Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké prostředí je podle Vás lepší?

Gnome 3 Shell
23 (34.3%)
Unity
26 (38.8%)
Jiné
18 (26.9%)

Celkem hlasů: 67

Autor Téma: Gnome 3 Shell vs Unity  (Přečteno 31335 krát)

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Gnome 3 Shell vs Unity
« kdy: 29 Dubna 2011, 15:57:42 »
Ahoj, řeším otázku, zda má smysl povýšit z 10.10 64bit na 11.04 64bit?
Jde o to, že 11.04 jsem ozkoušel v Betě 2 a nijak zvlášť jsem spokojen nebyl. Jde o to, že Unity se mi hnusí a v oné betě gnome nefungovalo. Jak je to nyní? Funguje klasické gnome?
Co gnome3? To mi v betě taky nešlapalo na 100%. Ne, že by mi to vadilo, poněvadž ani G3 mi nepřijde jako výhra (ale pořád lepší než Unity).
Tak co s tím?
Díky

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2011, 15:59:58 »
Toť otázka  ;D Ne, ale vážně, podle toho co píšeš, tak bych se na to vykašlal...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Michal Melich

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
  • „Je-li dost očí, jsou všechny chyby malé.“
    • Mikalai.eu
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2011, 16:19:32 »
Já osobně na 11.04 přešel a jsem spokojen :) Gnome funguje tak jak má, Unity jsem nesnesl - moc se mi to nelíbí... Narozdíl od Ubuntu 10.10 mi notebook běží o něco rychleji, zatím vše funguje v pořádku. Přechodu bych se rozhodně nebál - je to jen na tobě  ;)
Notebook: ASUS K50AD (AMD Athlon™ II X2 Dual-Core M320 2,10 GHz; 4 GB RAM; ATI Radeon HD4570 512 MB, Ubuntu 13.10 x64)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2011, 16:25:59 »
No ja zatial v 11.04 experimentujem s LXDE ked uz v 11.10 nema byt gnome. :) Zatial nemam nahradu za netspeed-applet.
To je rychlost.


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 29 Dubna 2011, 16:27:38 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2011, 16:35:10 »
Tak já to povýším. Jestli ale nebude fungovat to staré dobré gnome, tak celý Ubuntu pustím k šípku. A to bude bolet hlavně mě, poněvadž na ostatní distribuce si zvykám poměrně těžko. Někdy před měsícem jsem koketoval s Debianem, se kterým jsem byl docela spokojen. Nakonec mě ale odradilo to, že apt-get autoremove odstranilo půlku systému (a to prosím ve stable). Jediné řešení nová instalace.
Tak mi držte palce, přeci jen jsem s Ubuntu už od Dappera a jiné distro jsem nikdy nepoužíval...  :-\

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2011, 17:24:58 »
Jen drobná otázka, ono se dá to Gnome3 nějak dát i do 11.04? Slyšel jsem, že má být až v 11.10, ale to staré gnome mi tu vůbec nešlape, nezobrazují se rámy oken a všechno je to takové čudné, takže jsem nucený používat to Unity  :-\

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2011, 17:36:51 »
...Slyšel jsem, že má být až v 11.10, ...

Pravý opak jest pravdou...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2011, 18:01:17 »
Jen drobná otázka, ono se dá to Gnome3 nějak dát i do 11.04? Slyšel jsem, že má být až v 11.10, ale to staré gnome mi tu vůbec nešlape, nezobrazují se rámy oken a všechno je to takové čudné, takže jsem nucený používat to Unity  :-\

Pokud jde o Gnome Shell, nebude ani v jedné verzi, ale půjde doinstalovat. Pokud jde o Gnome 3 jakožto základ prostředí, na tom bude 11.10 postaveno stejně, jako je 11.04 na Gnome 2, jen na tom poběží jako uživatelské rozhraní Unity, místo Gnome Shellu.

