Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ISO  (Přečteno 4757 krát)

XCT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Instalace ISO
« kdy: 13 Června 2011, 19:42:20 »
Zdravim, chtel bych se zeptat potrebuju nainstalovat hru, z CD jsem si udelal ISO a potreboval bych pripojit prvni, nainstalovat, odpojit, pripojit druhy a pokracovat v instalaci. Vsechno mi jde, ale seknu se u toho odpojeni prvniho CD. Pise mi to, ze se stale pouziva. Da se to nejak nainstalovat? Diky

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalace ISO
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2011, 19:45:30 »
Pokud je to hra instalovaná přes Wine, tak použijte příkaz wine eject

Druhá možnost je prostě ten další obraz připojit -- můžete jich mít totiž připojené neomezené množství najednou (a všechny si ve Wine namapovat na cdromky -- docela užitečné u her, které mají víc CD a zároveň neustále otravují s jejich přendaváním a zdánlivě náhodném pořadí -- expertem na to je Diablo II, kde se všechna CD protočí hned několikrát).
« Poslední změna: 13 Června 2011, 19:47:35 od Vojtěch Trefný »

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace ISO
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2011, 21:14:09 »
Ja momentalne řeším stejný problém...

Mam 4CD World of Warcraft... Problem je v tom že wine se vztahuje k useru a ne k rootu... Mount nejde bez přídavku sudo a když namountuju CD do adresare tak kdyz spustim config wine pres roota ukaze se mi v nastaveni disku ze tam to CD je, ale kdyz se podivam na stejne nastaveni jako uzivatel tak tam sice CD-ROM nastaveny mam ale CD v tom uz videt neni...

Jde mi o to ze bych to mohl cele udelat jako root ale potom hra bude ulozena v domovskem adresary root/.wine a ne v user/.wine  , kdyz to nainstaluju do rootu tak potom neni videt hra v zalozce pro odinstalovani(wine) a cele je to takove naprd mit to jako root a vzdycky spoustet jako root, navic je taky hodne naprd mit na kazdeho uzivatele jine nastaveni wine a uplne jine namapovane C: disky kde na kazdem je jiny obsah (podle instalaci)...

Takze potrebuju budto nejak vymyslet aby ten disk byl videt i z wine spusteneho jako uzivatel, nebo nejakym zpusobem namountovat disky jako uzivatel...

Podrobnejsi popis:

namountuju disk 1 do adr /cdrom. potom ve wine configu(spusten jako uzivatel) nastavim mapovani D: na adresar /cdrom a priradim mu ze to ma byt jako CD-ROM jednotka.
spustim instalaci z adresare /cdrom pomoci wine install.exe  instalce se spusti a probiha, nastavim adresar pro instalaci a pokracuju, pri vyberu druheho disku udelam sudo umount -l /cdrom a propojim tam disk 2 stejnym zpusobem jako disk 1.
prehodim do instalce ale ta dalsi CD nevezme.

pokud vsechno udelam s pridavkem sudo vcetne konfigurace wine a spousteni instalace jako root tak to druhe CD vezem v pohode, ale instaluje se do adresare root/.wine/drive_c
kdyz se to nainstaluje sem do rootu tak wine wowko vubec nevidi (nejde odebrat, neni ani na seznamu instalovanych)

uz vubec nevim co s tim projel sem vsechny mozny fora vcetne wineHQ ale nikde nic...

prosim o radu uz se s tim piplam pul dne.

Predem diky

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Instalace ISO
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2011, 23:01:59 »
Zkus PlayOnLinux, mountovat můžeš i tady http://wiki.ubuntu.cz/Gmount-iso, všechno tohle jde.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace ISO
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2011, 12:08:27 »
Tak ted uz sem uplně zmatenej...
Nainstaloval sem jak Gmount-is tak playonlinux..
Podle navodu na ubuntu sem si udelal repozitare a stahnul nejnovejsi verzi playonlinux...

Pri spusteni playonlinux to chtělo namountovat disky, tak sem je postupně namountoval do složky /media/cdrom (kterou sem musel vytvořit) postupně z každého disku něco nakopírovalo a po posledním disku se objevila instalace wowka... Jenomže jakmile kliknu na instalace tak se zobrazí wow chybova hlaška abych vložil disk 1. Tak jsem znovu namountoval disk 1 do stejne složky jako předtím, ale wowko ten disk nebere... Už nevim co s tim. Předtim playonlinux normalne disky videl, a tedko instalace je nevidí. Nemusim to mountovat někam uplně jinam?
Jestli to dobře chápu tak ten playonlinux měl někam nakopírovat instalační soubory a už by němělo dělat problémy s přehazováním disků.

Nemá s tim nekdo zkušenosti?? Jak jste to udělaly vy?
Už mě to pomalu začíná štvát, a uvažuju, že zas přejdu zpět na WinXP.
Prosim o radu jinak se snad zblaznim :D

Gorgio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace ISO
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2011, 13:07:29 »
Tak nakonec se mi to povedlo rozchodit... Playonlinux totiz nenakopiroval DivX directory z instalacky, takze se to nechtelo bez toho rozbehnout. Nakonec se to ale samo nejak spustilo, takze mam nainstalovano.
Akorat teda nechapu moc ten zpusob. Koukal sem na offiko stranky playonlinux, a jediny co sem postrehl ze on si dela svoji directory a do ty uklada instalovane hry, jako nejake prefixy. A tomu uz moc nerozumim, k cemu je tam pak directory pro wine.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Instalace ISO
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2011, 13:09:29 »
PlayOnLinux má hlavně smysl pro podporované aplikace, přiřadí jim správnou verzi Wine, takže to člověk nemusí složitě dohledávat. U těch nepodporovaných si člověk verzi musí/může vybrat.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.