Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?  (Přečteno 18756 krát)

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #50 kdy: 03 Června 2011, 08:57:29 »
můžu se zeptat, kde seženu ten patch? v tom mailu co tam postnul to nikde nevidim, ani git ani odkaz.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #51 kdy: 03 Června 2011, 11:41:57 »
A není to náhodou ten nepřehlédnutelný kód tady :D??

http://lists.freedesktop.org/archives/intel-gfx/2010-December/009017.html
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #52 kdy: 03 Června 2011, 11:56:54 »
to vidim ale nevim co s tim, to mam ten kód ručně vložit do vanilla kernelu a zkompilovat nebo co s tím? nevidim download ani git, proto se ptám.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #53 kdy: 03 Června 2011, 15:34:39 »
No, nevím jak se vkládají patche do jádra..pravděpodobně to zkopírovat a pástnout do nějakýho souboru, opatchovat kernel a zkompilovat ho..

http://wiki.ubuntu.cz/Kompilace%20kernelu#Aplikace_patch.2BAW8-

Ale nechceš spíš zkusit nějaký hotový jádro?

Tady http://duopetalflower.blogspot.com/2011/03/custom-kernel-26381-ubuntu-amd64.html z reakce #41. Ale je to ještě před vydáním 11.04, i když Natty myslím na tomto jádře začíná. To jsou trable..

Fedoru 15 jsi nezkoušel? I když tvůj proc. je Arrandale, ne Sandy Bridge.

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,56682.0.html

...zlatej Athlon
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #54 kdy: 03 Června 2011, 15:47:50 »
aha, to jsem se bál že to budu muset vkládat, co se týče patche jako takovýho (většinou v archivu) tak to není problém ale tohle právě nikde není jako soubor, proto se ptám jak to tam dát.

no já jsem zkusil tu 10.10 a zatim na tom běžim a testuju právě jak vlastní tak i ty hotový ce se tam objevujou s tím, že až se to pořeší nahraju zpátky 11.04 mno ale zatim žádnej z těch hotovejch mi nefunguje:(

jak jsem psel už o několik příspěvků zpět, tak tu jsem zkoušel jakož to live a ten stejnej problém.

no já intel a NV nerad ale nebylo k zbytí:/

a ještě mě tak napadá, zkusil jsem to zkompilovat a myslim že to dělalo aj na nějakym hotovim kernelu ale spustilo se to aj s tou chybou ale zahlídl jsem tam že to není možný, že chybí intel_agp (?, teď si to přesně nepamatuju) modul. zkusil jsem ho zavést přes sudo modprobe ale nic, čiže asi by to chtělo už při startu ale to nevim jak...

zatim to vypadá tak, že zkusim ještě kompilaci s tou ruční opravou v souborech a spustit ještě live opensuse který bych tu měl mít někde taky, pak napíšu co a jak dopadlo.

nějak mě nic nenapadá, kdyby tebe jo tak prosím per to do mě. mě tak napadá, ne že bych tam něco našel ale možná budeš pozornější, jestli to hoši z intelu nepořešili rychleji jak na launchpadu... www.intellinuxgraphics.com díky:)

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #55 kdy: 03 Června 2011, 23:26:28 »
takže novinky: zkusil jsem opensuse a mandrivu jako live a výsledky jsou takový že ani v jedný mi ta intel grafárna nejede, zato pro mě překvapující je, že na mandrivě mi grafika jela absolutně správně, notes bych chladnej a tichej což mě popravdě nas..., to proto že v "nějaký" mandrivě to jede jak má ale na fedoře, opensuse a hlavně buntu je to na 80, 90 100°C :/

nějakej nápad prosím?

zejtra asi nainstaluju zpět kubuntu 11.04 a budu zkoušet ty hotový jádra a sám budu zkoušet si některý kompilovat, uvidíme co z toho vyleze.

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #56 kdy: 10 Června 2011, 00:18:14 »
neví někdo, jak tedy pořešit aaspoň tu teplotu? jak a kde se to chová je v předchozím příspěvku a nevim jak docílit toho aby to fungovalo jako na tý madrivě:/ aspoň tak, když už nic. prosím. :(

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #57 kdy: 10 Června 2011, 19:17:25 »
Ty nové poznatky mi nějak unikly, nebyl teď moc čas. Na jakým jádře běží ta mandriva? Že by to měli nějak opatchovaný?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #58 kdy: 11 Června 2011, 16:16:32 »
tak vzhledem k tomu že to je starý jak metuzalém (2010) tak nový jádro tam není, jestli se dobře vzpomínám (snad ale nejsem si jistej) tak tam bylo snad 2.6.33.
je mi tedy záhadou jakto že to nefunguje ani na těch nejdnovější natož v těch starších a nebo origo co má buntu.

JARDA001

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 236
Re: jaký ovladače pro AMD (ATI) grafiku?
« Odpověď #59 kdy: 28 Června 2011, 18:09:06 »
?nikdo?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.