Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC [vyřešeno]  (Přečteno 1895 krát)

Lorrien

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC [vyřešeno]
« kdy: 01 Května 2011, 16:40:01 »
Prosim o pomoc s napravou...
Vse probihalo Standardni cestou. Na systemovem disku (500GB) jsem mel nainstalovane  Windows 7 Ultimate 64bit. Jelikoz mam Ubuntu rad a windows vyuzivam pouze na programovani v C# a pripojeni do prace, rozhodl jsem se jej na PC nainstalovat. Doted tam asi 3 tydny nebyl, protoze jsem kupoval novy PC, tak tam zatim zustaly jenom Windows. Instalace probehla pekne (Ubuntu 11.04 64bit DVD), v rozdeleni disku jsem automaticky jenom posuvnikem vybral pro Ubuntu 150GB (Windows i s daty mi zabiraly nejakych 100GB). Po nainstalovani jsem si vse nastavil dle svych potreb. Pak prislo na to, ze jsem se musel pripojit do prace, tak jsem chtel zapnout Windows. V Grubu jsem vybral Windows 7, problikla cerna obrazovka a objevil se zpatky GRUB. Tak sem zacal hledat na internetu. Docetl jsem se, ze Ubuntu 11.04 proste Windows nema rad a nici jejich MBR. To je od vas v Canonicalu pekne :-). Vyzkousel jsem tedy spousty moznosti od uprav menu.lst, aktualizace Grubu, preinstalovani Grubu, vytvoreni MBR pres ms-sys. Nic, zadny uspech.

Tak jsem se rozhodl, ze kdyz Ubuntu se chova takhle, tak ze se na nej vykaslu na nejakou dobu. Vytahl jsem instalacni DVD Windows a sel jsem instalovat. Dostal jsem se k rozdeleni disku. Windows nedokazaly zformatovat linuxovskou partition a na puvodni Windowsackou nesly nainstalovat. OK, tak jsem vytahl DVD Ubuntu 11.04 dosel jsem k rozdeleni disku a smazal cely disk tak aby na nem byla opet jen jedna 500GB partition. Opet jsem nahodil instalaci Windows, v rozdeleni disku jsem 500GB disk pro jistotu jeste jednou smazal, vytvoril novy primarni oddil a naformatoval. Jenze Windows na ten disk jiz instalovat nemohou. Pise to "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information".

Pomyslel jsem si, ze je blbost aby mesic stary disk byl poskozeny, ale pro jistotu jsem na nej zkusil znovu nainstalovat Ubuntu. Bez problemu. Opet jsem nahodil instalaci Windows, naformatoval disk a opet to same chybove hlaseni.

To same jsem zkousel jeste pri zmeni SATA v biosu z IDE na AHCI, Porad ty same vysledky.

Co mi to proboha Ubuntu provedl se systemem??? Tohleto chovani od nej vubec neni pekne. Nepovazuji se za amatera, v praci skladam a spravuji veskere PC, davam doporuceni na hardware a podobne, ale s timto jsem se jeste ani jednou nesetkal.

Poradte mi prosim s resenim...

Mimochodem, nejspis nedulezita informace - v systemu mam jeste dva disky (2x1TB), hlasi se jako dynamicke, to je dobre, mam je jako RAID ve Windows. Tech se ale Ubuntu ani netklo, neni duvod aby to melo nejakou souvislost.
« Poslední změna: 02 Května 2011, 16:50:06 od Filip Dominec »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2011, 16:58:12 »
Cize mas 3 disky? 1 systemovy a dva v raid? Ak ano tak tie v raid odpoj.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2011, 17:19:25 »
K tomu grubu: ubuntu uz dlouho pouziva grub2, ktery se needituje pomoci menu.lst. Navod na editaci grubu2 je na wiki
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Lorrien

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2011, 19:26:54 »
Tohle jde uplne mimo me... Opravdu stacilo odpojit RAIDove disky... Tohle se radi mezi nevysvetlitelna kouzla a cary Davida Copperfielda. Diky

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2011, 19:29:53 »
Ked som hodil tu chybu do googlu tak pomali v kazdom druhom odkaze bolo ze instalator w7 si nerozumie s raid. Aspon podla mojej slabej anglictiny. :)
Tu je vidiet kvalita linuxovych nastrojov. Ty s tym problem nemali. Aj ked urcite by sa nasiel hardver kde by si tiez naporadil.
« Poslední změna: 01 Května 2011, 19:31:31 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Lorrien

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2011, 13:54:07 »
Jo tak ono je to možné, v práci máme 6ti diskové RAIDy a tam jsem se s tímto problémem ještě ani jednou nesetkal... A Windows 7 jsem tam nahazoval relativně nedávno, tj leden-únor. Je to zvláštní chování... Možná je to tím, že doma jsem si musel RAID nastavovat přímo ve Windows, protože v BIOSu to žádné nastavení nemělo, v práci to všechno je přes BIOS. Naštěstí mi RAID zůstal zachován, hned po opětovném připojení se správně zahlásil :-) To s tím zničením zavaděče při instalaci Ubuntu mě ale mrzí...

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Ubuntu 11.04 mi uplne pokazilo system i PC
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2011, 15:26:22 »
Ono bude taky rozdíl HW/SW RAID, že... ;)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.