Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: hromadné vyhledávaní pohybu ve vybrané oblasti ve více video souborech  (Přečteno 1295 krát)

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Mám stovky videí, která by bylo velmi časově náročné všechna jednotlivé prohlížet, nicméně by mě zajímalo, zda se pouze v určité oblasti(záběru) videí něco neděje. Program VLC umí funkci, kdy u jednoho videa umí zobrazit pohyb v obraze. Existuje nějaký program (asi do řádku), který tuto funkci umí i pro určitou oblast? Představoval bych si to tak, že bych zadal souřadnice X,Y, čímž bych určil oblast, v níž mě pohyb zajímá a program by mi vypsal názvy videí, ve kterých pohyb zaregistroval v mnou vybrané oblasti.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Předpokládám že jde o záznamy ze statických hlídacích kamer?

Zběžně jsem to googlil a nic zajímavého na mě nevypadlo, IMHO záleží na formátu záznamu. Ale VLC má API pro práci v textovém režimu, takže by teoreticky neměl být probém napsat script který to vyřeší.

Včerpávají nápověda je v "vlc -H"
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Kaktus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Předpoklad je zcela správný  ;D
Tím pádem by ten script byl asi něco jako takhle: Otevři videa ve složce postupně ve VLC, přehraj a pokud zjistíš pohyb v souřadnicích X,Y, tak vypiš název. Pokud to půjde do řádku, tak bych to mohl dát dohromady i sám - přes den na to kouknu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Předpoklad je zcela správný  ;D
Tím pádem by ten script byl asi něco jako takhle: Otevři videa ve složce postupně ve VLC, přehraj a pokud zjistíš pohyb v souřadnicích X,Y, tak vypiš název. Pokud to půjde do řádku, tak bych to mohl dát dohromady i sám - přes den na to kouknu.

K těm kamerám není software který to zvládne? U hlídacích kamer je to docela zásadní činnost. :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.