Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jaké prostředí je podle Vás lepší?

Gnome 3 Shell
23 (34.3%)
Unity
26 (38.8%)
Jiné
18 (26.9%)

Celkem hlasů: 67

Autor Téma: Gnome 3 Shell vs Unity  (Přečteno 31438 krát)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #200 kdy: 24 Května 2011, 01:23:53 »
Ja som asi divný, ale mne sa viac páčilo Gnome 2 Shell ako finálna verzia :D. Každopádne, hoci som sa pôvodne prikláňal ku GS po vyskúšaní oboch v Ubuntu 11.04 na dvoch mašinách som sa rozhodol pre dôveru v Unity a zatiaľ neľutujem. Tak či onak by som poupravil anketu, lebo Gnome 3 a Unity sa porovnávať nedajú, keďže Gnome Shell != Gnom3
Ale to je asi preto lebo si to skúšal v ubuntu :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #201 kdy: 24 Května 2011, 01:38:57 »
Ja som asi divný, ale mne sa viac páčilo Gnome 2 Shell ako finálna verzia :D. Každopádne, hoci som sa pôvodne prikláňal ku GS po vyskúšaní oboch v Ubuntu 11.04 na dvoch mašinách som sa rozhodol pre dôveru v Unity a zatiaľ neľutujem. Tak či onak by som poupravil anketu, lebo Gnome 3 a Unity sa porovnávať nedajú, keďže Gnome Shell != Gnom3

Anketu jsem dělal já, jako samostatný příspěvek, ale dnes mi ji moderátor přesunul do tohoto tématu, takže nemám práva abych ji změnil, i když nevím jak - nerozumím tvé poslední větě, ale předpokládám, že narážíš na rozdíl, mezi gnome a gnome shellem. Chtěl bys aby v anketě nebylo slovo "shell"? Pokud ano, tak bych rád upozornil, že unity je pouze uživatelský interface a že je také založené na gnome.
« Poslední změna: 24 Května 2011, 02:04:53 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #202 kdy: 24 Května 2011, 11:03:17 »
Nie, mne tak trochu v tej ankete prekážala práve tá trojka :D Samozrejme viem rozdiel čo je Gnome, čo je Gnome Shell a čo Unity, sám sa snažím šíriť osvetu v názvoslovii, avšak písal som to už riadne unavený a akosik mi to klovalo oči. Teraz keď sa na to pozerám po dobrom nočnom spánku sám neviem, čo som vlastne myslel :D
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

FredFlinstone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Ubuntu 11.04 s Unity ... čo s ním
« Odpověď #203 kdy: 25 Května 2011, 22:27:43 »
/facepalm

  • Odhlásit
  • Vybrat "Ubuntu Classic"
  • Přihláasit a problém vyřešen

...............
vďaka za radu. Už fičím na "Classic" a som opäť takmer spokojný.

newman79

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #204 kdy: 19 Srpna 2011, 19:51:00 »
Přátelé dotaz,

  půjde nějakým způsobem do toho nového 11.10 nacpat klasický panel? Pokud ano, je to vpohodě a i já se přidávám k nepřátelům unity. A pokud se někomu líbí, proč né, ale už měňe chápu, nepůjde-li si vybrat s více prostředí, třeba ten panel. Například v alfa 3 11.10 mi nejde nastavit ani motiv oken. Nevím proč to musí být tak striktní. Vím windows jsou jinde. Já musím v práci pod ním jet, ale proč si musím zvykat i doma na něco, co mi někdo nutí. Toť můj názor. Je mi líto, nepůjde-li nějak nacpat panel musím s touhle distribucí skončit.

S pozdravem Jirka

aloisam

  • Host
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #205 kdy: 19 Srpna 2011, 21:06:03 »
debian, mint, nebo i 10.04, budou mít ještě nějakou dobu jako výchozí gnome2. Pak si ovšem budeš muset stejně něco vybrat. GS, Unity, KDE, atd. Linus si vybral Xfce. :) Takže být tebou možná bych zkusil xubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Gnome 3 Shell vs Unity
« Odpověď #206 kdy: 19 Srpna 2011, 22:35:31 »
Hovorí sa aj o Forku Gnome2 - Mate
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.