Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome 3 - Pár otázek.  (Přečteno 2833 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Gnome 3 - Pár otázek.
« kdy: 30 Května 2011, 01:22:48 »
1) Jak cokoli zobrazit na ploše? - žádné nastavení jsem nenašel. Stahuji na plochu, vytvářím linky, ale na ploše Gnome 3 se nic nezobrazí.
2) Jak lze na ploše a horním panelu vytvořit odkazy na preferované programy? V předcházejíchích verzích funfovala metoda táhni a pust, zde to nefunguje a ani vytvoření linků na plochu k ničemu nevede. (Do oblíbených přidávat umím.)
3) Spořič obrazovky se spouští při přehrávání filmů (VLC), přestože mám ve VLC zaškrtnuto: Zablokovat správce napájení v průběhu přehrávání.
4) Opera si "vytvoří" spodní lištu. Při najetí myší do pravého spodního rohu se zobrají ikona opery a název Opera. Po klepnutí na tento objekt, se opera minimalizuje (pokud je v okně a nebo přes celou obrazovku), nebo se přepne (to pokud se nachází na jiné virtuální ploše, a nebo pokud je minimalizovaná). Jak donutit všechny ostatní aplikace, aby se chovaly stejným způsobem?

Díky za nápady.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2011, 03:57:34 »
Jak cokoliv zobrazit na ploše?

Pokud není nainstalován, tak nainstalovat dconf-editor (http://live.gnome.org/dconf), spustit a jít do desktop - background a zaškrtnout show-desktop-icons.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2011, 07:19:18 »
Jak cokoliv zobrazit na ploše?

Pokud není nainstalován, tak nainstalovat dconf-editor (http://live.gnome.org/dconf), spustit a jít do desktop - background a zaškrtnout show-desktop-icons.

Zjistil jsem, že lze alternativně nainstalovat gnome-tweak-tool, kde toho lze nastavit ještě více. Zatím jsem použil:
1) File Manager->Have file manager handle the desktop ON - na ploše bude krom všech složek a souborů též Computer, Home a koš
2) Shell->Show date in clock ON - zobrazí datum vedle dne v týdnu a času.
3) Shell->Arrangement of buttons on the titlebar ALL -klasická tlačítka minimalizovat, maximalizovat, zavřít
4) Dále jsem si změnil vypínací nabídku. Nyní obsahuje tyto položky: Dostupný, Zaneprázdněný, Můj účet, Nastavení systému, Zamknout obrazovku, Přepnout uživatele, Odhlásit, Uspat do paměti, Uspat na disk, Vypnout. (Provedl jsem to doinstalováním gnome-shell-extensions-alternative-tab)
 

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2011, 14:39:07 »
Ledacos lze použít z tohoto návodu:

http://fedorasolved.org/Members/bookwar/gnome-3-tips
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2011, 17:04:25 »
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #5 kdy: 30 Května 2011, 17:25:55 »
Hezký den, taky jsem neodolal a přešel na GNOME 3, zatím opatrná spokojenost, ale musel jsem si vypomoct Avant window navigatorem a Synapse. Mám 2 otázky:

1) stává se ještě někomu, že občas nefungují klávesové zkratky, pokud není otevřena žádná aplikace? (konkrétně mi to dělá ctrl+space pro Synapse a F12 pro Guake - a nefunguje tuším ani klasický dvojhmat alt+F2)... pokud je otevřena aspoň jedna aplikace (okenní), vše funguje spolehlivě
2) je nějaká možnost, jak nastavit automatickou změnu wallpaperu (používal jsem DesktopNova)? zatím jsem na nic nenarazil...

Díky!
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2011, 11:16:30 »
2) je nějaká možnost, jak nastavit automatickou změnu wallpaperu (používal jsem DesktopNova)? zatím jsem na nic nenarazil...

Ahoj. Před měsícem jsem také nic nenašel, až dneska jsem náhodou objevil tenhle návod a vzpomněl si na tvůj dotaz. Pozdě, ale přece. :)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Gnome 3 - Pár otázek.
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2011, 11:21:35 »
Ahoj, díky, leč od té doby jsem GNOME 3 vypakoval pryč, tak snad někdy mně nebo někomu jinému se to bude hodit :)
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.