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #8 kdy: 29 Dubna 2011, 19:00:58 »
Uf... tak jsem povýšil ale... poprvé co používám Ubu mám chuť říct "jděte s tím do...!" Zas mám dojem že u něj sedím poprvé v životě! Tohle je přesně to co linuxu vyčítají woknaři: nic nemůžu najít, nic neni na svojem místě! Nemám chuť si co půl roku zvykat na nové blbosti, chci prostě zapnout a pracovat... je to tak strašně troufalé přání??
Addendum, "den poté" :-) Chvála na výsostech,  že jde přepnout do rozhraní "Classic". Už můžu zas normálně pracovat s compíkem, hurá. Téměř vše funguje jak má, jedině celý systém je znatelně pomalejší než na 10.10. No, to snad nějak přežiju; ale zklamání ve mně zůstalo... Na podzim si dám hooodně velký pozor jestli do dalšího povýšení půjdu.
« Poslední změna: 30 Dubna 2011, 20:47:49 od alhexth »

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #9 kdy: 29 Dubna 2011, 19:01:38 »
Zdravím, musím se podělit o mé dojmy z Ubuntu 11.04. Na Unity jsem se těšil, ale po pár hodinách používání ho nemůžu nazvat jinak, než fail. To, co jsme po několika letech měli v Gnome funkční a "užitečné" to zde není, nastavení Compizu je problém (v Gnome zmizely po nastavení kostky okraje oken). Vlnící se okna v unity a podobné věci již nejdou plynule. Nemožnost cokoliv nastavit mě dohání k šílenství, stejně tak správce aplikací a souborů. Co si myslet o menu v panelu na hoře, to těžko říct... Skrývaní docku, které nejde vypnout má užitek(místo) ale přehled o spuštěných aplikacích takřka nulový. Velmi mi chybí applety na panelu na hoře (sledování cpu, Wanda chudák, oči, změna frekvence cpu). Změnu frekvence jsem sice doinstaloval, ale nemá nastavení, nebo jsem nenašel, takže frekvenci při provozu nevidím, navíc po restartu applet nenabíhá. Mohl bych pokračovat i s Gnome, instalace jednoduchého Compiz manažeru nejde, některé věci jsou podivný hybrid mezi Gnome a Unity. A spousta dalšího.
Na Ubuntu gnome remix mi vadí Gnome3, které se mi také moc nelíbí. Vrchol v novém Ubuntu byl, když přestala fungovat wifi a také všechna usb.
To vše je v kontrastu s povedeným software centrem, po kterém jsem delší dobu toužil a taktéž manažerem Ubuntu one, který se také povedl a konečně má nějaké možnosti.
Myslím, že Unity mělo být implementováno nejdříve v 11.10, možná i později. Podivně fungující Gnome, které je obsaženo také nemusí všechny uspokojit a zachránit případný odliv uživatelů. Unity je zajímavě vymyšleno, avšak některé věci jsou pro práci nepoužitelné a rozhodně není tak dokonale ergonomické a funkční, aby si mohlo dovolit postrádat téměř veškeré nastavení. Taktéž jeho implementace není uskutečněna úplně ideálně a často se jeví velmi těžopádně.
Na nové vydání Ubuntu jsem se vždy těšil, dílek po dílku se z něj stával velmi povedený systém pro všechny, v nové verzi se další povedené dílky přidaly, bohužel myslím, že nahrazení vyladěného a vcelku dobře fungujícího Gnome prostředím Unity je krok zpět, né však pro někoho, kdo používá jen prohlížeč, im klienta a přehrávač, k těmto účelům je dobře použitelné.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #10 kdy: 29 Dubna 2011, 19:21:34 »
V podstate suhlasim aj ked dost veci co si vymenoval sa da nastavit.
http://wiki.ubuntu.cz/Unity
Nieco sa casom dopracuje. Ovsem ako celok to tiez vidim biedne. Uvidime casom.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2011, 19:36:18 »
Povýšil jsem. Přestože se nepovažuji za zpátečníka a novým věcem se snažím přizpůsobit, tak jsem to s Unity vzdal asi po 15 minutách. Opravdu mě to naštvalo. Ten systém je tak nepřehlednej, že je nepoužitelnej i v případě, že by fungovalo všechno jak má. Přepnul jsem tedy na "Ubuntu Classic" a všechno je zase tak, jako by ani žádná aktualizace neproběhla. Dokonce se mi zdá, subjektivně, že je systém takovej svižnější.

