Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04  (Přečteno 2202 krát)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« kdy: 01 Května 2011, 17:30:39 »
Krasný první máj přeji,

Tak jsem si nainstaloval Ubuntu 11.04 a po vyřešení pár obvyklých potíží jsem zjistil, že když si pustím jakýkoliv film nebo video tak nejde zrovna plynule. Ne že by se vyloženě obraz sekal ale je to takový neplynulý pohyb a občas to i zaskáče. Nevíte někdo co s tím?:( Na pc dělám prakticky jen tři věci: jsem na netu, projíždím tabulatury v TuxGuitar a koukám na filmy.... takže asi chápete, že tohle je problém, který zasáhl podstatnou část mé činnosti na pc:D.

Denco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
  • Linux Beginner
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2011, 18:23:49 »
Film / video na nete alebo z PC? Aký prehrávač?
Osobne mám teraz VLC a sekal mi tam film, ktorý bol 720p (tomu sa toľko nečudujem). Film v nižšej kvalite ide v pohode.
Dualboot: Xubuntu 11.10 / Windows 7 HP

PhantomLord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2011, 18:38:46 »
nazdárek!Tiež som si toho všimol vo VLC ,

Multired

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2011, 17:53:47 »
Po instalaci ubuntu 11.04 mám pocit, že 10.10 bylo o 100% stabilnější. Mám tři přehrávače videí a ve všech mi to dělá to stejné. Spustím film, chvíli jede a cca po 10s mi spadne OS. je to k vsteku. Nevím čím to je, asi se vrátím k předchozí verzi. Přehrávače KMPlayer Mplayer a VLC. Prosím jestli si s tím někdo víte rady. napište to sem.
Mám starší compl, ale dosud jsem neměla problém Proc. AMD Athlon 2000+ Možná je to grafárnou nevím, ale na starší verzi žádnej problém.

Multired

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2011, 18:14:29 »
Tak ještě jednou vyfotila jsem log páč mi spadne OS jakmile se pokusím něco udělat. Zkuste mi prosím poradit.

[attachment deleted by admin]

ukomir

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2011, 16:33:11 »
pripájam sa.Tiež som mal dnes problém s VLC.Pozeral som film z DVD,začal mi sekať,zahltilo celú ram,aj swap.
(U 11.04)

richi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2011, 22:13:36 »
Problém je i s dvb-t obraz je trhavý používám kaffeine

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re: Problém s přehráváním videa v Ubuntu 11.04
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2011, 00:19:57 »
pripájam sa.Tiež som mal dnes problém s VLC.Pozeral som film z DVD,začal mi sekať,zahltilo celú ram,aj swap.
(U 11.04)

O tomto problému píšu tadyhttp://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,56050.0.html, sekání během filmu je jiný problém.

Osobně začínám docházet k názoru, že Natty je dimenzován na poněkud výkonnější pc; oproti maverickovi (popř. Lucidovi) je rozdíl znát, především na slabších pc, nebo netbocích, a to nepočítám to, že se na netbooky NEDÁ ubuntu Natty řádně nainstalovat, protože na konci instalace/povýšení uživatelé vidí jen černou obrazovku, o čemž (a o řešení) píšu zde http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,55968.msg401436.html#msg401436.

Takže řešení třeba pro mě, je si na pc koupit novou grafickou kartu a možná pár dalších věcí, na netbooku provést downgrade na mavericka ...

ps: AKTUALITA DNES JSEM POTKAL na přednášce čl., který si náhodou všiml, že používám ubuntu. Svěřil se mi, že poté co minulý týden pustil povýšení na svém netbooku, což (samozřejmě nevyhnutelně) skončilo zatuhlou obrazovkou, "hodil si tam Sedmičky". Celkem smutný příběh. Uklidnil jsme ho slovy, že v další vydání už nebude ani možnost používat gnome, ale jen unity ...  :)
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.