Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Restart místo vypnutí [vyřešeno]  (Přečteno 6047 krát)

channah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Restart místo vypnutí [vyřešeno]
« kdy: 02 Dubna 2009, 20:18:44 »
Ahojte, mám Ubuntu 3 dny. Dnes se mi systém místo vypnutí restartuje. Poradí mi někdo, kde jsem mohla udělat chybu? Díky.
« Poslední změna: 03 Dubna 2009, 09:19:21 od Premet »

Martin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re: Restart místo vypnutí
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2009, 20:47:45 »
pri kazdem vypinani? a jak komp vypinas?
zkus to vypnout prikazem

sudo shutdown -h now
-[ AMD Athlon 1GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon 7000 32MB, WD 200GB, WD 30GB - Xubuntu 8.04 Hardy Heron ]-

channah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Restart místo vypnutí
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2009, 08:02:01 »
Asi takto: první dva dny se to při kliknutí na vypnout normálně vypnulo. Třetí den se to při kliknutí na vypnout restartuje. Z příkazové řádky to vypnout jde, ale na co je tam potom nabídka vypnout, když nevypíná a restartuje?

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: Restart místo vypnutí
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2009, 09:05:49 »
skús z panelu tú voľbu odstrániť a pridať ju nanovo. Mne to tuším robilo chvíľu tiež a to tuším pomohlo... alebo alternatívny príkaz do termínálu je sudo halt.
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

channah

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Restart místo vypnutí
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2009, 09:17:55 »
Díky za snahu. To "červené" tlačítko jsem z panelu odebrala a přidala zpět. Jen už není v pravém rohu a je šedé, ale funguje. Stejně ale hlavní dotaz zůstává, proč přestalo fungovat to červené tlačítko? Jako ve Windows se mi to nikdy nestalo, aby 3 dny po nainstalování systému něco nešlapalo. A to je to "vo co tu de".

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Restart místo vypnutí [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2009, 10:24:52 »
Windows mi nefungoval již po nainstalování, mnohdy se ani nedoinstaloval :) Ale ne, tak strašné to nebylo, s XP jsem byl do jisté míry spokojený, nicméně chyby jsou holt všude..tvá chybka je světlou vyjímkou jinak (aspoň u mě) zcela funkčního, plnohodnotného systému...a navíc, co chceš, za ty prachy :D
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

kovalensue

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Restart místo vypnutí
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2012, 15:29:40 »
Díky za snahu. To "červené" tlačítko jsem z panelu odebrala a přidala zpět. Jen už není v pravém rohu a je šedé, ale funguje. Stejně ale hlavní dotaz zůstává, proč přestalo fungovat to červené tlačítko? Jako ve Windows se mi to nikdy nestalo, aby 3 dny po nainstalování systému něco nešlapalo. A to je to "vo co tu de".

no je možné že se nějak podělala ta aktualizace...ale je to dost podivné...mě se zase stávalo u 10.04 že se mi občas po naběhunutí systému rozházeli v panelu ty aplikace...a ani uzamknutí v panelu nepomohlo...ale na systém jako takový to vliv nemá a vrace k XP se už nehodlám...:D
Windows 7 Proffesional, Linux Mint 15 - Mate

If you don't like something, change it. If you can't change it, change your attitude.

Tabak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Restart místo vypnutí [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2012, 17:20:19 »
To je toho, mně se zase nevypíná vůbec.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re:Restart místo vypnutí [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2012, 19:18:07 »
v terminalu zadej:
Kód: [Vybrat]
sudo nano /etc/modulesna konec zkopiruj:
Kód: [Vybrat]
apm power_off=1Toto mi na staré desce vždy pomohlo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

v1adimir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Restart místo vypnutí [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2012, 21:00:03 »
Díky za snahu. To "červené" tlačítko jsem z panelu odebrala a přidala zpět. Jen už není v pravém rohu a je šedé, ale funguje. Stejně ale hlavní dotaz zůstává, proč přestalo fungovat to červené tlačítko? Jako ve Windows se mi to nikdy nestalo, aby 3 dny po nainstalování systému něco nešlapalo. A to je to "vo co tu de".

no je možné že se nějak podělala ta aktualizace...ale je to dost podivné...mě se zase stávalo u 10.04 že se mi občas po naběhunutí systému rozházeli v panelu ty aplikace...a ani uzamknutí v panelu nepomohlo...ale na systém jako takový to vliv nemá a vrace k XP se už nehodlám...:D

Hádám, že tahle reakce je určena mně, vzhledem k tomu, že na tohle tři roky staré vlákno odkazuji ve svém aktuálním dotazu. Jinak věřím tomu, že za to může ta aktualizace, protože žádný jiný zásah do systému jsem neprovedl a do té doby všechno šlapalo.



v terminalu zadej:
Kód: [Vybrat]
sudo nano /etc/modulesna konec zkopiruj:
Kód: [Vybrat]
apm power_off=1Toto mi na staré desce vždy pomohlo.

Dík za radu, ale tohle nezabralo. Pořád se to po žádosti o vypnutí restartuje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.