Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oprava údajů na webu  (Přečteno 824 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Oprava údajů na webu
« kdy: 09 Května 2011, 14:42:50 »
Zdravím,
mám dotaz - takový neubunťácký, ale snad někdo pomůže, poradí. Známý má na svých web stránkách m.j. uvedeno sídlo a je to moje adresa - z dřívějších dob spolupráce. Nemůžu ho přesvědčit, aby to změnil - argumetuje, že je to strašná práce pro správce stránek. Já tomu technicky nerozumím - je to tak? Myslel jsem si, že jen otevře stránku a přepíše to.
Díky za poradu.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2011, 15:36:41 »
Zdravím,
mám dotaz - takový neubunťácký, ale snad někdo pomůže, poradí. Známý má na svých web stránkách m.j. uvedeno sídlo a je to moje adresa - z dřívějších dob spolupráce. Nemůžu ho přesvědčit, aby to změnil - argumetuje, že je to strašná práce pro správce stránek. Já tomu technicky nerozumím - je to tak? Myslel jsem si, že jen otevře stránku a přepíše to.
Díky za poradu.

Těžko říct jak je to ve skutečnosti, ale správný správce stránek si stránky staví tak, aby případné úpravy byly co nejsnazší, přijde mi to spíše jako výmluva, nicméně pochybuji o tom, že ho něčím zvikláte, když k tomu má takový přístup. (Ve skutečnosti se otevírá zdrojový kód stránky, případně data mohou být uložená v databázi:)
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2011, 16:13:33 »
Zdravím,
mám dotaz - takový neubunťácký, ale snad někdo pomůže, poradí. Známý má na svých web stránkách m.j. uvedeno sídlo a je to moje adresa - z dřívějších dob spolupráce. Nemůžu ho přesvědčit, aby to změnil - argumetuje, že je to strašná práce pro správce stránek. Já tomu technicky nerozumím - je to tak? Myslel jsem si, že jen otevře stránku a přepíše to.
Díky za poradu.
Úprava textu je otázkou 1 minuty - ať jsou stránky statické v HTML nebo dynamické v některém z běžných RS nebo na vlastním RS!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2011, 18:27:53 »
Jj, díky za odpovědi.
Já si osobně myslím, že je to především výmluva (a v jeho případě schválnost). Taky jsem otevřel zdrojový kód stránky a tu adresu tam vidím, ale nedá se na to sáhnout.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2011, 14:19:00 »
Změna je samozřejmě triviální záležitostí ..obyčejné přepsání, ať už to má postavené jak chce je udělané raz dva. Ty tomu ale nijak nenapomůžeš, pokud se nebavíme o nabourání se na server :-)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2011, 14:25:59 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Oprava údajů na webu
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2011, 16:20:00 »
Hmmm,
já se nad tím zamyslím  ??? - ono nejde o "normální" podnikání, ale o noviny. Tedy nikoliv deník, ale jakýsi magazín, který existuje v papírové i webové podobě. Beru to ale jako krajní verzi (pokuta od úřadu?!?! = to ze mne v tom plátku udělá vraha 12 nezletilých dětí  :'() - to bych se radši naboural do stránek a opravil to, kdybych to uměl  ;D.
Uvidím, díky za reakce
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.