Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s touchpadom  (Přečteno 1448 krát)

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Problém s touchpadom
« kdy: 25 Května 2011, 20:46:51 »
Zdravím, zistil som nasledujúci problém na NB Compaque 615 mi prestali fungovať tlačítka na myši TPade. Po pripojení ext myši mi fungujú. Môže byť problém v OS (aktualizoval som na 11.04) alebo náhoda a pokazil sa hdw. Ako môžem otestovať a zistit kde je problém. Myslím že včera som inštaloval nejaké aktualizacie.
Vdaka za radu

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s touchpadom
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2011, 21:04:59 »
Spusti livecd/usb ci tam budu fungovat. Najlepsie by bolo verziu kde ti fungovali.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

nuchnib

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Problém s touchpadom
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2011, 13:28:25 »
zkontroloval jsi volby v Systemova nastaveni/Mys, zda mas zaskrtnute Povolit kliknuti mysi pomoci zarizeni touchpad , pripadne dalsi volby?
Dell Inspiron Mini 1010

JC

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Problém s touchpadom- vyriešené
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2011, 20:22:07 »
Zdravím, keby mi to nefungovalo hned po prechode na 11.04 tak by som hladal nastavenia, ale všetko fungovalo a z ničoho nič prestali fungovat tlačítka na TPade ale pohybovat myšou išlo, vyskúšal som spustiť system z live cd a tam myš išla. a po reštarte už išla aj v nainštalovanom systeme, takže buď vznikol problem z hardverom, alebo .....Takže všetkým ďakujem za záujem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.