V každém případě se zdá, že Ubuntu se, pro mne, vydalo jinou cestou, než se mi chce jít. Asi nebudu už mít náladu po každé další aktualizaci rekonstruovat stav z 10.10.
Doma i v práci Linux Mint 17

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #12 kdy: 29 Dubna 2011, 19:43:45 »
Ahoj,já jsem zatím nepovýšil,ale chystám se nato.Jenže co tu čtu tak teda je to zatím 50 na 50.Je tedy fakt,že 10.10 jsem vyladil k obrazu svému a nemám náladu zase něco hledat,ale zvědavej jsem to bych lhal,kdybych tvrdil,že ne. :)

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #13 kdy: 29 Dubna 2011, 20:15:03 »
No ja zatial v 11.04 experimentujem s LXDE ked uz v 11.10 nema byt gnome. :) Zatial nemam nahradu za netspeed-applet.
To je rychlost.

V XFCE je obdoba netspeed-appletu pokud tuším správně. Vyzkoušej XFCE. Třeba se ti zalíbí.
ArchLinux (KDE)
Můj web

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #14 kdy: 29 Dubna 2011, 20:39:47 »
Myslim ze Clement Lefebvre si ve sve matove pevnosti radosti mne pracky a z pod plnovousu se mu dere dabelsku smich (MUHEHEHE). Tak mu budem drzet palce a za asi tak mesic se uvidi  ;)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Macyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #15 kdy: 29 Dubna 2011, 20:44:08 »
Nic horsiho nez Unity sem od Connicalu nevidel v momente kdy pride 11.10 jen s unity sem pravdepodobne skoncil s ubuntu! Hněv

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #16 kdy: 29 Dubna 2011, 20:47:40 »
http://wiki.ubuntu.cz/Unity
Citace
Unity je podle slov vývojářů navrženo tak, aby se nemělo (a ani nemuselo) nastavovat.
;D
Doma i v práci Linux Mint 17

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #17 kdy: 29 Dubna 2011, 20:59:23 »
Hezký čas,
bohužel se připojuji k nespokojencům s Unity. Povýšil jsem zcela bez problémů odpoledne, teď je devět večer a já zcela psychicky zdeptán vzdávám svůj boj s nesmyslem zvaným Unity a vracím se do prostředí Classic.
Od doby co jsem odmítl akceptovat paskvil zvaný Visty a z toho důvodu migroval na Ubu, byla každá další verze Ubuntu příčinou mé neustále rostoucí spokojenosti. Ale Unity, to je z mého osobního pohledu totální šlápnutí vedle.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #18 kdy: 29 Dubna 2011, 21:10:28 »
Nic horsiho nez Unity sem od Connicalu nevidel v momente kdy pride 11.10 jen s unity sem pravdepodobne skoncil s ubuntu! Hněv

---> Debian
ArchLinux (KDE)
Můj web

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #19 kdy: 29 Dubna 2011, 21:23:31 »
Nefňukejte, stejně většina z vás používá nějakej dock a druhá půlka se z ubuntu snaží udělat vzhledama mac ;D

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #20 kdy: 29 Dubna 2011, 21:33:31 »
Hezký čas,
bohužel se připojuji k nespokojencům s Unity. Povýšil jsem zcela bez problémů odpoledne, teď je devět večer a já zcela psychicky zdeptán vzdávám svůj boj s nesmyslem zvaným Unity a vracím se do prostředí Classic.
Od doby co jsem odmítl akceptovat paskvil zvaný Visty a z toho důvodu migroval na Ubu, byla každá další verze Ubuntu příčinou mé neustále rostoucí spokojenosti. Ale Unity, to je z mého osobního pohledu totální šlápnutí vedle.
Más silné nervy, na tvém místě bych zkusil unity 2 generace, které by(mělo) být součástí ubuntu 11.10. Na rozdíl od tohoto unity by mělo být postavené na gnome 3 (gtk 3+), toto současné je na 10 let starém gtk 2 a jde to vidět. Mě se ale zamlouvá a zůstávám ubuntu věrný :D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Drtikol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #21 kdy: 29 Dubna 2011, 21:34:22 »
Já sem s 11.04 už od bety 1 a Unity mi docela vyhovuje. V první chvíli sem byl teda dost zmatenej, ale rychle sem si zvyknul a sem spokojen :)

