Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.  (Přečteno 1024 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« kdy: 05 Května 2011, 10:46:11 »
Tak instaloval jsem kamarádovy nové ubuntu 11.04 a jak už jsem zvyklí nechávám automaticky startovat empathy po startu počítače a to tak že přidám do spouštěcích programů empathy -h , ale nějak jsem u toho chrápal tak jsem omylem napsal nautilus -h  :D Stalo se to že nefugovala plocha ani ikonky na ní. Odstranil jsem tento špatný příkaz nautilus -h při startu ale problém trvá a ikonky na ploše stále nejsou a jediné čím ty ikonky nastartuji je že do startů programů přidám samotné nautilus a poté se zdá že vše fuguje jak má ale bojím se že do budoucna to může dělat neplechu. :-\
Víte někdo co to způsobilo že se to zapsalo trvale do startu? Zkusil jsem si to ještě akčně na svém počítači a naprosto stejný výsledek  ;D
Nevíte někdo jak to opravit aby do budoucna nedělalo žádné problémy?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2011, 10:53:22 »
pozri v gconftool ci mas zakrtnute /apps/nautilus/preferences/show_desktop
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2011, 11:03:40 »
Ano v gconf-editor mám tuto volbu zaškrtnutou  :-\
Pokud by se někomu chtělo tak si to může také rozbít stejným způsobem a jsem si jist že to půjde každému. Přitom nautilus -h je defakto jen nápověda ale to že jsem mu to dal do startu se mu asi nelíbilo.  :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2011, 17:52:30 »
Nějaký jiný nápad?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2011, 18:21:10 »
Momentálně mám před sebou Ubuntu 10.04, tak jsem si to zkusil na něm. Stalo se, co jsi popsal, nautilus zblbnul, plochu nekreslil a vytěžoval procesor. Tak jsem ho killnul, znova nastartoval a hotovo. Nenapadá mě žádný důvod, proč by to mělo dělat problém, když ho ze startu vyhodíš.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Zmizení pracovní plochy vlastní chybou.
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2011, 18:46:46 »
Také jsi nejdřív do startu dal nautilus -h ?
Pak jsem ho odstranil a restartoval a plocha stále nenaběhne. Jakoby si to zapsal ještě někam a je tam i po odstranění. 2 stroje to samé.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.