Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz - 100% využití procesoru [vyřešeno]  (Přečteno 1421 krát)

Work

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Compiz - 100% využití procesoru [vyřešeno]
« kdy: 30 Dubna 2011, 07:37:07 »
Zdravím, mám problém, po přechodu na 11.4 a tedy na Unity mi po chvilce běhu systému, jet compiz na 100% a využívá tak jedno celé jádro. Ovšem když ho ukončím přes sledování systému tak se mi prostředí restartne a je zase chvíli pokoj. Zatím si nejsem vědom co by to mohlo způsobovat mám čistý systém, ale je to docela problém protože nevydrží baterka...

Kdyby někdo věděl, byl bych vděčný.

Mám HP ProBook 4510s s Intel Core Duo 2.1GHz, 4Gb RAM a Ubuntu 11.04
« Poslední změna: 30 Dubna 2011, 13:19:25 od Work »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Compiz - 100% využití procesoru [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2012, 10:59:22 »
Čau nějak si to vyřešil? mě totiž teď při přechodu na PP 12.04 jede Compiz trvale na 50% a celkově přetěžuje systém.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Compiz - 100% využití procesoru [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2012, 12:13:41 »
Mně žral compiz jen při otevření dashe, tenhle bug má už patch, ale asi se ještě do oficiálních aktualizací nedostal. Můžeš v Ubuntu Software Centru povolit Nevydané aktualizace a zkusit aktualizovat compiz z nich.
Popis, včetně selektivní aktualizace z tohoto zdroje je popsaný zde:
https://wiki.ubuntu.com/Testing/EnableProposed

Já ze zvědavosti aktualizoval všechno, co tam bylo (před pár dny), nic se nerozbilo a problém s žraním CPU zmizel úplně. Udajně ještě může hrát roli nastavení sync to vblank v CCSM.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Compiz - 100% využití procesoru [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 03 Května 2012, 16:38:20 »
Tak aktualizace nepomohla, taky jsem testnul aktualizovat celý systém z těch nevydaných aktualizací, nic se sice nerozsypalo, ale vše při starém. Taky jsem testoval vše v Compizu vypnout, ale žere to CPU hned po nahození OpenGL

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.