Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu na externí HDD s odpojením HDD v PC pomocí BIOSU  (Přečteno 985 krát)

borechory

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zdravím,

uvažoval jsem delší dobu, jak by se dal nainstalovat Ubuntu bez toho aniž bych poškodil zavaděče na stávájícím HDD s Windows a mohl kdykoliv použít jenom Windows a když bych připojil externí HDD, tak použít Ubuntu.
Nechci je mít na jednom HDD a Windows nechci odstranit.
Chtěl bych se tedy zeptat jestli by mohlo fungovat toto:
V BIOSU PC bych zakázal HDD (PC by ho neviděl) a potom připojil externí HDD a na něj nainstaloval UBUNTU.
Otázka zní:
Pokud to takhle provedu. Zůstanou mi zavaděče od Windows nepoškozeny a při odpojení externího HDD a povolení v BIOSU HDD v PC zase najede v pohodě jenom Windows?

Předem díky za rady.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace Ubuntu na externí HDD s odpojením HDD v PC pomocí BIOSU
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2011, 10:57:27 »
Nemusis ani odpajat HDD V PC. Staci ak si pri rozdelovani disku vyberies rucne rozdelenie a na samom spodu okna mas rolovacie menu kde si vyberas kam nainstalovat zavadzac.
"Device for boot loader instalation"
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD#Krok_4.3_-_ru.2BAQ0-n.2BAO0_rozd.2BARs-len.2BAO0_disku
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.