Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké prostředí je podle Vás lepší?

Gnome 3 Shell
23 (34.3%)
Unity
26 (38.8%)
Jiné
18 (26.9%)

Celkem hlasů: 67

Autor Téma: Gnome 3 Shell vs Unity  (Přečteno 31616 krát)

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #100 kdy: 01 Května 2011, 18:26:09 »
Proč chybí možnost hlasování že POUŽÍVÁM 11.04 ale s jiným prostředím?? Copak je jenom Unity a Gnome a nepoužívám 11.04. Opravdu o mnohém vypovídající anketa ??? ???

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #101 kdy: 01 Května 2011, 18:53:09 »
Dotazník na nic.
Používám Kubuntu 11.04.

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #102 kdy: 01 Května 2011, 18:58:48 »
...nesnášim otevřených milion oken v dolním panelu Gnome. Určitě to znáte, chvilku něco děláte a je tam Nautilus, GIMP, tři obrázky, Pidgin, Skype, Terminál, Chrome, Firefox.
V unity tohle prostě neřešim, pořád mám ten "bordel" jen v levém panelu a nestresuje mě "bordel" na spodní liště.

Tenhle prispevek sem vubec nepochopil. Chapu to tak, ze vyhoda je v tom ze to neni dole ale vlevo ? Apropos ja jsem vubec nevykoumal kde jak se zobrazuji otevrena okna ... priznam se ale ze jsem to testoval jen chvili a moc po tom nepatral.

Jsem clovek ktery si k smrti nerad  cokoliv pamatuje. Takze prepinani oken pomoci cisel je pro me zcela nevhodny koncept. Mam rad Mint a jeho Mintmenu - nejenze zobrazuje ikonky + nazev aplikace ale i popis, takze se mi v tom dobre orientuje. Pokud bude dash fungovat tak ze napisu treba "strihani videa" a ono mi to nabidne vsechny dostupny videoeditory tak parada a sem s tim. Problem vidim v tom jak si tohle ovladani poradi s :
1. cestinou
2. ruznym tvaroslovim
Aby pak clovek nemusel x-krat zkouset jakym vyrazem si zobrazi dany progam. No a take mi vadi odklon od text+ikonky na "jenom ikonky". U tech nejcasteji pouzivanych aplikaci se to zapamatuje (firefox) ale jinak co tema ikon - to jine obrazky a zase abych najizdel mysi a doufal v nejaky vysvetlujici popisek.
Obavam se ze ovladani ala Dash/Gnome shell s tim ze vse se bude hledat se nemuze obejit bez onotlogii -  a kdo v tom pak bude hlidat konzistenci je mi zahadou.
« Poslední změna: 01 Května 2011, 19:02:42 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #103 kdy: 01 Května 2011, 19:00:21 »
Martin Kiklhorn napsal: Dotazník na nic.

Prosím, nesnižuj práci jiných zdejších členů.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #104 kdy: 01 Května 2011, 19:12:36 »
Jestli je k něčem tak by mne zajímalo co mají zaškrtnout lidé kteří

1) Používají 11.04
2) Nepoužívají jej s Gnome ani Unity ???

Tedy všichni s LXDE, KDE, E17, XFCE a co já vím čím dalším ?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #105 kdy: 01 Května 2011, 19:20:56 »
Nic pretoze je to o unity a gnome? ;)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #106 kdy: 01 Května 2011, 19:25:54 »
Nic pretoze je to o unity a gnome? ;)
:D ale no tak...kluci!!!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #107 kdy: 01 Května 2011, 19:34:56 »
Ještě jedna věc mě na Unity dostala. Když stisknete Alt+F1, dostanete se na Launcher a můžete šipkami procházet ikony. Pokud jich tam ale máte víc, než se vejde na výšku obrazovky, stisknete šipku dolu a ztatíte se, protože se místo kurzoru posune Launcher. Když už se zorientujete, dostane se poslední ikona do obrazovky a přestane se posouvat Launcher a začne se posouvat kurzor, tak jak jste to čekali původně a zase koukáte, co se děje. Tohle je peklo i když to člověk ví, ten kdo to vymyslel, nemohl být při smyslech :)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Prostredie Unity alebo Gnome? Ake viac vyhovuje?
« Odpověď #108 kdy: 01 Května 2011, 20:11:14 »
(Víte, čeho jsem si všiml? Že na Unity většinou v pohodě přešli zkušení matadoři a objevují se tu samí nováčci, kteří na Unity nadávají...čímpak to asi může být?)
Tak toho jsem si opravdu nevšiml ;).
Nevadí to spíš těm, co na počítači nepracují. Já to nemám moc na zábavu, a pokud musím několik dní řešit nefunkční internet (a další jiné problémy), není to zrovna ideální ;).

