabehnuti tej obrazovky som dal F6 pomocou esc som zrusil tabulku co na mna vyskocila doplnil som parameter a enterom som spustil nabeh ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #30 kdy: 26 Dubna 2011, 20:43:27 »
Dělal jsem to špatně...UŽ TO JEDE !! :) Chlapci :D Koupil bych vám všem pivko kdyby to šlo :D Ne vážně díky moc za pomoc. Doufám, že se na fóru ještě sejdem :)

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #31 kdy: 27 Dubna 2011, 11:48:16 »
Tak jsem se malinko unáhlil, šlo to sice nainstalovat ale spustit už ne. Myslim že neví z kterýho oddílu to má ty linuxy nabootovat. To nevim ani já ten Gpartition mi rozbordelil celej disk (nebo spíš moje neopatrný zacházení) mam tam ted jeden oddíl C. Pak druhej (Extended) oddíl D. A pod tímhle déčkem ještě další dva z toho jeden je nějakej úplně jeblej nejde smazat ani upravit. Nejradši bych to celý zformátoval jenže to taky kvůli tomu jeblýmu oddílu nejde. Každopádně sem si kvůli týhle srandě rozbordelil všechny data. Hodim tam ted XP a potom uvidim.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #32 kdy: 27 Dubna 2011, 11:54:45 »
budu hadat, v tom extended mas swapovaci oddil a systemovej oddil ubuntu
a neudelal to gparted, ale instalace ubuntu
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #33 kdy: 27 Dubna 2011, 14:34:38 »
Asi jo, o to ale nejde, zkusil sem pak ještě sloučit všechny oddíly do jednoho (povedlo se) měl sem teda jeden velkej disk bez oddílu a zkusil tam ten linux nainstalovat. Nainstaloval jsem úspěšně, bohužel už sem to nespustil. Ono když sem díky tomu příkazu pci=nomsi načet ty disky v prostředí toho LiveCD už se bez toho příkazu nenačetly po nainstalování a spouštění linuxů.  Nějakej bootovací problém. Kdyby někdo věděl co s tim byl bych rád, ale už sem to vzdal a nahodil zpátky windowsy.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #34 kdy: 27 Dubna 2011, 14:43:35 »
Ak som to spravne pochopil tak ten parameter musis zadat aj po instalacii do toho nainstalovaneho systemu. Ak to nainstalujes tak sa ti system zavadza z toho isteho jadra ako livecd, cize tiez nepozna disky. Treba sa v live cd prepnut do particie kde si to instaloval a v grube pridat ten parameter. Snad cez chroot.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #35 kdy: 27 Dubna 2011, 14:54:50 »
No při startu, se to chvíli načitá, a pak tam najede chyba, na konci toho výpisu se dá psát ale tenhle příkaz nic neproved. Kam by se teda měl přesně po tý instalaci zadat ?

Adik3714

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #36 kdy: 27 Dubna 2011, 16:20:51 »
Tak jo sprovoznil jsem to, jen se mi nechce pořád zadávat  ten příkaz

na tom fóru je následující návod

Thank you for fixing this problem! I have been battling it for a few days now until I found this thread. For my situation I just entered

-"pci=nomsi" in the boot screen after pressing "e".
-Then when I ran "gksudo gedit /etc/default/grub" in a terminal I changed "GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"" to look like "GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=nomsi""
-I then saved that file before closing it then "sudo update-grub"

Problem solved. Cheers! :D

Jen nevim co a jak přesně. Ten soubor sem úspěšně editoval, předpokládám, že se tam autor uspal o jednu uvozovku. Ale přesto to nefunguje a musí se to při bootování ručně dopisovat Především nevim  co je míněno tim posledním řádkem. Pomohl by někdo prosím ?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s instalací (Údajně málo místa na disku)
« Odpověď #37 kdy: 27 Dubna 2011, 16:47:52 »
Takze funguje to len to musis pri starte vzdy zadavat?
Potom zadaj do terminalu
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/grubnajdi si v tom subore ten riadok "GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash pci=nomsi""
a dopis tam ten parameter. Uloz to. Do terminalu zadaj
Kód: [Vybrat]
sudo update-gruba uz to nebudes musiet zadavat pri starte.
Viac info
http://wiki.ubuntu.cz/GRUB2#grub_.28.2BAC8-etc.2BAC8-default.2BAC8-grub.29

Grub je to co ti zavadza system a z coho pri starte vyberas ktory system nabootovat. Este donedavna sa pouzival grub1 kde sa dal priamo editovat konfiguracny subor. V novsich ubuntu sa pouziva grub2 kde po zapise do konfiguracneho suboru musis spustit prikaz sudo update-grub aby sa to nastavenie akceptovalo. Toto musis spravit vzdy po zmene parametrov v tom subore(/etc/default/grub) inak tam sice budu zapisane ale system ich bude ignorovat.

P.s K+ za odhodlanost pri instalacii. Iny by to pri takychto problemoch uz davno vzdali. ;)
« Poslední změna: 27 Dubna 2011, 16:56:20 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.