Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opera a automatické označení adresního řádku  (Přečteno 1550 krát)

tejo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Opera a automatické označení adresního řádku
« kdy: 19 Dubna 2011, 07:55:41 »
Dobré ráno všem,
nedávno jsem přešel z Firefoxu na Operu, musím říct, že k mé téměř úplné spokojenosti. Jediná věc mě ale štve. Když kliknu do adresního řádku, celý text v něm se neoznačí, takže nemůžu hned začít psát a musím ho označit např pomoc Ctrl+A, nebo F8. Podobné chování měl i Firefox, ale na to jsem našel návod tady na wiki, jak to změnit. K Opeře se mi nic podobného najít nedaří. Předpokládám, že se to nastavuje někde v opera:config. Nevíte někdo, kde, jak se jmenuje ta správná položka?
Předem dík.

Avogadrus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2011, 18:28:52 »
Je problém kliknout 2x?
U12.04; jádro neznámé; XFCE 4.10

tejo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2011, 08:53:53 »
Ano je, jinak bych se samozřejmě neptal.

Je problém kliknout 2x?

tejo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2011, 08:32:49 »
Fakt nikdo neví. Zkoušel jsem hledat v opera:config. Myslím, že by to mělo být v části User Prefs, ale žádnou položku, která by se tomu podobala jsem nenašel. A internet také mlčí >:(

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2011, 10:03:00 »
Hm... Nevím, jak v Linuxu, ale ve win to funguje na jedno kliknutí, takže bych to očekával i v Linuxový verzi - možná jde o nějakou chybu. Zatím můžeš zkusit CTRL+L, to by tě vždycky mělo hodit do adresního řádku a označit celý URL...

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2011, 10:27:30 »
Tak v Ubuntu mi to dělá Opera taky. Bude to zřejmě vlastnost Opery nebo Gnome. Smiř se s tim nebo používej CTRL+L.  :)

tejo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2011, 09:37:34 »
Díky všem za snahu. Zatím nevedla k úspěchu, tak to vypadá, že se s tím opravdu budu muset smířit, jak už několik z vás navrhovalo. Kdybyste přecijen někdo na něco přišel, tak prosím napište.
Jinak je možné to řešit použitím CTRL+L, jak je uvedeno výše, a nebo prostě jen F8. To pro ty, kteří neradi "dvojhmat."

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2011, 11:02:59 »
Tak v Ubuntu mi to dělá Opera taky. Bude to zřejmě vlastnost Opery nebo Gnome. Smiř se s tim nebo používej CTRL+L.  :)

V KDE to dělá taky, takže je to vlastnost "linuxové" Opery.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

tejo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Opera a automatické označení adresního řádku
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2011, 19:33:12 »
Tak v Ubuntu mi to dělá Opera taky. Bude to zřejmě vlastnost Opery nebo Gnome. Smiř se s tim nebo používej CTRL+L.  :)

V KDE to dělá taky, takže je to vlastnost "linuxové" Opery.

To ano, stejné výchozí nastavení má v (K)Ubuntu i Firefox, ale tam to jde změnit v nastavení. V Opeře jsem zatím takovou volbu nenašel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.