Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...  (Přečteno 1802 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« kdy: 29 Dubna 2011, 09:13:28 »
po dlouhé době zdravím,

včera jsem si s velkým očekáváním po nějaké době zase nainstaloval Ubuntu, čistou instalaci 11.04, ale hned se objevilo několik problémů...
snažil jsem se podle návodu na wiki přepnout obraz na dva monitory a zřejmě od té doby mám problém s tím, že mi zmizelo záhlaví oken... jistě, když jsou okna maximalizovaná, je tu ta vychytávka s novým rozhraním, ale když nejsou, tak úplně chybí trojice kouzelných tlačítek...

druhá věc je, že jak jsem chtěl ty dva monitory (mám kartu nVidia, takže přes nvidia-settings) zadal jsem do terminálu příkaz na spuštění toho nastavení a od té doby nemůžu terminál zapnout...

čili moje otázka zní jasně... kde jsem udělal chybu a jak to napravit?

předem díky
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2011, 10:39:40 »
máš zapnutý v compizu plugin Dekorace oken?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2011, 14:38:52 »
do compizu jsem vůbec nehrabal, správce nemám ani nainstalovaného...

edit: další poznatek: nespustí se ani Synaptic...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

jmp

  • Host
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2011, 18:45:57 »
po dlouhé době zdravím,

včera jsem si s velkým očekáváním po nějaké době zase nainstaloval Ubuntu, čistou instalaci 11.04, ale hned se objevilo několik problémů...
snažil jsem se podle návodu na wiki přepnout obraz na dva monitory a zřejmě od té doby mám problém s tím, že mi zmizelo záhlaví oken... jistě, když jsou okna maximalizovaná, je tu ta vychytávka s novým rozhraním, ale když nejsou, tak úplně chybí trojice kouzelných tlačítek...

mam pocit, ze to neni chyba, ale vlastnost...

pokud se opravdu nespusti synaptic, tak to je chyba (to normalne po upgrade funguje)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2011, 10:55:51 »
Já jsem provedl aktualizaci na 11.04, a stalo se to samé, vůbec to neumím ovládat, všechny nabídky mi zmizely, místo OO mi to tam hodilo nějakej jinej kancelářskej balík, další věci jsme zatím nepostřehl, protože mám problém to (vyjma ručně přes ALT+F2) nějak spustit,... takže to je asi vlastnost, ne chyba.
To zas budu hodinu laborovat, jak to vrátit do původního nastavení. Ubuntu je super, ale to, že vždycky udělají nějakou podobnou botu, způsobí akorát to, že to nemá šanci se rozšířit mezi lidi.

jmp

  • Host
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2011, 13:13:42 »
ono je to evidentne vice smerovane na ovladani klavesnici, sice jsem si jeste nezvykl, ale stejne jsem zatim dokazal spustiti vse, nac jsem si vzpomnel (jen za delsi dobu :-))

jako kancelarsky balik je tu libre office, coz je fork OO, takze asi temer zadna zmena (resp. to nepouzivam, tak na pripadnou odlisnost jen tak nenarazim...)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2011, 15:59:17 »
jo, LibreOffice je prakticky totéž, akorát s jiným názvem, myslim, že s OO se nějak lišila politka nebo co...  ???
jinak zmíněné problémy jsem neměl nervy řešit, protože se tím pro mě pc stalo prakticky nepoužitelným, ty okna nešly přesunout nic, a když jsem nainstaloval compiz správce a zadal nějaký volby, tak se to rozm.... uplně...
takže dnes ráno reinstall a zatím to běží v klidu no, tak doufám, že už to tak zůstane...  ::)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Ladislav Kvasnička

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • http://ladik.liten.cz
Re: 11.04: není záhlaví oken, nespustí se terminál...
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2011, 20:06:27 »
Tak mě to taky postihlo - nemám dekoraci oken. V Compizu to mám zapnutý a stejně nic. Vypnout, zapnout nepomůže. Zatím jsem přišel na to, že když se vypne v Compizu podpora OpenGL, tak se dekorace objeví, ale je to takové nouzové. Zkoušel jsem i starší ovladač nvidie a nepomohlo to.
Řeší se to i na anglickém fóru, ale našel jsem jen rady, jak zkontrolovat a zapnout dekoraci v Compizu, což všichni postižení mají zapnuté.

A taky mi nechodí přepínání pracovních ploch.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.