Vím, že, jak píšeš, "zkušení matadoři", mají určitě spousty času celé dny procházet nové možnosti a rozplývat se nad novými klikátky, ale na to já fakt čas opravdu nemám ;). Bohužel musím teď trávit čas instalací zpět na 10.10.
« Poslední změna: 01 Května 2011, 20:19:02 od djlj »

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Prostredie Unity alebo Gnome? Ake viac vyhovuje?
« Odpověď #109 kdy: 01 Května 2011, 20:34:09 »
(Víte, čeho jsem si všiml? Že na Unity většinou v pohodě přešli zkušení matadoři a objevují se tu samí nováčci, kteří na Unity nadávají...čímpak to asi může být?)
Tak toho jsem si opravdu nevšiml ;).
Nevadí to spíš těm, co na počítači nepracují. Já to nemám moc na zábavu, a pokud musím několik dní řešit nefunkční internet (a další jiné problémy), není to zrovna ideální ;).

Vím, že, jak píšeš, "zkušení matadoři", mají určitě spousty času celé dny procházet nové možnosti a rozplývat se nad novými klikátky, ale na to já fakt čas opravdu nemám ;). Bohužel musím teď trávit čas instalací zpět na 10.10.

nevím až jak moc jsem zkušený, ale já s počítačem pracuji a opravdu mi nedělalo problém si na unity zvyknout(cca 5minut), vše jelo jak mělo od začátku, krom přenastavení pár blbůstek, co zůstaly v /home jako nastavení z opensuse a zapomněl jsem to zakomentovat.. Jediné co jsem na unity nastavoval bylo, že jsem si zmenšil postranní panel, i přesto, že mám 22" monitor a větší panel mi nevadil.  :)

Každopádně to je vše závislé na uživateli a jeho stroji.. Od ubuntu to byl velký krok, bez kterého by se to ale neobešlo. Pokud by to ladilo pár lidí, tak by vývoj šel mnohem pomaleji, jak když to nasadili naostro, jen v praxi se ukáže, co byl dobrý nápad a co ne a podle toho se bude postupovat, stejně jako u KDE. Pro KDE to z mého pohledu byl krok dobrým směrem i když KDE čeká ještě hodně dlouhá cesta. Uvidíme, jak na tom bude ubuntu, jestli podobné změny přežije bez úhony a dokáže si je prosadit.. Uvidíme :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #110 kdy: 01 Května 2011, 20:42:21 »
No mně to asi znechutil hlavně ten nefunkční internet (bohužel na internetu zatím žádné řešení není :()... Dám tomu teď ještě jednu šanci s čistou instalací.