Macyn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #22 kdy: 29 Dubna 2011, 21:52:49 »
Nefňukejte, stejně většina z vás používá nějakej dock a druhá půlka se z ubuntu snaží udělat vzhledama mac ;D
Asi vítr Máchale, jen chci systém, který jsem měl doposud, to znamená, že sem si jej přizpůsobil k obrazu svému a nepřizpůsoboval se já jemu, jeho divným pohnutkám a touhám, to už sem jednou zažil s "Redmondem na věčné časy" a "pohdlně se usaďte" ;D. Pokud mi příště naservírují podobnou hovadinu jako Unity, které je pro práci absolutně nepoužitelné !!! A můžeš se stavit na hlavu jak chceš je to prostě pravda. Ubuntu používám jako hlavni os od dob 6.10 a věřím, že nic horšího než Unity Conical nikdy nevydal, a pokud to budou cpát lidem i příště ale bez možnosti výběru jsou pro mě a spoustu lidi co znám minulostí a razí si cestu do pekla.

Shagyra

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 krok zpět
« Odpověď #23 kdy: 29 Dubna 2011, 21:53:47 »
Jako jenom mírně pokročilá BFU musim říct, že mě tahle verze taky dost zklamala. Byla jsem s Ubuntu strašně spokojená, jediný problém kterým je nefunkční mikrofon jsem už vzdala a funguju prostě bez něj, ale tenhle kousek už teda nepřekousnu. Zkusila jsem snad všechny distra a Ubuntu mi vyhovovalo nejvíc. Teď je to nepřehledný, nemůžu si skoro nic nastavit podle sebe a hlavně nic najít, pc jede na plný obrátky, furt se něco seká jako za dob mých slavných XP. Hezký to neni ani trochu, ikony velký jako kráva a jediný co se kde dočtu je "Tohle nastavit nejde, tohle neovlivnim, tohle taky ne". Někdo to prostě tak nastavil a já s tim nehnu, to si můžu zůstat tam odkud jsem přišla.
Nevidim ani důvod přepínat do Classic když už to s další verzí nebude možný. Uživatelsky přívětivý prostředí se proměnilo v cirkus kterej jsem asi po hodině v depresích opustila. Takže vůbec nevim co dál. Když nainstaluju něco staršího s dlouhodobou podporou, tak tomu ta podpora stejně jednou skončí. No nic, někde jsem si musela pobrečet. Mějte se a hodně zdaru s Unity. :)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Povýšit, či ne?
« Odpověď #24 kdy: 29 Dubna 2011, 22:15:06 »
...
...
Tak si ho nech, nikdo tě nenutí přecházet.
Jsem rád, že je vývoj takhle živý. Jsem rád, že jsem měl tu čest s windows, s KDEčkem s GNOME a teď s Unity.
Když přišlo GNOME2 a najednou byl hlavní panel nahoře a né dole jako u KDE nebo windows, tak se taky všichni mohli zbláznit.
Historie se opakuje - to je fakt. Za pár let budete prskat na něco úplně jiného.
Jsem rád, že jsem schopný se přizpůsobit pokroku a nevadí mi tlačítka vlevo ani Unity.
To, že se uživatel nepřizpůsobuje systému je naprostá blbost. Samozřejmě, že se přizpůsobujete, zacházíte s Gnome, někdo s KDE a každý se musel přizpůsobit.
A názory o použitelnosti Unity jsou jen subjektivní názory, v tvém případě narozdíl od Canonicalu ani ničím nepodložené.
Já můžu tvrdit opak ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.