Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus Eee PC X101  (Přečteno 4311 krát)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Asus Eee PC X101
« kdy: 16 Června 2011, 01:12:52 »
http://extranotebook.cnews.cz/asus-eee-pc-x101-ultratenky-ultralevny-netbook-s-meego
Netušíte někdo, kdy bude tohle na trhu? Všude se o tom píše, ale nikde sem nenašel datum ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2011, 23:02:37 »
Ale tá cena by bola fajn...aj keď staršie(nové) netbooky sú tiež v tej cenovej :-\ ale zas keď to bude mať dboj jadro...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2011, 23:14:27 »
No já koukal zatim jenom na Alzu, ale tam všechno co je 10 palců (což chci) má přes kilo, je podstatně tlustší, stojí tak od 5 nahoru. Dokonce mi i vyhovuje tan flash disk, snad jen by mohl mít trochu větší kapacitu, ale jinak jasná volba, ta hmotnos je fakt super, a navíc z principu nechci kupovat netbook s widlema, což je dnes bohužel skoro každej, a na vracení licence nemám čas ani nervy :)

Kdyžtak hod nějaký linky ...

Jenom doufám, že to nedaj na trh někdy v září.

No žádný info nikde není, tak jim asi napíšu soudruhům z Aušusu ...

Tady je ještě video, kdyby to někoho zajímalo: http://www.engadget.com/2011/05/30/asus-brings-out-extra-skinny-eee-pc-x101-running-meego-hands-on/
« Poslední změna: 16 Června 2011, 23:20:16 od Warp10 »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2011, 23:40:28 »
Ono to asi ešte nie je na trhu...ale snáď to bude čoskoro...bodlo by to :) je to malé a lacné...na klasciké/BFU pichovinky to stačí...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2011, 20:28:59 »
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2011, 14:26:11 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2011, 16:20:53 »
Vyzerá zaujímavo, len by to chcelo trošku lepšiu konfiguiráciu :-\

dieciocho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • Pôžičkové články - pôžičky
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #7 kdy: 24 Července 2011, 09:36:50 »
ak sa na to bude dať nahodiť Debian, tak to bude fajn
Úvery a pôžičky cez internet - prehľad úverových produktov, ktoré vybavíte online z obývačky. Stačí iba pripojenie na internet.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Asus Eee PC X101
« Odpověď #8 kdy: 24 Července 2011, 18:48:35 »
ak sa na to bude dať nahodiť Debian, tak to bude fajn
Tak ja si myslím, že si to každý/väčšina kúpi práve kvôli tomu meego...:)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Mlha_CZ

Re:Asus Eee PC X101
« Odpověď #9 kdy: 05 Října 2012, 15:18:36 »
Zdravím, koukal jsem na Alzu a prodávají tento notebook Asus PC X101CH/CX defaultně z Linux Ubuntu. Nevíte co je tam za verzi? Dále by mě zajímalo zdali je dostačující 1GB RAM a zdali se nedá rozšířit.
« Poslední změna: 05 Října 2012, 15:22:51 od Mlha_CZ »

petlan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Asus Eee PC X101
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2012, 12:47:03 »
Zdravím, koukal jsem na Alzu a prodávají tento notebook Asus PC X101CH/CX defaultně z Linux Ubuntu. Nevíte co je tam za verzi? Dále by mě zajímalo zdali je dostačující 1GB RAM a zdali se nedá rozšířit.
        Teď jsem zrovna jeden koupený v MALL.CZ (levněji než v alze) dával do chodu, je tam předinstalovaný Ubuntu 12.04, po zapnutí se spustí instalace s několika málo nastaveníčky. Po instalaci a aktualizaci mi chodilo všechno až na zvuk, ten jde jen do sluchátek a do vestavěných repro chvilkami během instalace. Nepodařilo se mi najít nastavení (asi se přepne někde interně na vestavěné HDMI, jestli jede vyzkouším až budu mít kabel, TV ještě jeden volný vstup má).
         Jinak připojení velké TV32" přes VGA15-SUB bez nastavování, full HD vypadá pěkně, externí myš USB taky funkční bez nastavování, docela citlivá wifinka (přes strop do nižšího patra), bez nastavení jsem prohlížel fotky a AVI videa (auto-připojení a odpojení flešky taky OK). Nainstalovaný LibreOffice zatím taky bez problémů. Celkově PC chodí docela svižně na ten dvoujádrový Atom 1,6G.
         Takže zatím je problémem jen ten zvuk. Přepínání v alsamixeru to neřeší. Jdu teď hledat, jestli už to někdo neřešil, pokud dáte případně vědět-díky předem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.