alkoholik

  • Host
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #111 kdy: 01 Května 2011, 20:57:14 »
Názor na 11.04 instalace ok, Unity jednoduchý, po 5min jako doma, K,L,X-ubuntu ničim nepřekvapilo, funguje dobře dle očekávání.
Dvě výtky: Přidaná aplikace např gnome-terminál do docku po zavření nejde znova pustit. Dlouho jsem nepátral alt+F2 funguje furt stejně.
                   Intel grafika, co dodat Ubuntí klasika, Unity vůbec panel napůl, doinstalovanej Lubuntu-desktop ok
Mile mě překvapilo gnome3 a gnome shell, Povýšení na 11.10 a doinstalování Gnome3 a shellu, rychlost x2, dokonce i načítání libreoffice.
Ubuntu a Unity fandim, Unity ještě pořádně vyskoušim, ale myslim že shell je momentálně dva skoky napřed, jak do rychlosti tak i do ergonomie.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Prostredie Unity alebo Gnome? Ake viac vyhovuje?
« Odpověď #112 kdy: 01 Května 2011, 21:08:05 »
(Víte, čeho jsem si všiml? Že na Unity většinou v pohodě přešli zkušení matadoři a objevují se tu samí nováčci, kteří na Unity nadávají...čímpak to asi může být?)
Tak toho jsem si opravdu nevšiml ;).
Nevadí to spíš těm, co na počítači nepracují. Já to nemám moc na zábavu, a pokud musím několik dní řešit nefunkční internet (a další jiné problémy), není to zrovna ideální ;).

Vím, že, jak píšeš, "zkušení matadoři", mají určitě spousty času celé dny procházet nové možnosti a rozplývat se nad novými klikátky, ale na to já fakt čas opravdu nemám ;). Bohužel musím teď trávit čas instalací zpět na 10.10.
Tak já používám počítač jak na práci, tak pro zábavu  ;) ... no, že musíš několik dní řešit nefunkční internet, to mě mrzí, ale asi to záleží na konkrétním HW, u mě to vše šlapalo od počátku - ale ne každej NTB nebo PC je ideální... nějaké drobnosti v Unity se najdou, to jo, ale nejsou to nijak zásadní věci - nijak zásadní, aby mě rozladily při práci nebo při zábavě. Zvykl jsem si na Unity velice rychle - beru to jako nadstavbu Gnome.

http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/ Výbornej článek!
« Poslední změna: 02 Května 2011, 05:57:36 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Rozumný článek o Unity
« Odpověď #113 kdy: 02 Května 2011, 01:21:08 »
Právě vyšel jeden celkem rozumný článek o Unity:

http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #114 kdy: 02 Května 2011, 05:54:45 »
Právě vyšel jeden celkem rozumný článek o Unity:

http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/

 ;) Jj, doporučuji a rady z něj použil k obrazu svému...tedy k obrazu mému Unity...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #115 kdy: 02 Května 2011, 08:28:04 »
Nejen na Rootu umí psát rady pro používání Unity aneb trochu sebepropagace nikdy nezaškodí:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #116 kdy: 02 Května 2011, 08:37:31 »
Nejen na Rootu umí psát rady pro používání Unity aneb trochu sebepropagace nikdy nezaškodí:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity

Samozřejmě - výborná práce!!!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Všechny názory na 11.04 Natty Narwhal, Unity, Dash
« Odpověď #117 kdy: 02 Května 2011, 10:07:10 »
Po precteni vsech moznych clanku a lehkem testovani stale nechapu v cem je prinos noveho panelu proti gnome-panelu. Predevsim me mate oznamovaci oblast coz je ted jedina moznost (nebo neni ?) jak si zobrazit nejake applety nebo jim podobne indikatory na panelu. Takze oproti gnome-panelu je rozdil v tom ze ty ikonky nemuzu rozestrkat podle sveho gusta ani menit jejich poradi  ??? Nebo mi utika nejaky skryty smysl tohoto konceptu ?
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #118 kdy: 02 Května 2011, 11:46:23 »
Nejen na Rootu umí psát rady pro používání Unity aneb trochu sebepropagace nikdy nezaškodí:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity
Skoda ze sa to neobjavilo aj na blog.ubuntu aj ked je to trochu dlhe na blog. Ovsem ja osobne (za seba) chodim pozerat viac  na blog.ubuntu ako na linuxexpres.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Prostredie Unity alebo Gnome? Ake viac vyhovuje?
« Odpověď #119 kdy: 02 Května 2011, 11:49:12 »
...
Tak internet vyřešila čistá instalace, ačkoliv při prvních dvou spuštěních sice internet jel, ale nešlo nic pingnout, pak se to nějakým záhadným způsobem rozjelo. Trochu se taky vše rozhodilo kvůli přítomnosti staré konfigurace v .config a .gconf, tak jsem ty složky smazal - s tím jsem počítal. No a hle, najednou na mě vyjelo klasický gnome a žádný unity se nikde ani neobjevilo. Stačilo si jen manažer oken v gconfu nastavit na metacity a frčí se v klidu dál ;). Jediná škoda je, že oddělali to klikací nastavení pro vypnutí efektů, noťas sice není žádnej šnek, ale animace oken na něm fakt nepotřebuju :)). Co teď budou dělat lidi na starších počítačích? Právě na ty bylo ubuntu super, když se vypnuly efekty.

Po precteni vsech moznych clanku a lehkem testovani stale nechapu v cem je prinos noveho panelu proti gnome-panelu.
Já taky ne, proto dál používám klasický gnome a gnome-panel.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #120 kdy: 02 Května 2011, 11:50:24 »
Nejen na Rootu umí psát rady pro používání Unity aneb trochu sebepropagace nikdy nezaškodí:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity

Paráda, například ten modrý růžek mi připadal jako chybka, zaznamenal jsem ho vždy jen při spuštěném Gimpu. Jen je v tom článku věta: "Uchopením prázdného místa na panelu a tažením dolů jej zase minimalizujete.", což není pravda ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #121 kdy: 02 Května 2011, 12:17:02 »
Nejen na Rootu umí psát rady pro používání Unity aneb trochu sebepropagace nikdy nezaškodí:

http://www.linuxexpres.cz/software/deset-tipu-pro-zlepseni-unity

Paráda, například ten modrý růžek mi připadal jako chybka, zaznamenal jsem ho vždy jen při spuštěném Gimpu. Jen je v tom článku věta: "Uchopením prázdného místa na panelu a tažením dolů jej zase minimalizujete.", což není pravda ;)

Nj, to se mi stává často, nějak mám zafixované, že opak maximalizace je minimalizace... (Jak to vlastně teda je "demaximalizace?)
« Poslední změna: 02 Května 2011, 12:20:12 od Vojtěch Trefný »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #122 kdy: 02 Května 2011, 13:41:08 »
Skoda ze sa to neobjavilo aj na blog.ubuntu aj ked je to trochu dlhe na blog. Ovsem ja osobne (za seba) chodim pozerat viac  na blog.ubuntu ako na linuxexpres.

Tak já bych zase řekl, že obecně to je obráceně. Navíc články o Ubuntu dost propagujeme i jinde (twitter, FB, týdeník...).

(A na oboje články dávat nemůžu -- dva různé články na stejné téma vážně napsat nedokážu.)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Rozumný článek o Unity
« Odpověď #123 kdy: 02 Května 2011, 14:14:02 »
Netřeba psát dva články od základu. Někdy stačí zkopírovat a upravit.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Nenažraný Narval?
« Odpověď #124 kdy: 02 Května 2011, 14:41:29 »
Taky je ten váš narval tak nenažraný?

Kromě běžných vydání si vždycky ještě hýčkám poslední LTSku a na obou instalacích si samozřejmě udržuji vše aktuální a tak. Důležité věci (poštu, firefoxe, icecat, mysql, ...) mám nastavené tak, že je mohu používat na jednom či druhém a data mám společná na dalším oddíle. To tak na úvod.

V instalcích 10.10/10.04 to bylo se spotřebou paměti zhruba stejné, i když 10.10 si možná brala o trochu víc, ale nijak významně. Zato teď po povýšení z 10.10 na 11.04 se situace poněku změnila: po spuštění systému a základních aplikací (LAMP, pidgin, thunderbird, firefox s cca dvanácti záložkami ve čtyřech oknech) mi 11.04 sežere bratru o 260MiB víc, než 10.04. A to mi ještě na 10.04 běží postgres, kterej na 11.04 nemám. Více obrazem...

Jste na tom podobně nebo v tom lítám sám?

P.S.
A to ještě nejedu na Unity, ale klasickej gnome (na Unity prej nemám dost dobrej hardwér :-)

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 02 Května 2011, 14:52:07 od mka »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.